Dobré dopoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Tipnete si, kdo by ovládl vyřazovací boje v Chance lize mužů ČR 2019/2020, kdyby do něj nezasáhla pandemie koronaviru? Bitvy k.o. se zastavily po dvou zápasech předkola a my se teď pojďme podívat, jak podle Večerníku pokračovaly dál. Dnes se bránou play-off zatím prokoušeme skrze úvodní dvě dějství.

Post by: Redakce

Koronavirus hýbe světem a ovlivňuje všechny sféry lidského života. Přesná míra zdravotních následků se teprve vyjasní, ale ekonomické dopady budou kvůli razantním opatřením ze strany vlády ČR vůči celé společnosti opravdu drtivé. Což na vlastní kůži pociťuje už nyní český hokej včetně Chance ligy.

Post by: Michal Kadlec

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov Dr. Horáka uskutečnil den otevřených dveří pro rodiče, kteří chtěli poznat, kam jejich děti v projektu znovuotevření hokejových tříd nastoupí. V sobotu 14. března do školy zavítalo na patnáct rodičů. Akci byli přítomni ředitelka školy Petra Rubáčová, její zástupkyně pro I. stupeň Michaela Mayerová i předseda SK Prostějov 1913 Marek Černošek.

Post by: Michal Sobecký

Do Prostějova přišel až k závěru sezóny, měl zalátat díru po brankáři Danielu Dvořákovi. Mladoboleslavský Radek Haas (na snímku) měl mít jednak velkou motivaci, aby se mohl dobrými výkony dostat do extraligy, jednak měl přinést zkušenosti. Vždyť už chytal i ve Finsku. Nakonec ale v Prostějově zamířil mezi tři tyče jen dvakrát. Nyní, podobně jako zbytek týmu a klubu, žije v nejistotě způsobené omezeními spojenými s koronavirem. „Zatím jsem to nijak neřešil, čekám,“ říká ke své nejbližší budoucnosti brankář.

Post by: Michal Sobecký

Hokejoví Jestřábi měli před sezónou nemalé cíle. S užším kádrem a řadou změn v útoku i v obraně pražili protrhnout brány semifinále play-off. Především ofenzíva byla natřískaná zajímavými jména s extraligovými zkušenostmi. Koronavirová pandemie nakonec způsobila, že vyřazovací část se ani nekonala, což však Prostějov nemuselo mrzet, nedostal se totiž ani do předkola.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.