Fotbalisté Lipové vstoupili do druhé poloviny sezony 2021/2022 skvěle. V dohrávce podzimní části krajského přeboru zajížděli uplynulou neděli do Lutína, kde se činili. I když byl soupeř hodně nepříjemný, svěřenci trenéra Pavla Růžičky dokázali duel zvládnout tak, že se po závěrečném hvizdu 15. kola těšili z vítězství, které je usadilo ve středu tabulky.

Lipová vstupovala do souboje po nevydařeném závěru podzimní části soutěže. Týmu dřelo zejména střílení branek, navíc hodně zápasil s dlouhodobějšími zdravotními problémy některých hráčů. To se příliš nezměnilo ani v úvodu druhé půlky sezóny. I tak ale jak do ní, tak do zápasu naskočil tým Pavla Růžičky nadějně. „V prvním poločase jsme hráli velice dobře, soupeře jsme nepouštěli do šancí,“ konstatoval Pavel Růžička. Navíc se Lipová dokázala dostat do vedení. „Dali jsme po chybě gólmana jeden šťastný gól. Ale vytvořili jsme si tři či čtyři dobré šance, které jsme měli určitě proměnit a tím pádem poločas vyhrát větším rozdílem,“ posteskl si.

To se taky mohlo ukázat jako klíčové. Mužstvo z Prostějovska totiž čelilo ve druhé půli náporu soupeře. „Ve druhém poločase nás domácí zatlačili, brzy vyrovnali. Pak měli naopak oni tři tutové šance. Nedali a my šťastně z brejku do otevřené obrany dali vítězný gól,“ pochvaloval si Pavel Růžička. Tým se tak v klidu drží dál v lepším středu tabulky. A nepochybně si zvýšil i sebevědomí. Jenže lavička opět málem zela prázdnotou. Ovlivnil tedy nedostatek hráčů na střídání zápas? „Určitě ano, protože v tom druhém poločase jsme se za stavu 1:1 dostali pod tlak. Z určitých důvodů jsem neměl kompletní kádr a chyběli mi ti hráči, které bych jinak v tuto chvíli nasadil. A určitě bych využil všech pět střídání,“ poznamenal trenér Lipové. (sob)

KRAJSKÝ PŘEBOR - dohrávka 15. kola

TJ Sigma Lutín

SK Lipová

1:2 (0:1)

Branky: 49. Skoumal – 29. a 73. Bořuta. Rozhodčí: Slota – Vedral, Winkler. Žluté karty: 84. Vymazal. Diváci: 211.

Sestava Lipové: Holásek – Žilka, Král, Milar, Ráček – Bořuta, Nakládal, Stryk, Vykopal (89. Takáč) – Přikryl, Hrabálek (78. Pekař). Trenér: Pavel Růžička.

TABULKA PO PODZIMNNÍ ČÁSTI

Z         V         R         P         S          B         P+       P-

1. FK Šternberk                     15        11        0          4          34:12   35        0          2

2. Sokol Ústí u Hr.                 15        11        0          4          43:22   32        1          0

3. FK Medlov                         15        10        0          5          33:19   29        3          2

4. FC Želatovice                    15        9          0          6          35:22   29        1          3

5. FK Mohelnice                    15        10        0          5          38:27   29        2          1

6. FK Jeseník                         15        8          0          7          28:21   26        1          3

7. SK Lipová                         15        9          0          6          21:28  25        3          1

8. Sulko-Zábřeh                     15        7          0          8          31:28   23        0          2

9. Velké Losiny                      15        6          0          9          25:28   20        0          2

10. Tatran Litovel                  15        7          0          8          18:31   20        1          0

11. TJ Sokol Bohuňovice       15        7          0          8          23:32   19        2          0

12. TJ Sigma Lutín                15        6          0          9          26:31   18        3          3

13. TJ Jiskra Rapotín             15        6          0          9          24:29   17        3          2

14. Brodek u Přerova             15        6          0          9          26:38   17        2          1

15. FC Dolany                        15        3          0          12        19:40   11        0          2

16. FC Kralice na Hané       15        4          0          11        21:37  10        3          1