Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oba svého času disponovali pohádkovými majetky, ze kterých by rodiny běžných smrtelníků mohly žít po několik generací. Oba by měli přijít o vše, co mají, a přesto za nimi zůstanou jen další dluhy. Příběhy někdejších obchodní partnerů - hokejového brankáře Romana Čechmánka a někdejšího majitele prostějovského fotbalu Bořivoje Kresty v mnohém připomínají osud zkrachovalého OP Prostějov.

Úspěšný brankář Roman Čechmánek si hokejem vydělal 250 milionů korun. Základní kapitál společnosti Bořivoje Kresty LeRK Texas činil dokonce přes 365 milionů korun. Oba mimo jiné spojil prodej bývalého objektu společnosti Sanco ve Sportovní ulici, který se ukázal být jako hodně nevýhodná investice. A oba tak skončili na mizině.
Mediálně známější je případ Romana Čechmánka. Už loni v srpnu Večerník informoval o tom, že někdejší olympijský vítěz z Nagana dluží svým věřitelům celkem pětaosmdesát milionů korun. Podle tehdejších informací deníku Sport ho měl k riskantním investicím za desítky milionů korun v Holešově, Zlíně a v Prostějově údajně přesvědčit právě Bořivoj Kresta.
Faktem je, že podnikání Romana Čechmánka skončilo totálním fiaskem. Podle posledních informací jeho dluhy dosahují až ke 100 milionům korun, kvůli čemuž musel zavřít i svůj rodinný pivovar ve Zlíně. Veškerý jeho majetek letos v zimě spadl do konkurzu a v současné době se rozprodává. Dle některých informací ho živí rodiče jeho manželky. Nedlouho po zahájení konkurzu rovněž vyšlo najevo, že všechny Čechmánkovy dluhy se nepodaří uhradit, takže věřitelé své pohledávky začali rozprodávat. Dostávají za ně od 15 do 40 procent.
Podobně skončil i Bořivoj Kresta. Z obchodního rejstříku mimo jiné vyplývá, že svoji společnost LeRK Texas převedl na jiné členy své rodiny. Později byla firma zcela zlikvidována. Právním důvodem výmazu byl zamítnutý insolvenční návrh pro nedostatek majetku. Obdobným způsobem skončily i další Krestovy společnosti. Opakovaně odsouzený Bořivoj Kresta sám dle svých slov neměl na Čechmánkův pád žádný vliv, pouze pro něj pracoval a prodal mu objekt, kde v té době bez problémů fungovalo Sanco.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments