Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oba svého času disponovali pohádkovými majetky, ze kterých by rodiny běžných smrtelníků mohly žít po několik generací. Oba by měli přijít o vše, co mají, a přesto za nimi zůstanou jen další dluhy. Příběhy někdejších obchodní partnerů - hokejového brankáře Romana Čechmánka a někdejšího majitele prostějovského fotbalu Bořivoje Kresty v mnohém připomínají osud zkrachovalého OP Prostějov.

Úspěšný brankář Roman Čechmánek si hokejem vydělal 250 milionů korun. Základní kapitál společnosti Bořivoje Kresty LeRK Texas činil dokonce přes 365 milionů korun. Oba mimo jiné spojil prodej bývalého objektu společnosti Sanco ve Sportovní ulici, který se ukázal být jako hodně nevýhodná investice. A oba tak skončili na mizině.
Mediálně známější je případ Romana Čechmánka. Už loni v srpnu Večerník informoval o tom, že někdejší olympijský vítěz z Nagana dluží svým věřitelům celkem pětaosmdesát milionů korun. Podle tehdejších informací deníku Sport ho měl k riskantním investicím za desítky milionů korun v Holešově, Zlíně a v Prostějově údajně přesvědčit právě Bořivoj Kresta.
Faktem je, že podnikání Romana Čechmánka skončilo totálním fiaskem. Podle posledních informací jeho dluhy dosahují až ke 100 milionům korun, kvůli čemuž musel zavřít i svůj rodinný pivovar ve Zlíně. Veškerý jeho majetek letos v zimě spadl do konkurzu a v současné době se rozprodává. Dle některých informací ho živí rodiče jeho manželky. Nedlouho po zahájení konkurzu rovněž vyšlo najevo, že všechny Čechmánkovy dluhy se nepodaří uhradit, takže věřitelé své pohledávky začali rozprodávat. Dostávají za ně od 15 do 40 procent.
Podobně skončil i Bořivoj Kresta. Z obchodního rejstříku mimo jiné vyplývá, že svoji společnost LeRK Texas převedl na jiné členy své rodiny. Později byla firma zcela zlikvidována. Právním důvodem výmazu byl zamítnutý insolvenční návrh pro nedostatek majetku. Obdobným způsobem skončily i další Krestovy společnosti. Opakovaně odsouzený Bořivoj Kresta sám dle svých slov neměl na Čechmánkův pád žádný vliv, pouze pro něj pracoval a prodal mu objekt, kde v té době bez problémů fungovalo Sanco.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-