Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou středu odpoledne se obřadní síň prostějovské radnice zaplnila dětmi různého věku a jejich rodiči či blízkými. Šlo o absolventy mezinárodně uznávaných zkoušek University of Cambridge, na jejichž úspěšné složení je připravuje prostějovská jazyková škola BIG BEN.

Zkoušky proběhly v květnu letošního roku. „Naše jazyková škola děti poctivě připraví, vlastní examinátoři jsou certifikovaní přímo z Cambridge a naši studenti absolvovali tyto zkoušky v certifikovaném centru v Olomouci,“ objasnila Večerníku lektorka Zuzana Šutová.

V prostějovské „jazykovce“ se opravdu mají čím chlubit. Vždyť od založení školy udržují u těchto prestižních zkoušek stoprocentní úspěšnost, což je činí dlouhodobě nejúspěšnější školou v republice. V uplynulém školním roce ze šesti dětí přihlášených na nižší úroveň zkoušky (KET) získaly tři vyznamenání, na prostřední úrovni PET z devíti přihlášených dokonce sedm.

Předání certifikátů, které jsou opravdu vydávány v anglickém Cambridge a mají ochranné prvky proti padělání, byl tedy slavnostní okamžik. Absoloventy přišla pozdravit a osobně každému pogratulovat první náměstkyně primátora Statutárního města Alena Rašková.

„Docela vám závidím, že své znalosti budete mít možnost uplatnit v praxi. V našich dobách byly tyto možnosti velmi omezené. Přestože umím rusky a mám základy španělštiny, němčiny a latiny, bez pravidelného používání nemá znalost jazyků potřebný efekt,“ připomněla náměstkyně. Nejen ona, ale také vedení školy poděkovalo rodičům za podporu svých dětí, kterým umožnili finančně náročné studium i samotné zkoušky absolvovat. „Investice do vzdělání se vždycky vrátí, nejsou to promarněné peníze,“ ujistila přítomné Rašková.

Nezbývá než dětem popřát, aby se jim energie a čas vložené do studia v dalším životě bohatě zúročily.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments