Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou středu odpoledne se obřadní síň prostějovské radnice zaplnila dětmi různého věku a jejich rodiči či blízkými. Šlo o absolventy mezinárodně uznávaných zkoušek University of Cambridge, na jejichž úspěšné složení je připravuje prostějovská jazyková škola BIG BEN.

Zkoušky proběhly v květnu letošního roku. „Naše jazyková škola děti poctivě připraví, vlastní examinátoři jsou certifikovaní přímo z Cambridge a naši studenti absolvovali tyto zkoušky v certifikovaném centru v Olomouci,“ objasnila Večerníku lektorka Zuzana Šutová.

V prostějovské „jazykovce“ se opravdu mají čím chlubit. Vždyť od založení školy udržují u těchto prestižních zkoušek stoprocentní úspěšnost, což je činí dlouhodobě nejúspěšnější školou v republice. V uplynulém školním roce ze šesti dětí přihlášených na nižší úroveň zkoušky (KET) získaly tři vyznamenání, na prostřední úrovni PET z devíti přihlášených dokonce sedm.

Předání certifikátů, které jsou opravdu vydávány v anglickém Cambridge a mají ochranné prvky proti padělání, byl tedy slavnostní okamžik. Absoloventy přišla pozdravit a osobně každému pogratulovat první náměstkyně primátora Statutárního města Alena Rašková.

„Docela vám závidím, že své znalosti budete mít možnost uplatnit v praxi. V našich dobách byly tyto možnosti velmi omezené. Přestože umím rusky a mám základy španělštiny, němčiny a latiny, bez pravidelného používání nemá znalost jazyků potřebný efekt,“ připomněla náměstkyně. Nejen ona, ale také vedení školy poděkovalo rodičům za podporu svých dětí, kterým umožnili finančně náročné studium i samotné zkoušky absolvovat. „Investice do vzdělání se vždycky vrátí, nejsou to promarněné peníze,“ ujistila přítomné Rašková.

Nezbývá než dětem popřát, aby se jim energie a čas vložené do studia v dalším životě bohatě zúročily.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-