Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedinečnou příležitost pozorovat v praxi největší odborníky na problematiku chirurgického řešení kýl z celé Evropy mají v těchto dnech čeští lékaři na II. České herniologické konferenci. Odborná akce se koná 17. a 18. září v hotelu NH Collection Olomouc Congress a v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, kde probíhá praktická část kongresu. Konference se mimo jiné zúčastní také prezident Evropské herniologické společnosti prof. Giampiero Campanelli.

Letošní ročník konference byl nově rozšířen o program o „Preliminary hands-on workshop“ pro mladé a začínající lékaře, který se konal dnes, tedy den před oficiálním začátkem konference, v Nemocnici Prostějov. „Cílem kongresu je předávat zkušenosti s využitím materiálů a techniky, sjednotit operační postupy, tedy samozřejmě ty, které jsou praxí osvědčené. Určitě budeme také diskutovat např. o ekonomickém aspektu kýlních operací,“ sdělil dnes na úvod programu prezident II. České herniologické konference a primář chirurgického oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Adolf Gryga, CSc.

Účelem workshopu je poskytnout mladým chirurgům příležitost hlouběji proniknout do problematiky laparoskopie a endoskopie a vyzkoušet si „nanečisto“ techniku práce s laparoskopickým vybavením. Po přivítání a krátké přednášce následovalo praktické cvičení na trenažerech. „Jsem moc ráda za tuto příležitost vyzkoušet si špičkovou výbavu, která se používá ve velkých nemocnicích, a za možnost setkat se osobně se špičkami v oboru, poslechnout si jejich zkušenosti,“ řekla MUDr. Veronika Škvorová z chirurgického oddělení Nemocnice Žatec s tím, že se těší na přednášky specialistů i na možnost potkat kolegy v oboru.

praktická část konference J na programu v pátek 18. září, kdy se část účastníků přemístí přímo na operační sály a chirurgické pracoviště Nemocnice Prostějov. Ostatní pasivní účastníci konference a workshopu budou mít možnost sledovat operace v „online“ přenosu v kongresovém sále hotelu s možností bilaterální komunikace se sály a operatérem.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments