Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedinečnou příležitost pozorovat v praxi největší odborníky na problematiku chirurgického řešení kýl z celé Evropy mají v těchto dnech čeští lékaři na II. České herniologické konferenci. Odborná akce se koná 17. a 18. září v hotelu NH Collection Olomouc Congress a v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, kde probíhá praktická část kongresu. Konference se mimo jiné zúčastní také prezident Evropské herniologické společnosti prof. Giampiero Campanelli.

Letošní ročník konference byl nově rozšířen o program o „Preliminary hands-on workshop“ pro mladé a začínající lékaře, který se konal dnes, tedy den před oficiálním začátkem konference, v Nemocnici Prostějov. „Cílem kongresu je předávat zkušenosti s využitím materiálů a techniky, sjednotit operační postupy, tedy samozřejmě ty, které jsou praxí osvědčené. Určitě budeme také diskutovat např. o ekonomickém aspektu kýlních operací,“ sdělil dnes na úvod programu prezident II. České herniologické konference a primář chirurgického oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Adolf Gryga, CSc.

Účelem workshopu je poskytnout mladým chirurgům příležitost hlouběji proniknout do problematiky laparoskopie a endoskopie a vyzkoušet si „nanečisto“ techniku práce s laparoskopickým vybavením. Po přivítání a krátké přednášce následovalo praktické cvičení na trenažerech. „Jsem moc ráda za tuto příležitost vyzkoušet si špičkovou výbavu, která se používá ve velkých nemocnicích, a za možnost setkat se osobně se špičkami v oboru, poslechnout si jejich zkušenosti,“ řekla MUDr. Veronika Škvorová z chirurgického oddělení Nemocnice Žatec s tím, že se těší na přednášky specialistů i na možnost potkat kolegy v oboru.

praktická část konference J na programu v pátek 18. září, kdy se část účastníků přemístí přímo na operační sály a chirurgické pracoviště Nemocnice Prostějov. Ostatní pasivní účastníci konference a workshopu budou mít možnost sledovat operace v „online“ přenosu v kongresovém sále hotelu s možností bilaterální komunikace se sály a operatérem.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-