Příjemnou noc, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Program televize Prima ovládla v uplynulých dnech soutěž Česko Slovensko má talent, v níž se předvedlo i prostějovské taneční duo Pavel „Pauli“ Konvičný a Milda Trinhquang alias P.K.M.N. Na pódiu působili skromně a bylo na nich vidět, že mají velkou trému. Ale to vše jen do okamžiku, než začali tančit...

Název prostějovského hiphopového tanečního dua vznikl z monogramů obou jeho členů. Písmena jsou za sebou poskládána tak, že evokují jméno bytosti známé z japonských videoher - Pokémona.  „Nejsme dobří, ale časem dobří snad budeme,“ odpověděl skromně Milda na přímou otázku Jakuba Prachaře. Po krátkém představení to však taneční „pokémoni“ na pódiu parádně rozbalili. Jejich taneční produkci s mnoha ostrými přechody nechyběl vtip ani šmrnc. „Už nikdy neříkejte, že nejste dobří, protože vy jste!“ netajila nadšení porotkyně Lucie Bílá. Obdobného názoru byl i jinak obávaný Jaro Slávik. „Prostějov, prostě jo!“ zarýmoval si slovenský hudební producent. Všichni čtyři porotci pak následně jednohlasně souhlasili s postupem prostějovských tanečníků do dalšího kola soutěže.

V zákulisí pak Milda prozradil své pozoruhodné životní peripetie. „Narodil jsem se tady, ale v pěti letech jsem musel odletět do Vietnamu, abych se pořádně naučil mateřský jazyk. Po dalších pěti letech jsem se vrátil do Česka, chodil tady tři roky do školy, potom zase rok strávil ve Vietnamu. Loni jsem se vrátil a teď už tu snad zůstanu,“ popsal Milda. Jeho kamarád Pavel Konvičný to má v životě zatím výrazně méně zamotané. Pochází z Kostelce na Hané a v současnosti studuje Střední školu designu a módy v Prostějově.

Po prvotním úspěchu však následně přišla studená sprcha. Dvojice totiž nebyla vybrána do finálového kola soutěže. „Děkujeme všem za to, jak nás po celý čas soutěže podporovali. Jsme rádi, že naše vystoupení mělo úspěch a líbilo se porotě i našim fanouškům. Show je prostě show a my se na všechny budeme těšit na různých plesech, na které se chystáme,“ vzkázal příznivcům tanečního dua Pavel Konvičný.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-