Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Turistika místo cvičení! Členové kosteleckého Sokola, si našli náhradní program. V období tzv. temna, kdy mají zapovězen vstup do ´vlastní´ sokolovny, se musejí zabavit jinak. V sobotu se tak rozhodli k výstupu na největší hanáckou horu - Velký Kosíř. „Nejedná se o nic pravidelného, ale předpokládám, že by se mohly podobné výlety stát pravidlem,“ prozradil Jožo Stanek, starosta kosteleckých sokolů.
Sokolové z Kostelce si pro zájemce připravili celodenní program. Výstupem na Kosíř, zdaleka jejich sobotní putování nekončilo. „Poznáváme krásy nejbližšího okolí... Na Kosíři jsme si opekli špekáčky, pokračujeme ale dále,“ usmíval se Stanek a pokračoval: „Máme pečlivě naplánované další občerstvovací stanice. Bez toho se přece nedá nikam vyrazit!“ Kostelečtí se po špekáčkové zastávce na vrcholu Kosíře vydali směr Čechy pod Kosířem, dále navštívili občerstvovnu ve Služíně a finále patřilo fotbalovému hřišti v rodném městě. „Přidali jsme se i fotbalisté, držíme se Sokoly pospolu. V klubovně máme přichystán košt vína z jižní Moravy,“ poodkryl na závěr lákavé vyvrcholení Stanislav Píchal, prezident fotbalového klubu z Kostelce.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-