Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 1. prosince se děti ze školní družiny ZŠ Melantrichova v Prostějově zúčastnily slavnostního křtu už desáté knihy spisovatelky Marcelly Dostálové. Akce se konala v dětském oddělení Městské knihovny na Vápenici.

Žáci právě této prostějovské „základky“ byli pozváni, protože se pod vedením vychovatelky Ludmily Navrátilové staly ilustrátory poslední knihy autorky - „Jakub a copatá Miki“. „Jde o pohádku s dobrodružnými příběhy. Ke slavnostnímu okamžiku přispěla i účast představitelů města a dalších významných hostů. Příjemnou atmosféru navodilo již úvodní slovo ředitele knihovny Aleše Procházky,“ nechala se slyšet Ludmila Navrátilová. „Děti si odnesly jedinečný zážitek ze křtu pohádkové knihy a také motivaci k dalším výtvarným činnostem. Vždyť ilustrovat knihu je něco, co se každému nepodaří. Milým dárkem pro všechny byla knížka, kterou oživily vlastními ilustracemi. Všechny potěšilo, když paní spisovatelka každému malíři do knihy vepsala vlastní věnování,“ usmívala se vychovatelka.

Pokud chcete obrázky dětí vidět, zajděte si do dětského oddělení Městské knihovny, kde jsou všechny originály vystaveny.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-