Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE V posledním domácím předvánočním utkání Jestřábů nešlo jen o výsledek, ale i o záslužnou mimosportovní věc. Po dohodě fanoušků, klubu i města se totiž během zápasu konala sbírka na dětské oddělení prostějovské nemocnice a mezi návštěvníky Víceúčelové haly-zimního stadionu se podařilo vybrat více než patnáct tisíc korun.

Další přibližně tři tisíce přidali samotní hokejisté. Za tuto částku nakoupilo vedení oddílu kromě několika hraček i poměrně nákladný pulzní oxymetr, tedy přístroj hlídající okysličení krve. Za Jestřáby se úterního předání účastnili sportovní manažer Jiří Vykoukal a kapitán „A“-mužstva Pavel Mojžíš.

„Investice do dítěte je investice, která se musí vždycky vrátit. Chtěl bych moc poděkovat za nás za všechny z dětského oddělení, kdy zvláště teď kolem Vánoc se lidská srdce otevírají. Je to pro nás nesmírný dar, který bude sledovat život malých dětí. Tyto přístroje jsou natolik propracované, že jejich alarmy mohou sestřičku upozornit, když se s dítkem něco děje,“ podělil se o svou radost primář dětského oddělení prostějovské nemocnice Josef Tenora.

Na celém projektu se rovněž podílelo město Prostějov, které ústy náměstka primátorky Jiřího Pospíšila také poděkovalo všem, kteří přispěli. „Fanoušci měli vynikající nápad obdarovat dětské oddělení. Prvotní nápad byly hračky, ale jak jsme se domlouvali s panem primářem, tak je určitě lepší, když se využijí finanční prostředky pro něco smysluplného, takže jsem rád, že jsme se dohodli na tomto fantastickém účelu a že vám bude přístroj sloužit,“ vzkázal.

Vrchní sestra Jitka Voříšková poté představila, k čemu bude nejnovější přírůstek sloužit. „Pulzní oxymetr slouží k tomu, aby se zjistilo, jak je krev saturována kyslíkem. Je to velmi důležité u dětí, které mají respirační onemocnění, především onemocnění horních cest. Přístrojů potřebujeme hodně, toto je jeden z těch lepších a jsme moc rádi, že jsme ho dostali,“ rozdávala úsměvy a dodala: „Z každé sbírky mám hodně pozitivní pocit a velice mě těší, že jsou ještě i v dnešní uspěchané a stresové době lidé, kteří myslí i na ty ostatní. Často jsou to právě ti, co sami také nemají přebytky. Za každou sbírku a věci jsme vděční.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-