Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Roman Janoušek, Miroslav Baranek, Tomáš Hunal, Lukáš Zelenka. Tato čtveřice má společnou nejen prvoligovou minulost, ale i to, že část své fotbalové kariéry spojila s celkem 1.FK a posléze 1.SK Prostějov. A pokud jim to zdraví dovolí, zúčastní se všichni tradičního silvestrovského veteránského derby. Janoušek a Hunal na straně „sešívaných“, Baranek se Zelenkou na straně „rudých“.

„Mám za sebou již vánoční turnaj, uvidím ale, jestli budu schopen se toho účastnit, přisedl jsem si totiž operované koleno. Snad to ale bude dobré. Těším se ale i na atmosféru, sejdou se tam bývalí ligoví hráči, rád s nimi pohovořím,“ sdělil exkluzivně Večerníku Roman Janoušek, jehož si mohou fotbaloví fanoušci pamatovat rovněž z Viktorky Žižkov či Kralic na Hané. Osobně pozoruje, že i tyto zápasy o posledním dni kalendářního roku bývají stále vyhecovanější. „Když jsem to šel hrát poprvé, tak jsem si myslel, že to bude jen přáteláček, ale tak tomu není a rok od roku je vypjatější. Navíc přicházejí stále mladší, takže to mám stále těžší a těžší,“ pousmál se někdejší hráč prostějovského eskáčka. I ve třiačtyřiceti letech stále ještě hraje pražský přebor za Cholupice. „Chodím každý den běhat a k tomu ještě pracuji na tenise na Spartě, tak se udržuji i zápasy s Mírou Barankem či Michalem Pospíšilem,“ dodal Janoušek.

Otazník visí i nad startem Lukáše Zelenky, ten si na stejném předvánočním turnaji podvrtl kotník. „Vůbec nevím, jak to dopadne, v úterý se rozhodne. Zatím to mám nateklé a používám led, bandáž a mastičku, dva dny budu odpočívat,“ podělil se s Večerníkem o svůj aktuální stav i program. Pokud by mu to noha nedovolila, zvolil by televizní sledování, sám ale věří, že k tomu nedojde. „Je to dobře organizovaný zápas se spoustou hvězd, navíc hodně prestižní souboj. Slávisté loni prohráli a nejsou na to v této kategorii zvyklí a navíc opět omladili, takže mají velkou motivaci a chtějí vyhrát. Navíc se má účastnit nejvíce fanoušků v historii,“ představil Zelenka velká lákadla čtvrtečního duelu. Premiéru mezi veterány si odbyl před rokem a stále ještě zvládá třetí ligu v Prostějově. „Párkrát jsem si byl po skončení podzimu zahrát s kamarády, k tomu chodím běhat a cvičit, abych byl ve formě a neměl problémy při běhání, musím už něco shodit,“ vyprávěl.

Po svém boku by mohl mít dalšího někdejšího sparťana Miroslava Baranka, jenž se vrací po loňské operaci křížových vazů. „Těším se, je to jedna z tradic a takové zpestření konce roku. Když mi to zdraví dovolí, tak se rád účastním. Není to jako klasický přátelák, kde je jedno, jak to skončí, tady se to hecuje a oba chceme vyhrát,“ popisoval bývalý reprezentant. Až do svého úrazu nastupoval v Pražském přeboru, nyní to vidí na přesun do I.A třídy. „Uvažuji o přesunu do Březiněvsi, kde mám syna. Pro nás oba by to bylo velice zajímavé a takové splnění snu,“ poukázal dvaačtyřicetiletý rodák z Havířova.

No a posledním do party Tomáš Hunal, držitel tři sta padesáti prvoligových startů za Slavii, Žižkov, Teplice, Příbram a České Budějovice. „Těším se hlavně na kluky, s nimiž jsem hrál. Pro mě to plní hlavně společenskou funkci, beru to jako zábavu. Některé kamarády jsem rok dva neviděl a jsem rád, že se mohu účastnit,“ prozradil při telefonickém hovoru z jižních Čech, kde právě trávil volno na rybách. On sám se tedy na hecování příliš nepodílí, růst rivality vidí hlavně mezi fanoušky. „Pro ně je to poslední dobou prestižní a má to náboj, je to už hodně sledovaný duel. Já jsem hlavně rád, že zdraví drží, za podzim jsem byl asi na dvou trénincích, ale odehrál jsem všechno, přece jen už to není tak náročná soutěž,“ pousmál se Hunal při zmínce svého současného angažmá v nižší krajské soutěži.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-