Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Firma Mubea již dlouhodobě spolupracuje se Střední odbornou školou průmyslovou a Středním odborným strojírenským učilištěm v Prostějově. Už od roku 2003 podporuje odborné vzdělávání mladých lidí a vychovává si tak zároveň i své budoucí zaměstnance.

„Mubea je nejvýznamnější firmou v našem regionu, proto s ní jako škola s převážně strojírenským zaměřením výrazně spolupracujeme,“ říká zástupce ředitele školy Petr Buřt. Tato spolupráce nese ovoce. Za dobu, kdy Mubea se školou spolupracuje, našlo ve firmě uplatnění již přes 30 absolventů školy. V současné době je stipendijním programu 109 žáků jak u učňovských, tak i maturitních oborů. Ani škola nemá díky programu, který firma studentům nabízí, nouzi o zájemce o studium a studenty, firma navíc školu podporuje i v oblasti technického vybavení. Vyrůstá tak nová generace seřizovačů, obsluhy lisů a kalicí linky, obsluhy a programování robotických pracovišť, elektrotechniků nebo například pracovníků oddělení kvality. Na všechny tyto pozice hledá Mubea v důsledku rozšiřování výroby a růstu další zaměstnance.

Žáci během svého studia chodí na odbornou praxi přímo do firmy, kde mohou získat praktické i teoretické znalosti přímo v provozu na unikátních výrobních zařízeních a technologiích, které jsou v rámci republiky ojedinělé. Již během studijních let a po ukončení školy mohou následně pokračovat v tom, co již znají. „Pro žáky je velkou motivací stipendijní program, který firma nabízí a také jistota zaměstnání v perspektivní firmě. Od doby, kdy s firmou spolupracujeme, výrazně narostl zájem o obory, které naše škola vyučuje,“ popisuje Buřt. Jde tedy o dlouhodobou spolupráci, která doplňuje vzdělávání studentů, pomáhá jim zajistit budoucnost a jasně ukazuje, že technické obory jsou žádané a jejich absolventi mají vysokou šanci uplatnění na pracovním trhu.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-