Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Počasí, které na první pohled nevěstilo nic dobrého. Mlha, že by se dala krájet, syrová vlezlá zima a studený vítr. Jenomže vykládejte otužilcům, že mají zůstat doma! Ani počasí pod psa neodradilo dvaadevadesát nadšenců od účasti na tradiční „vánoční koupeli“ ve výpusti plumlovské přehrady. Pořadatelé z TJ Haná Prostějov, oddílu dálkového a zimního plavání, byli s letošním ročníkem spokojeni. Rekordní stovku se však nepodařilo letos překonat...

Blížilo se štědrodenní poledne a u výpusti nádrže se seřadilo osm desítek otužilců. Další tucet nadšených lidí, kteří nechtěli zůstat doma u televize, dorazil o pár minutek později. Tradiční společná fotografie a jde se na to! „Dnes našlo odvahu skočit do ledové vody dvaadevadesát plavců, je to na chlup stejně jako vloni. Příští rok už ale tu stovku musíme překonat. Možná kdyby bylo lepší počasí, tak by rekord padl už dnes,“ prozradil Večerníku s mírnou lítostí v hlase Michal Mucha, hlavní organizátor a duše tradičních „vánočních koupelí“.

Ještě než spoře odění plavci skočili do výpusti, přemožitelka kanálu La Manche Dana Zbořilová předala nestorovi zimního plavání Bohumilu Páclovi dárek. Muž, který v srpnu letošního roku oslavil pětasedmdesátiny, obdržel velkou zarámovanou fotografii ze společných akcí oddílu dálkového a zimního plavání TJ Haná Prostějov.

„Měl jsem narozeniny už v létě, takže jsem vůbec nečekal, že by si dneska někdo ještě vzpomněl. Hodně mě to překvapilo,“ neskrýval dojetí nestárnoucí Bob Pácl. Coby absolutně nejstarší měl právo skočit do chladné vody jako první. Po něm se postupně vnořily do výpusti další desítky mužů a žen. Většina z účastníků na „vánoční koupel“ přišla v originálních maskách a převlecích.

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE

Voda ve výpusti přehrady měla ve čtvrtek v poledne teplotu 3,5 stupně Celsia, vzduch byl o pár desetinek stupně studenější. Tradiční vánoční akci sledovalo zhruba patnáct stovek diváků. „Já jsem nikdy žádný otužilec nebyl. Včera mi však kamarád tvrdil, že bych tam nikdy neskočil. Což o to, já studenou vodu mám rád, ale že to bude taková rasovina, to jsem fakt nečekal. Sázku jsem tím vyhrál a kamarádovi ukázal, že nejsem srab,“ drkotal zuby Miroslav Knápek z Prostějova.

Naopak zkušený otužilec Milan Kýr si ledovou lázeň pochvaloval. „Voda je jako kafe! Možná by to chtělo mráz, aby to pocitově bylo lepší, když do té vody vlezete. Já chodím na Štědrý den sem na přehradu už několik let, potkávám zde své známé, se kterými se třeba během roku tolik nevidím. Teď už se ale těším na kapra s bramborovým salátem,“ pousmál se Milan Kýr.

Čtvrteční tradiční akce se vydařila. Nikdo se neutopil, nikdo neumrzl. Hlavní pořadatel však musel řešit patálie s ozvučením. „Letošní ‚vánoční koupání' jsem musel komentovat bez mikrofonu, který nám nějak vypověděl službu. Snad mě diváci na hrázi slyšeli, snažil jsem se křičet ze všech sil. Odnesly to ovšem moje hlasivky,“ zachraptěl Večerníku na rozloučenou Michal Mucha.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-