Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

AKTUALIZOVÁNO Dvě stě tisíc korun. Tolik činí podpora konické radnice místní charitě. Její vedení nezastírá, že počítalo s vyšší částkou, načež se tak v tomto roce může potýkat s nemalými problémy. Vedení města na druhou stranu upozorňuje, že více peněz by si představovaly všechny příspěvkové organizace a ujišťuje, že při rozdělování prostředků vždy vychází z aktuálních možností rozpočtu...

Charita Konice starým, nemocným a potřebným lidem poskytuje pečovatelskou a domácí ošetřovatelskou službu. Provozuje domy s pečovatelskou službou v Konici, Čechách pod Kosířem, je zřizovatelem Domu pokojného stáří v Bohuslavicích. Rodičům s dětmi nabízí aktivity v konickém Mateřském centru Srdíčko. „Jsme vděční za každou korunu a za podporu města bych rád poděkoval. Na druhou stranu nemůžu zastírat, že bychom potřebovali financí více. Je totiž kladen čím dál větší tlak na to, abychom si peníze zajišťovali sami. Každý výpadek proti předpokladům je pro nás hodně nepříjemný a budeme s ním bojovat po celý rok,“ komentoval výši podpory Marek Navrátil, šéf konické charity, která loni u konických zastupitelů dosáhla na podporu tři sta tisíc korun. „Těch sto tisíc korun, o které jsme teď dostali míň, jsou pro nás velké prostředky, které nám budou určitě chybět. Dostaneme-li se v průběhu roku do vážných problémů, zkusíme to na konické radnici opět,“ poslal jasné poselství Navrátil.

Jako loni...

Podobná situace se pravidelně vrací. Například před třemi roky počítala charita s příjmy z městského rozpočtu ve výši šest set tisíc korun, nakonec byla podpora výrazně nižší. „Nyní je situace obdobná jako před rokem. To jsme charitě původně přispěli dvěma sty tisíci, v průběhu roku jsme přidali ještě dalších sto tisíc korun. Pokud nastane krizová situace, jsme připraveni i tentokrát vyjít vstříc. Bude záležet na tom, jak se bude vše vyvíjet a na našich aktuálních možnostech,“ přislíbil přes Večerník František Novák, konický starosta.
Charita Konice ročně hospodaří s rozpočtem kolem 16,8 milionu korun. Největší část z těchto peněz získává přímo od klientů za poskytování služeb, v dalším příjmu je odkázána právě na podporu města, Olomouckého kraje, dárců či sponzorů.
Podstatnou část jejího rozpočtu pak tvoří i příjmy ze sbírek. Tou nejvýznamnější je Tříkrálová, která má na Konicku proběhnout už tento víkend. „Pokud nás lidé podpoří, mohou doufat, že se jim to zase jiným způsobem vrátí. Rozhodně si nepotřebujeme budovat nějaké bohatství pro nás samotné,“ uzavřel Marek Navrátil.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-