Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velkého úspěchu dosáhli dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané. Jak Večerník zjistil, v rámci severní Moravy se jim podařilo zvítězit v anketě „Dobrovolní hasiči roku“. Z brněnského Bobycentra si tak odnesli nejen křišťálovou helmu, ale i sedmdesát tisíc korun a další ceny.

Kostelečtí hasiči byli do ankety nominováni za pomoc při střetu auta a lokomotivy, k němuž došlo v polovině ledna roku 2015. Řidič dodávky tehdy na přejezdu přehlédl jedoucí vlak. Kostelečtí hasiči jej společně s prostějovskými profesionály dokázali vyprostit a předat ho záchranářům. Bohužel mladý muž nakonec následkům velmi těžkých zranění v nemocnici podlehl.

Vítěze vybírala veřejnost z padesáti jednotek a sborů nominovaných odbornou porotou. Kostelečtí hasiči přitom v anketě uspěli už loni, kdy skončili druzí. „Když jsme se na vás v září obraceli s žádostí o podporu při hlasování v letošním ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, tak jsme ani nedoufali, že se nám podaří ´dostat na bednu´ podobně jako loni. Ale povedlo se a ve středu devátého prosince jsme byli za naši činnost v brněnském Bobycentru oceněni prvním místem. Sice to bylo jen ´o chlup´, druzí na nás ztráceli jen dva hlasy, ale první místo putovalo do Kostelce! Je to pro nás obrovský úspěch, za který vděčíme i vám, kteří jste pro nás hlasovali,“ poděkoval Petr Bohanes všem přátelům a známým kosteleckých hasičů.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-