Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to je úspěch! Eltona Lodewyka, známého jako Elly, si Prostějované ani nedokáží představit jinak než za klavírem. Že tento populární „černý chlápek“ skutečně umí, potvrdily i výsledky nedávné soutěže Pianista roku. Elly se totiž dostal mezi deset nejlepších klavíristů České republiky.

Rodák z Jihoafrické republiky žijící přes dva roky v Prostějově se do třetího ročníku výše zmíněné soutěže přihlásil loni na jaře. Výkon Ellyho odbornou porotu zaujal natolik, že pronikl do finálové patnáctky, která se utkala naživo v exkluzivním prostředí pražského hotelu Boscolo. Zde se soutěžící předháněli v preciznosti i originalitě interpretací skladeb na daná témata. Zazněla hudba tak různých autorů jakými byli W. A. Mozart, Jaroslava Ježek, Miles Davis či hvězd současného popu. 

O postupujících z jednotlivých kol rozhodovala porota, stejně jako diváci přímo v sále. Zpět do klání mohli svého oblíbence poslat i hlasující na internetu. To byl i případ Ellyho, který se díky nebývalé podpoře lidí z řad veřejnosti nakonec dostal až mezi devět nejlepších uchazečů. Dále ho však už porota nepustila.

„Byla to úžasná zkušenost. Všichni se shodli na tom, že soutěž byla letos nesmírně vyrovnaná. Moc mě těší zejména podpora ze strany hlasujících na internetu, kterým bych chtěl moc poděkovat,“ vzkázal přes Večerník Elton Lodewyk, kterému se během soutěže dostávalo uznání ze všech stran. Za svého favorita jej označil i host večera Ladislav Špaček. „Díky účasti v soutěži se mně nyní rýsuje řada zajímavých pracovních nabídek do budoucna,“ pochvaloval si Elly.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments