Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to je úspěch! Eltona Lodewyka, známého jako Elly, si Prostějované ani nedokáží představit jinak než za klavírem. Že tento populární „černý chlápek“ skutečně umí, potvrdily i výsledky nedávné soutěže Pianista roku. Elly se totiž dostal mezi deset nejlepších klavíristů České republiky.

Rodák z Jihoafrické republiky žijící přes dva roky v Prostějově se do třetího ročníku výše zmíněné soutěže přihlásil loni na jaře. Výkon Ellyho odbornou porotu zaujal natolik, že pronikl do finálové patnáctky, která se utkala naživo v exkluzivním prostředí pražského hotelu Boscolo. Zde se soutěžící předháněli v preciznosti i originalitě interpretací skladeb na daná témata. Zazněla hudba tak různých autorů jakými byli W. A. Mozart, Jaroslava Ježek, Miles Davis či hvězd současného popu. 

O postupujících z jednotlivých kol rozhodovala porota, stejně jako diváci přímo v sále. Zpět do klání mohli svého oblíbence poslat i hlasující na internetu. To byl i případ Ellyho, který se díky nebývalé podpoře lidí z řad veřejnosti nakonec dostal až mezi devět nejlepších uchazečů. Dále ho však už porota nepustila.

„Byla to úžasná zkušenost. Všichni se shodli na tom, že soutěž byla letos nesmírně vyrovnaná. Moc mě těší zejména podpora ze strany hlasujících na internetu, kterým bych chtěl moc poděkovat,“ vzkázal přes Večerník Elton Lodewyk, kterému se během soutěže dostávalo uznání ze všech stran. Za svého favorita jej označil i host večera Ladislav Špaček. „Díky účasti v soutěži se mně nyní rýsuje řada zajímavých pracovních nabídek do budoucna,“ pochvaloval si Elly.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-