Druhý přípravný zápas sehráli v sobotu fotbalisté 1.SK Prostějov. Tentokrát nastoupili proti Sigmě Olomouc „B“, která nově hraje 2. ligu. Týmy se v na souboji bohatém utkání nakonec nedokázaly prosadit. A zápas skončil věru fotbalovým skóre 0:0.

Aktivnější byl od začátku Prostějov. V 8. minutě po spolupráci Kušeje a Elbela z toho byla zblokovaná střela. Velkou šanci měl Omale, který po kombinaci střílel z hranice velkého vápna na břevno a brankář míč vytáhl zpod břevna. Nato si Olomouc vytvořila tlak. Byla z toho nepřesná hlavička, jinak byl ale bez střel. V 18. minutě byl nepřesný prostějovský Bolf. Krátce nato hlavičkoval nad Zifčák. Ve 25. minutě padla první a taky poslední žlutá karta v zápasu za faul na Matouška. V dalších minutách byl hodně aktivní Elbel, Kušej ale nezpracoval jím hozený aut. 38. minuta přinesla zajímavý náznak, Koudelkovu nahrávku po ose ale Kušej v zakončení neproměnil. Na konci poločasu posílala Sigma několik centrů do vápna, neúspěšně.

Do druhého poločasu eskáčko výrazně změnilo sestavu, střídalo ji prakticky celou, kdežto Olomouc jen minimálně. Ve 46. minutě Stříž střílel zpoza hráče, brankář byl ale na místě. Dobrá, dlouhá nahrávka Šípa na Zifčáka mohla prověřit brankáře eskáčka, míč nebyl přesný. 58. minuta přinesla dvojí střídání Sigmy, dolů šel Matoušek a Zifčák, na hřiště naopak Zlatohlávek s Uričou. Až v 66. minutě se Sigma dočkala první střely na bránu, Zlatohlávek ale nedůrazným zakončením nepřekvapil. V 69. minutě Kulig také zkusil štěstí, nebyl přesný. Až v 80. minutě se pak málem ze strany Píchal dostal ke střele, obešel i brankáře, ale míč nakonec do brány nezamířil. Krátce poté eskáčko zahrozilo znovu: Kulig založil akci, na jejímž konci byl on sám, ale obrana odolala. Poslední náznak změny skóre přišel v 86. minutě od Šípa, který hledal někoho ve vápně. Ale nenašel. I proto ta utkání skončilo 0:0.

2. přípravný zápas letní přípravy

SK Sigma Olomouc „B“ – 1.SK Prostějov 0:0 (0:0)

Branky: - . Žluté karty: 25. Elbel. Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6.

Sestava Olomouce: Digaňa – Hadaš, Šíp, Zifčák, Vepřek, Poulolo, Matoušek, Spáčil, Slaměna, Langer. Slavíček. Střídali: Stoppen, Uriča, Zlatohlávek, Zmrzlý. Trenér: Jiří Saňák.

Sestava Prostějova: Krynskyi – Bolf, Blahuta, Schaffartzik, Elbel, Todorič, Omale, Bartolomeu, Koudelka, Kušej, Pinc. Střídali: Bialek, Gáč, Klimeš, Kulig, Píchal, Sečkář, Spáčil, Stříž, Velich, Vyhlídal, Zapletal. Trenér: Pavel Šustr.