Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud máte z minulosti zafixováno pro Střední odbornou školu průmyslovou a Střední odborné učiliště strojírenské Prostějov označení „strojárna“, není to dávno pravda. Škola úspěšně rozvíjí také studijní obor Stavebnictví a dokladem toho je mimořádný úspěch jejího studenta Tomáše Kauta v celostátní soutěži v práci s grafickými programy.

Celostátní soutěž „Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“ završila svůj patnáctý ročník, který opět hostily České Budějovice. Je určena pro žáky 3. a 4. ročníků SPŠ a SOŠ stavebních studijního oboru Stavebnictví - zaměření Pozemní stavitelství a otevřena pro všechny grafické programy určené k projektování pozemních staveb a jejím cílem je rozvíjet technické dovednosti a podporovat tvořivé myšlení žáků.

Letošní maturant Tomáš Kaut z Prostějova nebyl na této soutěži nováčkem. „Zúčastnil jsem se celostátního kola už ve třetím ročníku, kdy jsem se umístil ve druhé desítce,“ vzpomíná na loňskou premiéru. Zkušenosti zúročil a letos v polovině března z toho bylo skvělé páté místo z šesti desítek účastníků zastupujících dvaatřicet škol z tuzemska i ze Slovenska.

Jak vlastně soutěž probíhala? „Dostali jsme zadání modelového rodinného domu, zhruba ve formátu, který je výstupem práce architekta, a naším úkolem bylo vytvoření prostorového modelu pozemní stavby a vygenerování dalších příloh projektové dokumentace,“ vysvětlil Večerníku úspěšný student. „A právě možnost vytvoření 3D modelu je výhodou programu ArchiCAD, který na naší škole používáme a který je díky studentské licenci možný provozovat i doma, kde s ním studenti mohou také pracovat,“ doplnil Tomášův učitel Pavel Vysloužil. Vytvořený prostorový model může majitel využívat po celou dobu životnosti stavby i pro případné rekonstrukce.

Diplom za páté místo má pro budoucího inženýra svou hodnotu. „Každý takový doložený úspěch má význam při nabídce zaměstnání nebo dalším studiu,“ dobře ví Kaut, který si podal přihlášku na obor pozemního stavitelství Vysokého učení technického v Brně. „Kreslení mě pořád baví,“ uzavřel prostějovský student.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments