Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud máte z minulosti zafixováno pro Střední odbornou školu průmyslovou a Střední odborné učiliště strojírenské Prostějov označení „strojárna“, není to dávno pravda. Škola úspěšně rozvíjí také studijní obor Stavebnictví a dokladem toho je mimořádný úspěch jejího studenta Tomáše Kauta v celostátní soutěži v práci s grafickými programy.

Celostátní soutěž „Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“ završila svůj patnáctý ročník, který opět hostily České Budějovice. Je určena pro žáky 3. a 4. ročníků SPŠ a SOŠ stavebních studijního oboru Stavebnictví - zaměření Pozemní stavitelství a otevřena pro všechny grafické programy určené k projektování pozemních staveb a jejím cílem je rozvíjet technické dovednosti a podporovat tvořivé myšlení žáků.

Letošní maturant Tomáš Kaut z Prostějova nebyl na této soutěži nováčkem. „Zúčastnil jsem se celostátního kola už ve třetím ročníku, kdy jsem se umístil ve druhé desítce,“ vzpomíná na loňskou premiéru. Zkušenosti zúročil a letos v polovině března z toho bylo skvělé páté místo z šesti desítek účastníků zastupujících dvaatřicet škol z tuzemska i ze Slovenska.

Jak vlastně soutěž probíhala? „Dostali jsme zadání modelového rodinného domu, zhruba ve formátu, který je výstupem práce architekta, a naším úkolem bylo vytvoření prostorového modelu pozemní stavby a vygenerování dalších příloh projektové dokumentace,“ vysvětlil Večerníku úspěšný student. „A právě možnost vytvoření 3D modelu je výhodou programu ArchiCAD, který na naší škole používáme a který je díky studentské licenci možný provozovat i doma, kde s ním studenti mohou také pracovat,“ doplnil Tomášův učitel Pavel Vysloužil. Vytvořený prostorový model může majitel využívat po celou dobu životnosti stavby i pro případné rekonstrukce.

Diplom za páté místo má pro budoucího inženýra svou hodnotu. „Každý takový doložený úspěch má význam při nabídce zaměstnání nebo dalším studiu,“ dobře ví Kaut, který si podal přihlášku na obor pozemního stavitelství Vysokého učení technického v Brně. „Kreslení mě pořád baví,“ uzavřel prostějovský student.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments