Na hanácké derby se o uplynulém víkendu mohli těšit fanoušci prostějovského fotbalu. Na stadion areálu SCM Za Místním nádražím totiž v rámci programu 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijela rezerva olomoucké Sigmy.

Nováček druhé nejvyšší soutěže vstřelil už v prvním poločase dvě branky, a i když těsně před přestávkou snížil domácí kapitán Koudelka, záhy po ní už to bylo znovu o dva góly, o což se postaral zdejší rodák a syn někdejšího záložníka Železáren, ale i Sigmy Michala Spáčila. Výhru už si „béčko“ prvoligového týmu pohlídalo, obzvlášť poté, co byl za nedisciplinovanost vyloučen nigerijský záložník eskáčka Omale. Prostějov tak prohrál podruhé v řadě a vstup do letošního ročníku 2022/2023 si ambiciózní vedení představovalo trochu jinak než mít na kontě čtyři body...

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 4. kolo

1.SK Prostějov – SK Sigma Olomouc „B“ 1:3 (1:2)

Červená karta: 54. Omale

Střídání: 36. Vlachovský za Macha, 36. Kulig za Bartolomea, 46. Blahuta za Bolfa, 46. Píchal za Pince, 85. Ali-Abubakar za Kušeje

Žluté karty: 54. Zlatohlávek, 71. Spáčil

Střídání: 62. Galus za Slaměnu, 62. Uriča za Šípa, 74. Fabiánek za Zlatohlávka, 74. Fiala za Hadaše, 82. Vymětalík za Grygara

Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Zaoral – Líkař, Pochylý

Počet diváků: 728

pozápasové hodnocení trenérů

Pavel ŠUSTR - 1.SK Prostějov:

„Musím říct, že ze začátku jsme měli hrát otevřený fotbal. Chtěli jsme daleko víc a lépe kombinovat. Bohužel přišly někdy naivní ztráty. Obě branky v podstatě padly po ztrátách míče, nedokázali jsme se rychle vrátit. Museli jsme to tedy trochu zavřít. Pomohl a mohl nás nakopnout gól na 1:2. Bohužel začneme druhý poločas a jsme zase laxní v bránění, nejsme tam, kde máme být Z toho rezultuje třetí gól. Klukům ale nemůžu vytknout nic, pracovali, chtěli s tím něco udělat, ale nedokázali jsme to. Finále všeho bylo vyloučení Omaleho. On má žlutou kartu a některé souboje hraje opravdu tvrdě, měl by si to pohlídat. Ještě ji dostal po odpískání, bylo to hloupé vyloučení. To nás bohužel dostalo. Musel by se stát zázrak, abychom výsledek otočili. Dostáváme se do takové horší situace, kdy máme dvě prohry po sobě a musíme se s tím srovnat. A snažit se to kolo otočit zase na správnou stranu, nasměrovat k vítězství.“

Augustin CHROMÝ - SK Sigma Olomouc „B“:

„Přestože jsme hráli venku, byli jsme šťastnější mužstvo. Stálo nás to ale dost sil. Mě tedy hlas. Dobře jsme vstoupili do utkání, měli několik šancí. Mladí se prosazovali hlavně v brejcích. Bylo dobré, že jsme vstřelili dvě branky. Nicméně určitě hráčům budu vytýkat to, že jsem je před poločasem upozorňoval, aby si to pohlídali. Ale nezkušeností jsme do toho hloupě vletěli a standardní situací umožnili vstřelit soupeři gól do šatny. Měl jsem obavy z toho, že na nás domácí ve druhém poločase vletí, abychom je nenechali ještě srovnat. Tím, že jsme dali třetí gól, tak domácí poté vyvinuli větší tlak a úsilí. Pomohlo nám vyloučení Omaleho a nakonec jsme byli šťastnější.“