Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kostelecká knihovna, úterý 24. května. Slavnostní den, na který se zdejší prvňáci moc těšili. Již počtvrté totiž knihovnice Věra Vykoupilová a vychovatelka místní základní školy Markéta Jehlářová uspořádaly pasování žáků první třídy na rytíře řádu čtenářského.

Na slavnostní ceremoniál přišlo letos pětadvacet dětí, které podpořily na tři desítky rodičů, prarodičů a známých. Po úvodních fanfárách přítomní přivítali královnu Pohádku z Písmenkového království. Adepti čtenářského rytířstva se královně představili parafrází známé písničky „My jsme žáci 3. B“.

„Je to velmi populární a chytlavá melodie, tak jsem si trochu pohrála s verši,“ usmála se autorka textu Věra Vykoupilová, když děti zpívaly o tom, jak chtějí být čtenáři a přečíst celou knihovnu. Před slavnostním slibem následovalo pásmo básní od Jiřího Žáčka a zdramatizované veršované pohádky Perníková chaloupka a Paleček a jeho kamarádi od Františka Hrubína. Rodiče děti odměnili velkým potleskem.

Prvnáčci se rádi podělili o svůj vztah ke čtení a pochlubili se, kolik už přečetli knih, které se ve slavnostním čtenářském slibu zavázali nejen číst, ale také opatrovat jako vzácný poklad. Královna pak děti pasovala mečem, předala jim pamětní list, knihu od Kláry Smolíkové Knihožrouti z projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, omalovánky, čtenářský průkaz a medaili čtenáře.

Nově pasovaní čtenáři si mohli půjčit v dětském oddělení knihovny svou první knihu, konala se také malá hostina rytířů řádu čtenářského. „Akce se vydařila a především přispěla k hlavnímu cíli podpořit u dětí čtenářství,“ byla spokojena kostelecká knihovnice s přáním spousty krásných chvil strávených nad knihami.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-