Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Poslední květnová sobota je na jednovském hřišti již tradičně vyhrazena kácení májky a platilo to i letos. Za krásného slunečného odpoledne se zde desítky návštěvníků nejprve nechaly vést vůní makrel a špízů, na konci svého putování občerstvily své znavené tělo chlazenými alko či nealko nápoji a během celého tohoto procesu si užívaly programu, který připravili jednovští hasiči ve spolupráci s místní školkou.

Právě děti z Mateřské školy Suchdol se postaraly o úvodní představení. Sladěny do triček stejné barvy a s pestrými parukami na hlavách se v rytmu hudby přeměnily v taneční hvězdy a za svůj výkon si vysloužily velký potlesk. A jako překvapení na závěr přibraly k sobě na travnatý „parket“ také své maminky a tatínky.

Po krátké přestávce se rozběhly soutěže pro děti i dospělé. Někteří si jen tak zahráli fotbálek, jiní „krmili Budulínka“, další zatloukali hřebíky na čas a část dětí jen tak skotačila ve skákacím hradu či na nedalekém dětském hřišti. A pak přišel hlavní hřeb celého dne, profesionální seříznutí rekordně vysoké májky v podání zdejších hasičů.

„Celá akce se vydařila. Přišlo hodně lidí, májku se nám podařilo včas skácet a nikomu se nic nestalo. Děti se vydováděly a počasí také jakž takž vydrželo, až kolem půl desáté začalo pršet,“ hodnotil starosta Sboru dobrovolných hasičů Jednov Milan Koudelka.

On i jeho kolegové se již nyní upínají k sobotě 16. července, kdy si hasiči z Jednova připomenou 111. výročí od založení sboru. A na konci prázdnin či počátkem září pak uspořádají další ročník dětského dne.
Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-