Dobré poledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtvrteční ráno patřilo v Prostějově prvnímu prezidentovi samostatné Československé republiky, kterým se 14. listopadu 1918 stal Tomáš Garyk Masaryk. Za účasti nejvyšších představitelů města, dále pak velitelů státní i městské policie a vojenských útvarů si všichni i letos na po něm pojmenovaném náměstí mohli připomenout vznik společného státu. Slavnostní akt kladení věnců k pomníku T.G.M. však bohužel sledovalo jen pár přihlížejících...

Primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková ve svém projevu vyjádřila potěšení, že i po rozpadu jednotného státu dokážeme být hrdí na tradice společného soužití a že si dokážeme připomenout ty nejlepší tradice Československa, které začal budovat na troskách rakousko-uherské monarchie právě „Prezident Osvoboditel“ T. G. Masaryk. „Zůstává v nás kus zdravého vlastenectví,“ pousmála se první žena radnice. To koneckonců dokumentovala i následná hymna, kdy byly odzpívány obě části tedy česká i slovenská.

Smutnou stránkou celé akce byla slabá účast občanů. Argumenty o nevhodném čase pietního aktu neobstojí, jelikož mládež už byla na podzimních prázdninách, řada lidí měla pracovní volno, což dokumentovaly ve stejné době narvané super a hypermarkety až k prasknutí... Tudíž ani tyto nářky neobstojí. Spíše se jen potvrzuje fakt, že konzum a nezájem vítězí nad vlastenectvím, národní hrdostí i tradicemi. Nezájem o věci veřejné koneckonců nedávno potvrdila i slabá účast u krajských voleb.

Lze pak jen smutně dodat, že po hysterii, kdy velké „obchoďáky“ musely na státní svátek 28. října zavřít, se hned v sobotu ráno plnila parkoviště u všech marketů tak zběsilým tempem, že by si ani Usain Bolt nestyděl. Kam jsme to jen dopracovali...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-