Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A je to tady! Již dlouho očekávaný průzkum po restauračních zařízeních na území celého regionu právě přichází. Na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se budete v příštích týdnech setkávat s pravidelným seriálem hodnoticí prostějovské restaurace, hostince i hospůdky. Časem dojde třeba i na kavárny. Pro začátek jsme zvolili čtrnáctidenní horizont, v případě vašeho zájmu jsme připraveni otevírat dveře rovnou v každém čísle nejčtenějšího regionálního periodika. Věříme, že vás seriál zaujme a jeho úroveň bude stoupat. Odstartujeme už v přespříštím vydání v pondělí 21. listopadu! A bojovat se bude o zajímavé výhry. Oceňovat budeme jak samotné provozovatele, tak i čtenáře. Na samém konci pak dojde i na finanční odměnu.

Kdo vzal na sebe úlohu hodnotitele PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku?  Jedná o dvojici přátel, která ze zřejmých důvodů nebude veřejnosti prozrazena. Veškeré návštěvy totiž budou probíhat v utajení, náhodný bude i výběr samotných zařízení. Obě osoby jsou však již více než tři roky hostem místních restaurací a hostinců, aby jednak poznala i ty, do kterých zatím nikdy nevkročila, což byl ostatně prvotní důvod pravidelných návštěv. Tím dalším je pak skutečný zájem všech návštěvníků, kteří chtějí při dobrém jídle a sklence pokud možno dobrého vína strávit pár hodin v příjemném hovoru na témata zajímající obě strany.

„Synonymum RaS neznamená, že se ujímáme úlohy dnes již zaniklého řemesla, známého z historie našich měst, načež výsledkem naší činnosti bude likvidace restaurace, která nám padne pod ruku a nepadne do oka a do úst. Pouhá náhoda tomu chce, že počáteční písmena našich jmen evokují tento význam,“ říkají. „Máme v úmyslu restaurace hodnotit z pohledu průměrného návštěvníka, tj. bodrého Prostějovana, který si rád dopřeje dobré jídlo a pití a nehodlá při placení účtu zruinovat sebe a svoji rodinu. Zároveň chápe, že existuje určitý rozdíl mezi luxusní restaurací v centru Londýna a v centru Prostějova. Chápeme také, že si nepochutnáme na ústřicích a svíčkové Wellington za cenu utopence a guláše pro bojovníka s ´pěti´,“ dodávají s úsměvem a vzkazem, že sice nechtějí být přísným Zdeňkem Pohlreichem, nikoho však šetřit nebudou! „Zdůrazňujeme, že naším záměrem není někoho skandalizovat, ale spíše upozornit a vyzdvihnout, proč některou restauraci navštívit. Na druhé straně poukázat na to, co možná vedení podniků a jejich personál nevnímají. Takzvané provozní slepotě totiž časem podlehne každý, ale host, který do restaurace vstoupí poprvé, si určitě nedostatků všimne.“
Jakou pak mají pro hodnocení restaurací v našem městě kvalifikaci?
„Především zde žijeme oba již po řadu desítek let, rádi se dobře a za rozumný peníz najíme. Oba si o sobě myslíme, že rozumíme vínu a že leccos dovedeme na slušné úrovni uvařit, což naše okolí obojí potvrzuje,“ vzkazují. „Po zkušenosti z naší tříleté túry po prostějovských restauracích věříme, že důvodů k pochvale bude víc než důvodů ke kritice!“

Hodnocení bude probíhat v jednotlivých odvětvích celé návštěvy, jako je ku příkladu kvalita obsluhy, chuť jídla i pití, úroveň prostředí a další. Každé z navštívených zařízení si pak vyslouží komplexní resumé a výslednou známku. A jelikož chceme, abyste se do seriálu zapojili i vy, budete mít možnost přidat se k hodnocení v rámci bodu „Hlas čtenáře“, který bude zveřejněn vždy s časovým odstupem. Chystáme také hlasování o nejoblíbenější restauraci či hospůdku.

Na vaše ohlasy, náměty i připomínky se těší RaS. PROSTĚJOVSKÝ Večerník chce přispět k lepší úrovni prostějovské gastronomie. Přidejte se a buďte u toho s námi!

AKTUÁLNÍ INFO A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O NOVÉM PROJEKTU V PŘÍLOZE GASTRO, KTERÁ JE SOUČÁSTÍ AKTUÁLNÍHO TIŠTĚNÉHO VYDÁNÍ!

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-