Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

DOTACE PRO DROBNÉ PODNIKATELE -  dne 17.1.2017 Místní akční skupina Prostějov venkov o.p.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1 Programu rozvoje venkova

Podporovány budou investice do vybraných nezemědělských činností dle Klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE).  Výčet podporovaných činností je zveřejněn na stránkách http://www.szif.cz/cs/prv2014-1921 (Pravidla pro žadatele 19.2.1, str. 56, bod g).

Žádost mohou podat podnikatelské subjekty (FO a PO) - mikropodniky a malé podniky ve venkovských oblastech (Alojzov, Bedihošť (Václavovice), Biskupice, Bystročice (Žerůvky), Dobrochov, Čehovice, Čelčice, Dětkovice, Hrdibořice, Hrubčice (Otonovice), Klenovice na Hané, Klopotovice, Kralice na Hané (Kraličky, Vítonice), Krumsín, Mostkovice (Stichovice), Myslejovice (Kobylničky, Křenůvky), Ohrozim, Plumlov (Hamry, Soběsuky, Žárovice), Prostějovičky, Seloutky, Skalka, Stínava, Určice, Vícov, Vranovice-Kelčice (Vranovice, Kelčice), Vrbátky (Dubany, Štětovice), Výšovice, jakož i zemědělci.

Podpora je poskytována jako příspěvek na vynaložené způsobilé výdaje, a to ve výši 45 % způsobilých výdajů.


Dotaci lze poskytnout pouze na investiční výdaje:

1) stavební obnova (přestavba, modernizace, statické zabezpečení) či nová výstavba provozovny, kanceláře (včetně nezbytného zázemí pro zaměstnance) či malokapacitního ubytovacího zařízení (včetně stravování a dalších budov a ploch v rámci turistické infrastruktury, sportoviště a příslušné zázemí)

2) pořízení strojů, technologií a dalšího vybavení sloužícího pro nezemědělskou činnost (nákup zařízení, užitkových vozů kategorie N1, vybavení, hardware, software) v souvislosti s projektem (včetně montáže a zkoušky před uvedením pořizovaného majetku do stavu způsobilého k užívání)

3) doplňující výdaje jako součást projektu (úprava povrchů, náklady na výstavbu odstavných a parkovacích stání, oplocení, nákup a výsadba doprovodné zeleně) 

4) nákup nemovitosti

Datum zahájení příjmu žádostí o podporu: 31.1.2017

Datum ukončení příjmu žádostí o podporu: 14.2.2017

Předpokládaná alokace na výzvu: 3 000 000 Kč

Text výzvy a další konkrétní informace najdete na stránkách http://www.maspvvenkov.cz/sclld/p-ramec-prv/vyzvy-prv/

MAS Prostějov venkov o.p.s. připravila také informační seminář, který se uskuteční 17.1.2017 od 13.00 hodin v zasedací místnosti Městyse Kralice na Hané.

Registrace potvrďte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na telefon 724 788 131 (Ing. Ludmila Švitelová – ředitelka Prostějov venkov o.p.s.).

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-