Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na začátku roku 2017 mohou lidé po celém prostějovském regionu konečně uložit své starosti k ledu! A vyrazit na brusle.

Předchozí dva roky tak mohli učinit za každých okolností pouze na umělém kluzišti u obchodního centra na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově nebo v takzvané multifunkční hale v Konici. Tento rok je ale všechno jinak. Bruslí se nejen v Konici, ale třeba také na Stražisku, v Olšanech u Prostějova, plumlovské přehradě a nově i Nezamyslicích. Z některých míst vám Večerník přináší aktuální informace.

Nejen Stražisko nebo Konice se mohou na Prostějovsku pyšnit ledovou plochou. Tradicí posledních let je také zaledování místních volejbalových kurtů v Olšanech u Prostějova. Plocha o rozměru 36 x 52 metrů je k dispozici široké veřejnosti a zdarma. „Naše hřiště je víceúčelové, momentálně je z něj skutečně ledová plocha. Ledujeme spoustu let, letos jsou ale konečně ideální podmínky,“ prozradil s úsměvem Milan Elfmark, olšanský starosta. Místní se o kluziště starají vskutku nadstandardním způsobem. Milovníci bruslení mohou přijít v kteroukoliv denní, ale i večerní dobu. Plocha je vždy zbavená sněhu, a pokud klimatické podmínky přejí, každý den se dělá nová ledová vrstva. „Hřiště je volně dostupné po celý den, a jakmile se setmí, zapínáme osvětlení. Je to ale závislé na počtu lidí, nemá cenu svítit pro jednoho bruslaře. Pokud ale bruslí více lidí, svítíme zhruba do devíti večer,“ prozradil Elfmark a dodal: „Doufám, že počasí vydrží a hlavně děti si kluziště užijí dosyta.“ K dispozici jsou i branky, takže si různé party mohou „strčit“ klidně i hokej.

Bruslí se i na přehradě

Něco podobného tu nebylo k vidění už hodně dlouho! Po drahných sedmi letech se letos opět bruslilo - a možná ještě bruslit bude - na zamrzlé plumlovské přehradě. Naposledy přitom led na této nádrži zamrzl v lednu 2010. V následujícím období byla přehrada vypuštěná, poslední dva roky zase panovaly extrémně mírné zimy. V uplynulém týdnu však konečně panovala ta pravá „ladovská“ zima. Přestože lidé bruslili jako diví, je třeba zmínit, že pohyb po ledě v sobě skýtá i jistá rizika. Pod hladinou se totiž mohou vyskytovat vodní proudy, díky nimž může být led v některých místech tenčí. „Všeobecně platí, že vstup na zamrzlé vodní nádrže je pouze na vlastní nebezpečí,“ upozornil v této souvislosti Petr Chmelař, mluvčí Povodí Moravy. Naštěstí žádné úrazy či dokonce propady nebyly hlášeny. O víkendu, kdy se teploty dostaly k nule, už navíc nebyl zájem Prostějovanů tak intenzivní. Dle předpovědí přicházejícího mrazu se ale dá očekávat, že kroužení pod zámkem si ještě fajnšmekři na bruslích užijí.

Led v Nezamyslicích
chyběl několik let

Že je víceúčelové hřiště v Nezamyslicích skutečně multifunkční, o tom se mohou nejen tamější obyvatelé přesvědčit od počátku ledna, kdy také na Hanou dorazila změna počasí a s ní studená fronta. V létě loňského roku postavený areál nyní zdarma slouží k využití všem zájemcům o ryze zimní sklouznutí.
„Jsem opravdu rád, že se nám tento záměr podařil a kluziště je hojně využíváno hlavně dětmi. V týdnu bude k dispozici místní škole a školce pro zvýšení kondice a všestrannosti našich dětí, díky instalovanému osvětlení můžeme nabídnout rovněž bruslení ve večerních hodinách. O víkendech pak veřejnosti,“ pochvaloval si starosta městyse Vlastimil Michlíček. Jeho poděkování směřovalo ke všem, kteří s přípravou kluziště pomohli. „Zejména našim hasičům, kteří napouštěním strávili několik nocí, patří velké poděkování a uznání. Přeju si, aby ledová plocha vydržela co nejdéle,“ dodal.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-