Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti AGEL) Tenisový loket, ostruha patní kosti, zánět šlach, bolesti při artrózách, záněty kloubů.

To je jen část potíží, kterých se mohou pacienti z Prostějova a okolí spolehlivě a bezbolestně zbavit i bez chirurgických zákroků. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL totiž nabízí pacientům účinnou léčbu pomocí radioterapie. Tato efektivní metoda - léčba ionizujícím zářením - probíhá ambulantně v několika dávkách, pro pacienty je však bezbolestná, s minimem rizik a cenově dostupná.

„Velkou výhodou radioterapie je kromě vysoké efektivity také minimum nežádoucích účinků, což z ní společně s nulovou bolestivostí dělá relativně příjemnou a kvalitní metodu léčby,“ říká primář oddělení radiační onkologie Nemocnice Prostějov MUDr. Vladimír Brtník s tím, že cílem radioterapie je dosažení analgetického a protizánětlivého účinku, což pacientovi přináší pocit úlevy a zmírnění obtíží.

Metoda je indikována především tam, kde končí možnosti ostatních léčebných metod. „Léčba radioterapií má opravdu široké uplatnění a dokáže pomoci téměř každému, kdo trpí akutními či chronickými záněty šlach a šlachových pochev, záněty kloubů, bolestmi ostruhy patní kosti, „tenisovým“ či „oštěpařským“ loktem, záněty měkkých tkání v okolí ramenního kloubu, záněty váčků okolo kloubů nebo i bolestmi při artrózách,“ vyjmenovává MUDr. Brtník a dodává, že radioterapie naopak není vhodná u nejasné diagnózy, u pacientů s hematologickým onemocněním, u těhotných žen nebo i u pacientů mladšího věku.

V Nemocnici Prostějov se k radioterapii užívá terapeutický rentgenového přístroj Xstrahl 200, který představuje moderní účinné a komfortní řešení pro pacienta i zdravotníka. Léčbu radioterapií vždy plánuje radiační onkolog na doporučení ortopeda, praktického lékaře nebo i rehabilitačního lékaře. Dávka, počet frakcí, velikost polí a interval opakování je pak vždy individuální, dle charakteru onemocnění. Radioterapii lze užít u pacienta tři měsíce po obstřiku oblasti, která má být léčena.

Objednávka termínu ošetření je v Nemocnici Prostějov možná telefonicky, a to na čísle 582 315 335.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-