Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Vítězná třída soutěže „O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ TABLO PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku“ si uplynulou středu v Plzeňské restauraci na náměstí T.G.Masaryka užila maturitní oslavu v hodnotě dvacet tisíc korun. Nejatraktivnější cenu jsme do našeho tradičního klání věnovali u příležitosti jubilejního výročí od prvního vydání dnes nejčtenějšího regionálního periodika. A u toho Večerník nemohl chybět!


Začátek byl stanoven na sedmnáctou hodinu, než se ale studenti oktávy A z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově a jejich profesoři sešli, chvíli to trvalo. Během čekání na maturanty se tak Večerník dozvěděl řadu zajímavých věcí... „Byla to taková příjemná třída, kde se dobře učilo. Byli opravdu dobrý kolektiv, postupně se stmelovali,“ vypověděl ochotně učitel dějepisu Aleš Pospíšil. „Byli výborní, zajímaví, navíc kreativní a vtipní. Poskytli mi medový doutník, o kterém jsem do té doby neměla tušení,“ přidala Renata Moudrá, učitelka angličtiny. „Byl to jeden z mála kolektivů, který už člověk po těch letech bere jako svoje děti,“ poznamenala výstižně Eva Becková.
Studentů se nakonec sešlo celkem jedenadvacet, v první polovině večera s nimi přišli slavit právě výše zmínění tři profesoři. Nižší účast byla dána tím, že někteří již odjeli pracovně do zahraničí.
Celý večer probíhal v klidném a příjemném duchu, studenti si svou oslavu náležitě užívali a chovali se vzorně. Personál byl vskutku všímavý a špičkový. I díky nim a jejich profesionálnímu přístupu probíhal večer naprosto na úrovni. V průběhu večera se obsazení profesorů vyměnilo a přišla jiná trojice. „Jsou to moji první maturanti, takže na ně budu určitě vzpomínat. Na jejich mluvní cvičení budu vzpomínat. Na každou hodinu s nimi jsem se velmi těšila, bylo úžasné být při tom, když se z těchto kukel vylíhli uvědomělí a cílevědomí motýli,“ řekla s úsměvem na rtech Lucie Pavlíková.
Spokojenost čišela i ze samotných oslavenců. „V této restauraci jsem už párkrát byla, líbí se mi tu. Myslím si, že je to jedno z nejlepších míst v Prostějově,“ neskrývala studentka Hana. „Jsem ráda, že se nás tolik sešlo. Budeme si vzájemně chybět... Jsme vděční za tuto možnost, která je zřejmě tou poslední, kdy se můžeme vidět. Myslím si, že jsme to řádně zapili, a těším se na další setkání,“ sdělila studentka Tereza Kohoutková. „Velmi děkujeme panu Švecovi a samozřejmě Večerníku, že nám umožnili mít maturitní oslavu v této restauraci,“ poděkoval jménem celé třídy Petr Ohlídal. „Bylo to super, viděli jsme se s těmi, co přišli. Jídlo bylo excelentní, bylo to mnohem lepší než večírek někde v baru, zkrátka na úrovni,“ zakončili Tomáš s Richardem.
A jaké pocity z této třídy měla profesorka angličtiny coby rodilá mluvčí Raheal Mengisteab?
„Velmi energická třída. Pracovala jsem s nimi poslední rok od září do maturity, stali jsme se přáteli, chodili na kávu. V hodinách jsme se bavili o všem. Byla to velmi aktivní třída, která se mnou velmi spolupracovala. Tuto cenu si opravdu zasloužili, protože na tom tvrdě pracovali a celých osm let táhli za jeden provaz.“ Jako jediná učila oktávu A celých osm let biologii Šárka Lakomá. „Když byli v sextě, stalo se nám, že jsem nosila po třídě kopinatce plžovitého. Dno válce se urvalo, takže formaldehyd unikl, což vyvolalo reakci, na kterou nikdy nezapomenou,“ usmála se.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments