Dobré odpoledne, dnes je úterý 27.10.2020
svátek slaví Šarlota a Zoe,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Jedním slovem - báječné! Jeden nemusí být ani pivař, ale z návštěvy Hanáckých pivních slavností musel být nadšen úplně každý. Do prostoru vedle Obchodního centra Albert v Plumlovské ulici si během sobotního odpoledne a hlavně večera našly cestu snad na dva tisíce návštěvníků. Bohatá nabídka až třiceti pivovarů byla tím hlavním lákadlem, nikoliv však jediným. Výborně složený kulturní program z vystoupení rockových kapel v čele s Argemou či „náhradníkem“ za Alkehol Alešem Brichtou dostal fanoušky do transu. A když si k tomu všemu mohl každý kromě piva pošmáknout také na pečínce ze selete na rožni a dalších pochutinách, nebylo v leckterých případech až do rána co řešit....


Hanácké pivní slavnosti se konaly již po páté, přičemž stejně jako loni se uskutečnily vedle OC Albert v Plumlovské ulici. Už po poledni se na toto místo začaly trousit první davy lidí. Slavnostní zahájení s originální soutěží v pití piva na čas bylo naplánováno na sedmnáctou hodinu.
Aktu se zúčastnila také hlavní patronka akce Milada Sokolová, prostějovská zastupitelka. „Vloni jsem soutěžila jen s pořadatelem pivních slavností Petrem Paníčkem, tenkrát jsem ho zcela jasně porazila. V sobotu jsem musela sklonit hlavu před Davidem Kopeckým, který ostatně zcela zahanbil nás ostatní. Půllitr piva do sebe vyklopil asi za sedm vteřin, přičemž stál na hlavě! Dva kamarádi ho jen drželi za nohy a on to do sebe vyklopil, jakoby nic. Vůbec netuším, jak to pivo do něj v této pozici vůbec nateklo,“ smála se Milada Sokolová, která tentokrát v soutěži skončila druhá. „Ale například Petr Paníček své pivo ani nedopil,“ práskla hlavního organizátora Hanáckých pivních slavností prostějovská zastupitelka.
Po tomto zahájení se už zábava během pivních slavností rozběhla naplno. Na pódiu se střídala jedna kapela za druhou, postupně vystoupili prostějovští Kontakti, dále skupiny Minami, Stracené Ráj, Aleš Brichta a s fanoušky se na závěr o půlnoci rozloučila dnes už legendární kapela Argema. Exkluzivní rozhovor s jejím spoluzakladatelem Josefem Pavkou najdete na straně 14 dnešního vydání.
„Já na tyto akce chodím strašně rád, je tady naprostá pohoda a volnost. Sedět u piva, k tomu si dát pečené koleno nebo žebírka, to je vždy můj sen. Škoda jen, že takových akcí není v Prostějově víc,“ svěřil se Večerníku Ivan Dvořák, který na Hanácké pivní slavnosti dorazil s kamarády z práce. Spokojeností zářili i další návštěvníci, dobrá nálada byla vidět u každého ze tří desítek stánků s méně známými značkami piv. Stovky lidí se ale skvěle bavily i u stolů, které byly obsazeny doslova k prasknutí. „Já jsem už ochutnala čtyři značky piv a chystám se na další. Vím, že bych je neměla takto míchat, ale co, je to jednou za rok, ať je mi špatně,“ smála se Jana Nadymáčková, která do Prostějova dorazila až z Konicka.
Letošní Hanácké pivní slavnosti proběhly bez vážnějšího incidentu a také při organizaci klaplo vše. Spokojen tak musel být i hlavní pořadatel celé akce Petr Paníček. „Letošní ročník pivních slavností v Prostějově byl skutečně rekordní, a to v ohledu na pět dosavadních let života této akce. A to nejenom co se týká návštěvnosti, ale i organizačně i rozpočtově. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se došli podívat, ochutnat dobroty nebo otestovat nová či známá piva. Takto se přímo podíleli na rozvoji kultury a zábavy v našem městě. Co do hudební stránky, milým překvapením letošního ročníku byly kapela Stracené Ráj a i neplánovaná náhrada za Alkehol v podobě koncertu Aleše Brichty se vydařila na jedničku, tedy soudě podle reakcí publika,“ uvedl pro Večerník Petr Paníček. Důležité pro organizátory samozřejmě bylo, že v sobotu vyšlo počasí a nedošlo pivo... „Chtěl bych prostřednictvím Večerníku poděkovat i za zúčastněné pivovary a prodejce, kteří si po minulém ročníku akci pochvalovali. Jejich ústy bych chtěl sdělit, že vyšší ceny některých piv či jídla nejsou obrazem nějaké hamižnosti, ale stále rostoucích nákladů a nároků na obsluhu. Neméně si zaslouží poděkování všichni partneři akce, jako jsou společnosti SIDA, FTL, Makovec, Pohřební služba Makový, Pojišťovna Jaro, Žaluzie Augusta, dík patří i hlavním partnerům akce Kuchyňskému studiu LENDR z Olomouce a mateřské společnosti FINSYS solutions a pochopitelně i mediálnímu partnerovi, který je již stabilně PROSTĚJOVSKÝ Večerník,“ vzkázal Paníček. „Závěrem snad ještě poděkování Davidu Kopeckému a Miladce Sokolové, že mě opět porazili v pití piva, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a … o tu účast přece šlo! A úplně, ale úplně na závěr poděkování Petře J. za osobní nasazení při nelehké organizaci této akce,“ usmál se hlavní organizátor.
Sečteno a podtrženo, letos to byla nejen podle organizátorů nejúspěšnější akce od počátku Hanáckých pivních slavností v Prostějově. „Jako pořadatelé toto bereme spíše jako výzvu, jelikož se již další týden rozběhnou jednání na téma kapel pro rok 2019, kdy se půjde zase o level výše,“přislíbil Petr Paníček.Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-