Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Událo se toho v Prostějově spoustu a je dobré se na to vždy podívat tak nějak s odstupem. Květen neznamená jen lásky čas a osvobození, ale pro fanoušky hokeje i mistrovství světa v tomto sportu. Letos se do Dánska, kde se šampionát konal, vydalo i několikero spoluobčanů a zásobovalo fotkami sociální sítě, což mimo jiné svědčí o tom, že se tady nemáme zas tak špatně, jelikož sever je tradičně drahý. Důležité také bylo, že nás nepřehltila ani letošní olympiáda v Koreji a tak se zase v květnu fandilo v restauracích a kavárnách a jezdilo s vlaječkami na autech. Bohužel to nedopadlo...

Město zažilo pivní slavnosti. Zazpívalo se, popilo se, podružilo se. A kdo by hodně odvážný, tak na slavnostech i pojedl. Já tedy ne a hned vám řeknu proč. Možná si všichni pamatujete na větrné počasí v prvním květnovém týdnu, a když jsem viděl, jak tento vítr zvedá oblaka prachu, jelikož místo pro výběr pivních slavností bylo spíše oraništěm než travnatou plochou, a ta se vesele hrnou na pečená selata, klobásy i další pochutiny, rozhodl jsem se, že pískoviště jíst vážně nebudu. Možná by stálo za to zauvažovat, zda nezměnit výběr lokace. Pokazilo to jinak dle mého názoru povedenou akci. A poznámka k těm, co říkali, že tam bylo draho. Vážení, snad jste nečekali ceny alias čtvrteční slevy v Kauflandu a Lidlu, když na akci tohoto typu jdu, tak počítám, že asi utratím víc, jak normálně, koneckonců staré české přísloví říká: „Bez peněz do hospody nelez.“
A máme tu oblíbené květnové téma, a sice maturity, které zde zmiňuji vcelku často a nedá mi to prostě, abych je nezmínil zas. Ona cermatovská část, tedy společná část maturitní zkoušky, jak se to celé jmenuje, zase nezklamala a některé otázky zvedly hladinu adrenalinu maturantům i jejich kantorům. V době, kdy čtete tyto řádky, tak se ještě někde i maturuje, protože prostě současný systém maturit je dlouhý jako sovětská hymna za Brežněva, takže tak akorát útočí na nervy všech zúčastněných. Jediným odlehčením pak zůstávají parodie na maturitu na serveru YouTube, stačí zadat heslo El Risitas, je to jediná chvíle, kdy se dá nad maturitou v tomto státě brečet smíchy. Jinak je to celé jen k pláči vzteklému.
A teď něco pozitivního. Již šest dnů i Prostějované vydělávají sami na sebe a ne na stát, jelikož tzv. Den daňové svobody letos připadl na 22. května 2018. O co jde? Den daňové svobody představuje pomyslnou hranici, jež rozděluje kalendářní rok do dvou období - v části roku do onoho dne je třeba vydělat na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí. Toto virtuální období stoprocentního zdanění končí Dnem daňové svobody, od kterého vyděláváme sami pro sebe a o vydělaných penězích si rozhodujeme podle vlastního uvážení. Na daně jsme si tedy již vydělali a teď vyděláváme na sebe, takže hurá do toho. Je to již podruhé, kdy tento den připadl na květen. Proč vlastně? „Důvody nelze hledat v tom, že by politici zpytovali svoje svědomí a omezili svoji chuť utrácet. Posun k začátku roku je kromě jiného způsoben patovou situací ve Sněmovně, kdy neexistuje důvod uplácet koaliční partnery financováním jejich oblíbených vládních programů,“ komentuje letošní termín ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
Končím tedy něčím radostným a přeji vám všem klidný červen.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments