Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Událo se toho v Prostějově spoustu a je dobré se na to vždy podívat tak nějak s odstupem. Květen neznamená jen lásky čas a osvobození, ale pro fanoušky hokeje i mistrovství světa v tomto sportu. Letos se do Dánska, kde se šampionát konal, vydalo i několikero spoluobčanů a zásobovalo fotkami sociální sítě, což mimo jiné svědčí o tom, že se tady nemáme zas tak špatně, jelikož sever je tradičně drahý. Důležité také bylo, že nás nepřehltila ani letošní olympiáda v Koreji a tak se zase v květnu fandilo v restauracích a kavárnách a jezdilo s vlaječkami na autech. Bohužel to nedopadlo...

Město zažilo pivní slavnosti. Zazpívalo se, popilo se, podružilo se. A kdo by hodně odvážný, tak na slavnostech i pojedl. Já tedy ne a hned vám řeknu proč. Možná si všichni pamatujete na větrné počasí v prvním květnovém týdnu, a když jsem viděl, jak tento vítr zvedá oblaka prachu, jelikož místo pro výběr pivních slavností bylo spíše oraništěm než travnatou plochou, a ta se vesele hrnou na pečená selata, klobásy i další pochutiny, rozhodl jsem se, že pískoviště jíst vážně nebudu. Možná by stálo za to zauvažovat, zda nezměnit výběr lokace. Pokazilo to jinak dle mého názoru povedenou akci. A poznámka k těm, co říkali, že tam bylo draho. Vážení, snad jste nečekali ceny alias čtvrteční slevy v Kauflandu a Lidlu, když na akci tohoto typu jdu, tak počítám, že asi utratím víc, jak normálně, koneckonců staré české přísloví říká: „Bez peněz do hospody nelez.“
A máme tu oblíbené květnové téma, a sice maturity, které zde zmiňuji vcelku často a nedá mi to prostě, abych je nezmínil zas. Ona cermatovská část, tedy společná část maturitní zkoušky, jak se to celé jmenuje, zase nezklamala a některé otázky zvedly hladinu adrenalinu maturantům i jejich kantorům. V době, kdy čtete tyto řádky, tak se ještě někde i maturuje, protože prostě současný systém maturit je dlouhý jako sovětská hymna za Brežněva, takže tak akorát útočí na nervy všech zúčastněných. Jediným odlehčením pak zůstávají parodie na maturitu na serveru YouTube, stačí zadat heslo El Risitas, je to jediná chvíle, kdy se dá nad maturitou v tomto státě brečet smíchy. Jinak je to celé jen k pláči vzteklému.
A teď něco pozitivního. Již šest dnů i Prostějované vydělávají sami na sebe a ne na stát, jelikož tzv. Den daňové svobody letos připadl na 22. května 2018. O co jde? Den daňové svobody představuje pomyslnou hranici, jež rozděluje kalendářní rok do dvou období - v části roku do onoho dne je třeba vydělat na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí. Toto virtuální období stoprocentního zdanění končí Dnem daňové svobody, od kterého vyděláváme sami pro sebe a o vydělaných penězích si rozhodujeme podle vlastního uvážení. Na daně jsme si tedy již vydělali a teď vyděláváme na sebe, takže hurá do toho. Je to již podruhé, kdy tento den připadl na květen. Proč vlastně? „Důvody nelze hledat v tom, že by politici zpytovali svoje svědomí a omezili svoji chuť utrácet. Posun k začátku roku je kromě jiného způsoben patovou situací ve Sněmovně, kdy neexistuje důvod uplácet koaliční partnery financováním jejich oblíbených vládních programů,“ komentuje letošní termín ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
Končím tedy něčím radostným a přeji vám všem klidný červen.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-