Dobrý podvečer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Událo se toho v Prostějově spoustu a je dobré se na to vždy podívat tak nějak s odstupem. Květen neznamená jen lásky čas a osvobození, ale pro fanoušky hokeje i mistrovství světa v tomto sportu. Letos se do Dánska, kde se šampionát konal, vydalo i několikero spoluobčanů a zásobovalo fotkami sociální sítě, což mimo jiné svědčí o tom, že se tady nemáme zas tak špatně, jelikož sever je tradičně drahý. Důležité také bylo, že nás nepřehltila ani letošní olympiáda v Koreji a tak se zase v květnu fandilo v restauracích a kavárnách a jezdilo s vlaječkami na autech. Bohužel to nedopadlo...

Město zažilo pivní slavnosti. Zazpívalo se, popilo se, podružilo se. A kdo by hodně odvážný, tak na slavnostech i pojedl. Já tedy ne a hned vám řeknu proč. Možná si všichni pamatujete na větrné počasí v prvním květnovém týdnu, a když jsem viděl, jak tento vítr zvedá oblaka prachu, jelikož místo pro výběr pivních slavností bylo spíše oraništěm než travnatou plochou, a ta se vesele hrnou na pečená selata, klobásy i další pochutiny, rozhodl jsem se, že pískoviště jíst vážně nebudu. Možná by stálo za to zauvažovat, zda nezměnit výběr lokace. Pokazilo to jinak dle mého názoru povedenou akci. A poznámka k těm, co říkali, že tam bylo draho. Vážení, snad jste nečekali ceny alias čtvrteční slevy v Kauflandu a Lidlu, když na akci tohoto typu jdu, tak počítám, že asi utratím víc, jak normálně, koneckonců staré české přísloví říká: „Bez peněz do hospody nelez.“
A máme tu oblíbené květnové téma, a sice maturity, které zde zmiňuji vcelku často a nedá mi to prostě, abych je nezmínil zas. Ona cermatovská část, tedy společná část maturitní zkoušky, jak se to celé jmenuje, zase nezklamala a některé otázky zvedly hladinu adrenalinu maturantům i jejich kantorům. V době, kdy čtete tyto řádky, tak se ještě někde i maturuje, protože prostě současný systém maturit je dlouhý jako sovětská hymna za Brežněva, takže tak akorát útočí na nervy všech zúčastněných. Jediným odlehčením pak zůstávají parodie na maturitu na serveru YouTube, stačí zadat heslo El Risitas, je to jediná chvíle, kdy se dá nad maturitou v tomto státě brečet smíchy. Jinak je to celé jen k pláči vzteklému.
A teď něco pozitivního. Již šest dnů i Prostějované vydělávají sami na sebe a ne na stát, jelikož tzv. Den daňové svobody letos připadl na 22. května 2018. O co jde? Den daňové svobody představuje pomyslnou hranici, jež rozděluje kalendářní rok do dvou období - v části roku do onoho dne je třeba vydělat na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí. Toto virtuální období stoprocentního zdanění končí Dnem daňové svobody, od kterého vyděláváme sami pro sebe a o vydělaných penězích si rozhodujeme podle vlastního uvážení. Na daně jsme si tedy již vydělali a teď vyděláváme na sebe, takže hurá do toho. Je to již podruhé, kdy tento den připadl na květen. Proč vlastně? „Důvody nelze hledat v tom, že by politici zpytovali svoje svědomí a omezili svoji chuť utrácet. Posun k začátku roku je kromě jiného způsoben patovou situací ve Sněmovně, kdy neexistuje důvod uplácet koaliční partnery financováním jejich oblíbených vládních programů,“ komentuje letošní termín ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
Končím tedy něčím radostným a přeji vám všem klidný červen.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments