Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Předminulé úterý 19. září proběhl další ze Srdíčkových dnů, které se na podzim pravidelně konají ve všech městech České republiky. Cílem akce, jejímž pořadatelem je organizace Život dětem, letos bylo podpořit ty nejmenší, obzvláště pak ty, kteří již v útlém věku musí bojovat s tzv. tichým zabijákem, což je přezdívka pro cukrovku, tedy diabetes mellitus.

Tváří sbírky stala tříletá Nikolka, která s cukrovkou bojuje již rok. Sedmkrát denně jí její maminka měří hladinu cukru v krvi, tzv. glykémii, což znamená sedmkrát denně píchnout malé dítě do prstu. Doživotně pak bude Nikolka brát inzulín a bude sledována speciálními senzory.
V Prostějově se ke sbírce tradičně přidala Střední zdravotnická škola, Prostějov, kdy žáci třídy 3. B prodávali srdíčka, magnetky, přívěsky v podobě delfínků a propisky. „Akce se vydařila jednak kvůli počasí a snad také i proto, že spoluobčané byli mile překvapeni, že jim někdo nerozdává volební letáky, ale že jde o dobrou věc,“ uvedla školní koordinátorka akce, jinak vyučující odborných předmětů na škole Martina Papšová.
Prostějovské „zdravce“ se podařilo prodat veškeré zboží v celkové hodnotě 9 150 Kč. „Odeslaná částka byla ale o něco větší, protože lidé dávali i větší sumy, než bylo povinných třicet korun za kus, tudíž i malá Nikolka se může těšit na příspěvek z našeho města,“ usmála se Papšová.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments