Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Štědrému dni v Prostějově vévodily nejen nazdobené vánoční stromečky. Také automobiloví nadšenci a milovníci aut vyparádili jednou za rok své čtyřkolové miláčky. A jak se Večerník přesvědčil na vlastní kůži, letošní jubilejní desátý ročník Vánoční jízdy se opravdu vydařil...

Z nápadu, který se před lety zrodil v garáži mladých kluků, je nyní vyhlášená akce. Automobiloví nadšenci i letos nazdobili svá auta ve vánočním stylu a vyjeli do ulic. Někteří použili jednoduchá světýlka vinoucí se po karosériích aut, jiní však obří koberce světýlek pokrývající celé karosérie. Nadšenci poté využili i svítících postaviček, sobů, sněhuláků až po blikající stromečky a jiné ozdoby. „Byla to krásná podívaná, s potěšením se na ni díváme s dětmi každý rok,“ libovala si Martina Svobodová, jedna z přihlížejících.
Vyjíždělo se z Plumlovské ulice směrem na náměstí, kde došlo k malé komplikaci. „Letos jsme měli povolený vjezd na náměstí pouze od osmi do půl deváté kvůli lidem stěžujícím si na hluk a stojícím si za svým klidem. Ale naštěstí vše dobře dopadlo,“ prozradil za organizátory akce Petr Kolařík. „Jízda probíhala v poklidu, až na nějaké bláznivé výstřelky jedinců nemajících zkrátka morálku, museli vykukovat z davu a dělat kraviny...,“ přidal k hodnocení slavnostního večera.
Po projížďce městem, která končila u prostějovského OBI, jsme mohli vidět poté ještě jednou všechna nazdobená auta. Došlo také na vyhlášení nejhezčího auta a zúčastnění si mohli koupit samolepku, občerstvit se a spolujezdci využili příležitosti zahřát se slivovičkou. „Chtěl bych to příští rok posunout někam dál, i založit třeba nadační fond,“ prozradil ještě Večerníku Petr Kolařík. Letos se Vánoční jízdy zúčastnilo na 130 nazdobených a zhruba dvě stovky nenazdobených aut. „Bylo to skvostné a nezapomenutelné, překvapila mě hojná účast diváků, celkově akci hodnotím velmi kladně,“ ocenil František Švandelík z Olomouce. Ten akci prožíval ve svém netradičním americkém korábu.
Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments