Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Štědrému dni v Prostějově vévodily nejen nazdobené vánoční stromečky. Také automobiloví nadšenci a milovníci aut vyparádili jednou za rok své čtyřkolové miláčky. A jak se Večerník přesvědčil na vlastní kůži, letošní jubilejní desátý ročník Vánoční jízdy se opravdu vydařil...

Z nápadu, který se před lety zrodil v garáži mladých kluků, je nyní vyhlášená akce. Automobiloví nadšenci i letos nazdobili svá auta ve vánočním stylu a vyjeli do ulic. Někteří použili jednoduchá světýlka vinoucí se po karosériích aut, jiní však obří koberce světýlek pokrývající celé karosérie. Nadšenci poté využili i svítících postaviček, sobů, sněhuláků až po blikající stromečky a jiné ozdoby. „Byla to krásná podívaná, s potěšením se na ni díváme s dětmi každý rok,“ libovala si Martina Svobodová, jedna z přihlížejících.
Vyjíždělo se z Plumlovské ulice směrem na náměstí, kde došlo k malé komplikaci. „Letos jsme měli povolený vjezd na náměstí pouze od osmi do půl deváté kvůli lidem stěžujícím si na hluk a stojícím si za svým klidem. Ale naštěstí vše dobře dopadlo,“ prozradil za organizátory akce Petr Kolařík. „Jízda probíhala v poklidu, až na nějaké bláznivé výstřelky jedinců nemajících zkrátka morálku, museli vykukovat z davu a dělat kraviny...,“ přidal k hodnocení slavnostního večera.
Po projížďce městem, která končila u prostějovského OBI, jsme mohli vidět poté ještě jednou všechna nazdobená auta. Došlo také na vyhlášení nejhezčího auta a zúčastnění si mohli koupit samolepku, občerstvit se a spolujezdci využili příležitosti zahřát se slivovičkou. „Chtěl bych to příští rok posunout někam dál, i založit třeba nadační fond,“ prozradil ještě Večerníku Petr Kolařík. Letos se Vánoční jízdy zúčastnilo na 130 nazdobených a zhruba dvě stovky nenazdobených aut. „Bylo to skvostné a nezapomenutelné, překvapila mě hojná účast diváků, celkově akci hodnotím velmi kladně,“ ocenil František Švandelík z Olomouce. Ten akci prožíval ve svém netradičním americkém korábu.
Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments