Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Štědrému dni v Prostějově vévodily nejen nazdobené vánoční stromečky. Také automobiloví nadšenci a milovníci aut vyparádili jednou za rok své čtyřkolové miláčky. A jak se Večerník přesvědčil na vlastní kůži, letošní jubilejní desátý ročník Vánoční jízdy se opravdu vydařil...

Z nápadu, který se před lety zrodil v garáži mladých kluků, je nyní vyhlášená akce. Automobiloví nadšenci i letos nazdobili svá auta ve vánočním stylu a vyjeli do ulic. Někteří použili jednoduchá světýlka vinoucí se po karosériích aut, jiní však obří koberce světýlek pokrývající celé karosérie. Nadšenci poté využili i svítících postaviček, sobů, sněhuláků až po blikající stromečky a jiné ozdoby. „Byla to krásná podívaná, s potěšením se na ni díváme s dětmi každý rok,“ libovala si Martina Svobodová, jedna z přihlížejících.
Vyjíždělo se z Plumlovské ulice směrem na náměstí, kde došlo k malé komplikaci. „Letos jsme měli povolený vjezd na náměstí pouze od osmi do půl deváté kvůli lidem stěžujícím si na hluk a stojícím si za svým klidem. Ale naštěstí vše dobře dopadlo,“ prozradil za organizátory akce Petr Kolařík. „Jízda probíhala v poklidu, až na nějaké bláznivé výstřelky jedinců nemajících zkrátka morálku, museli vykukovat z davu a dělat kraviny...,“ přidal k hodnocení slavnostního večera.
Po projížďce městem, která končila u prostějovského OBI, jsme mohli vidět poté ještě jednou všechna nazdobená auta. Došlo také na vyhlášení nejhezčího auta a zúčastnění si mohli koupit samolepku, občerstvit se a spolujezdci využili příležitosti zahřát se slivovičkou. „Chtěl bych to příští rok posunout někam dál, i založit třeba nadační fond,“ prozradil ještě Večerníku Petr Kolařík. Letos se Vánoční jízdy zúčastnilo na 130 nazdobených a zhruba dvě stovky nenazdobených aut. „Bylo to skvostné a nezapomenutelné, překvapila mě hojná účast diváků, celkově akci hodnotím velmi kladně,“ ocenil František Švandelík z Olomouce. Ten akci prožíval ve svém netradičním americkém korábu.
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments