Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Štědrému dni v Prostějově vévodily nejen nazdobené vánoční stromečky. Také automobiloví nadšenci a milovníci aut vyparádili jednou za rok své čtyřkolové miláčky. A jak se Večerník přesvědčil na vlastní kůži, letošní jubilejní desátý ročník Vánoční jízdy se opravdu vydařil...

Z nápadu, který se před lety zrodil v garáži mladých kluků, je nyní vyhlášená akce. Automobiloví nadšenci i letos nazdobili svá auta ve vánočním stylu a vyjeli do ulic. Někteří použili jednoduchá světýlka vinoucí se po karosériích aut, jiní však obří koberce světýlek pokrývající celé karosérie. Nadšenci poté využili i svítících postaviček, sobů, sněhuláků až po blikající stromečky a jiné ozdoby. „Byla to krásná podívaná, s potěšením se na ni díváme s dětmi každý rok,“ libovala si Martina Svobodová, jedna z přihlížejících.
Vyjíždělo se z Plumlovské ulice směrem na náměstí, kde došlo k malé komplikaci. „Letos jsme měli povolený vjezd na náměstí pouze od osmi do půl deváté kvůli lidem stěžujícím si na hluk a stojícím si za svým klidem. Ale naštěstí vše dobře dopadlo,“ prozradil za organizátory akce Petr Kolařík. „Jízda probíhala v poklidu, až na nějaké bláznivé výstřelky jedinců nemajících zkrátka morálku, museli vykukovat z davu a dělat kraviny...,“ přidal k hodnocení slavnostního večera.
Po projížďce městem, která končila u prostějovského OBI, jsme mohli vidět poté ještě jednou všechna nazdobená auta. Došlo také na vyhlášení nejhezčího auta a zúčastnění si mohli koupit samolepku, občerstvit se a spolujezdci využili příležitosti zahřát se slivovičkou. „Chtěl bych to příští rok posunout někam dál, i založit třeba nadační fond,“ prozradil ještě Večerníku Petr Kolařík. Letos se Vánoční jízdy zúčastnilo na 130 nazdobených a zhruba dvě stovky nenazdobených aut. „Bylo to skvostné a nezapomenutelné, překvapila mě hojná účast diváků, celkově akci hodnotím velmi kladně,“ ocenil František Švandelík z Olomouce. Ten akci prožíval ve svém netradičním americkém korábu.
Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments