Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Štědrému dni v Prostějově vévodily nejen nazdobené vánoční stromečky. Také automobiloví nadšenci a milovníci aut vyparádili jednou za rok své čtyřkolové miláčky. A jak se Večerník přesvědčil na vlastní kůži, letošní jubilejní desátý ročník Vánoční jízdy se opravdu vydařil...

Z nápadu, který se před lety zrodil v garáži mladých kluků, je nyní vyhlášená akce. Automobiloví nadšenci i letos nazdobili svá auta ve vánočním stylu a vyjeli do ulic. Někteří použili jednoduchá světýlka vinoucí se po karosériích aut, jiní však obří koberce světýlek pokrývající celé karosérie. Nadšenci poté využili i svítících postaviček, sobů, sněhuláků až po blikající stromečky a jiné ozdoby. „Byla to krásná podívaná, s potěšením se na ni díváme s dětmi každý rok,“ libovala si Martina Svobodová, jedna z přihlížejících.
Vyjíždělo se z Plumlovské ulice směrem na náměstí, kde došlo k malé komplikaci. „Letos jsme měli povolený vjezd na náměstí pouze od osmi do půl deváté kvůli lidem stěžujícím si na hluk a stojícím si za svým klidem. Ale naštěstí vše dobře dopadlo,“ prozradil za organizátory akce Petr Kolařík. „Jízda probíhala v poklidu, až na nějaké bláznivé výstřelky jedinců nemajících zkrátka morálku, museli vykukovat z davu a dělat kraviny...,“ přidal k hodnocení slavnostního večera.
Po projížďce městem, která končila u prostějovského OBI, jsme mohli vidět poté ještě jednou všechna nazdobená auta. Došlo také na vyhlášení nejhezčího auta a zúčastnění si mohli koupit samolepku, občerstvit se a spolujezdci využili příležitosti zahřát se slivovičkou. „Chtěl bych to příští rok posunout někam dál, i založit třeba nadační fond,“ prozradil ještě Večerníku Petr Kolařík. Letos se Vánoční jízdy zúčastnilo na 130 nazdobených a zhruba dvě stovky nenazdobených aut. „Bylo to skvostné a nezapomenutelné, překvapila mě hojná účast diváků, celkově akci hodnotím velmi kladně,“ ocenil František Švandelík z Olomouce. Ten akci prožíval ve svém netradičním americkém korábu.
Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments