Dobré odpoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skoro každý z nás alespoň jednou zažil nějaké přijímací řízení. Ať už se to týkalo střední, či vysoké školy. Včasná a důkladná příprava je základem úspěchu, protože se jedná o rozhodnutí udávající směr našeho života. Ne každý sice studia dokončí, ne každý se do konce života věnuje tomu, co studoval, ale to už by bylo téma na jiný článek...

Testy z minulosti
Určitě není na škodu vyhledat si na internetových stránkách školy, kam se hlásíte, loňské přijímací testy. Většina škol zveřejňuje jak testy, tak i výsledky, což pro vás pro nacvičení může být výhodou. Je samozřejmé, že testy nebudou úplně do písmene stejné, ale že se otázky budou lišit. Většinou je to ale na stejné bázi. Určitě víte, kolik percentil budete potřebovat, abyste se dostali dál. Proto zkuste jako první přímo školní testy, které vám můžou na stránkách nabídnout, podle toho je potřeba se odvíjet dál, trénovat a zkoušet.
Možnosti přípravy
Je vhodné zajistit si nějakou odbornou literaturu, která vám pomůže v přijímacích testech. Pokud víte, že vás čekají přijímací zkoušky, které budou obsahovat historii, zvolte nějakou encyklopedii, naučnou literaturu a jiné vhodné materiály. Kdo je připraven, není zaskočen.
Priority
Určitě si stanovte základní priority, pokud se hlásíte na více škol. Která škola je pro vás přednější? Jaké přijímací řízení potřebuje více přípravy? Ano, i tohle je velice důležitá část. Nemá cenu se připravovat na přijímačky, které to až tak nepotřebují. Odhady časové náročnosti bývají dost ošemetné, není nic divného, že určitá část přípravy trvá dvakrát až třikrát tak dlouho, než člověk původně předpokládal, i s tím je nutno počítat dopředu.
Zvolte vhodné prostředí k přípravě
Každý z nás je jiný, někdo potřebuje ticho, někdo zapnutou televizi či rádio a bůhví co ještě. Proto posuďte sami, jaké prostředí pro vás bude nejvhodnější a kde budete mít zaručený „klid” na učení.
V jakém pořadí se učit?
Dobré je začít s látkou, ve které se cítíte být „jisti v kramflecích“. Právě takové budete věnovat méně času než těm, které nebudou pro vás tak jednoduché... Poté je rozumné navázat důležitými částmi, které jsou náročné, a jim věnovat patřičnou pozornost, tedy naučit se je do hloubky a důkladně procvičit. Rozhodně se nevyplatí tuto fázi zkracovat a odcházet od ne zcela zvládnutých kapitol. Na konec pak nechat části, které jsou méně významné, případně ty, kde se nelze příliš zlepšit.
Styl učení
Tak jako u prostředí, i v tomto případě každému vyhovuje něco jiného. Zkuste najít nějakou alternativu právě jen a jen pro sebe. Můžete zkusit lepení lístečků po celém bytě, kde je budete mít pořád na očích, nebo si třeba nahrát látku do telefonu, pak si ji vždy pouštět při jakékoliv volné příležitosti. V tomhle směru se meze nekladou.
03 titulka kam

Speciální příloha KAM ZA VZDĚLÁNÍM je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 21. ledna

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments