Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skoro každý z nás alespoň jednou zažil nějaké přijímací řízení. Ať už se to týkalo střední, či vysoké školy. Včasná a důkladná příprava je základem úspěchu, protože se jedná o rozhodnutí udávající směr našeho života. Ne každý sice studia dokončí, ne každý se do konce života věnuje tomu, co studoval, ale to už by bylo téma na jiný článek...

Testy z minulosti
Určitě není na škodu vyhledat si na internetových stránkách školy, kam se hlásíte, loňské přijímací testy. Většina škol zveřejňuje jak testy, tak i výsledky, což pro vás pro nacvičení může být výhodou. Je samozřejmé, že testy nebudou úplně do písmene stejné, ale že se otázky budou lišit. Většinou je to ale na stejné bázi. Určitě víte, kolik percentil budete potřebovat, abyste se dostali dál. Proto zkuste jako první přímo školní testy, které vám můžou na stránkách nabídnout, podle toho je potřeba se odvíjet dál, trénovat a zkoušet.
Možnosti přípravy
Je vhodné zajistit si nějakou odbornou literaturu, která vám pomůže v přijímacích testech. Pokud víte, že vás čekají přijímací zkoušky, které budou obsahovat historii, zvolte nějakou encyklopedii, naučnou literaturu a jiné vhodné materiály. Kdo je připraven, není zaskočen.
Priority
Určitě si stanovte základní priority, pokud se hlásíte na více škol. Která škola je pro vás přednější? Jaké přijímací řízení potřebuje více přípravy? Ano, i tohle je velice důležitá část. Nemá cenu se připravovat na přijímačky, které to až tak nepotřebují. Odhady časové náročnosti bývají dost ošemetné, není nic divného, že určitá část přípravy trvá dvakrát až třikrát tak dlouho, než člověk původně předpokládal, i s tím je nutno počítat dopředu.
Zvolte vhodné prostředí k přípravě
Každý z nás je jiný, někdo potřebuje ticho, někdo zapnutou televizi či rádio a bůhví co ještě. Proto posuďte sami, jaké prostředí pro vás bude nejvhodnější a kde budete mít zaručený „klid” na učení.
V jakém pořadí se učit?
Dobré je začít s látkou, ve které se cítíte být „jisti v kramflecích“. Právě takové budete věnovat méně času než těm, které nebudou pro vás tak jednoduché... Poté je rozumné navázat důležitými částmi, které jsou náročné, a jim věnovat patřičnou pozornost, tedy naučit se je do hloubky a důkladně procvičit. Rozhodně se nevyplatí tuto fázi zkracovat a odcházet od ne zcela zvládnutých kapitol. Na konec pak nechat části, které jsou méně významné, případně ty, kde se nelze příliš zlepšit.
Styl učení
Tak jako u prostředí, i v tomto případě každému vyhovuje něco jiného. Zkuste najít nějakou alternativu právě jen a jen pro sebe. Můžete zkusit lepení lístečků po celém bytě, kde je budete mít pořád na očích, nebo si třeba nahrát látku do telefonu, pak si ji vždy pouštět při jakékoliv volné příležitosti. V tomhle směru se meze nekladou.
03 titulka kam

Speciální příloha KAM ZA VZDĚLÁNÍM je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 21. ledna

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments