Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skoro každý z nás alespoň jednou zažil nějaké přijímací řízení. Ať už se to týkalo střední, či vysoké školy. Včasná a důkladná příprava je základem úspěchu, protože se jedná o rozhodnutí udávající směr našeho života. Ne každý sice studia dokončí, ne každý se do konce života věnuje tomu, co studoval, ale to už by bylo téma na jiný článek...

Testy z minulosti
Určitě není na škodu vyhledat si na internetových stránkách školy, kam se hlásíte, loňské přijímací testy. Většina škol zveřejňuje jak testy, tak i výsledky, což pro vás pro nacvičení může být výhodou. Je samozřejmé, že testy nebudou úplně do písmene stejné, ale že se otázky budou lišit. Většinou je to ale na stejné bázi. Určitě víte, kolik percentil budete potřebovat, abyste se dostali dál. Proto zkuste jako první přímo školní testy, které vám můžou na stránkách nabídnout, podle toho je potřeba se odvíjet dál, trénovat a zkoušet.
Možnosti přípravy
Je vhodné zajistit si nějakou odbornou literaturu, která vám pomůže v přijímacích testech. Pokud víte, že vás čekají přijímací zkoušky, které budou obsahovat historii, zvolte nějakou encyklopedii, naučnou literaturu a jiné vhodné materiály. Kdo je připraven, není zaskočen.
Priority
Určitě si stanovte základní priority, pokud se hlásíte na více škol. Která škola je pro vás přednější? Jaké přijímací řízení potřebuje více přípravy? Ano, i tohle je velice důležitá část. Nemá cenu se připravovat na přijímačky, které to až tak nepotřebují. Odhady časové náročnosti bývají dost ošemetné, není nic divného, že určitá část přípravy trvá dvakrát až třikrát tak dlouho, než člověk původně předpokládal, i s tím je nutno počítat dopředu.
Zvolte vhodné prostředí k přípravě
Každý z nás je jiný, někdo potřebuje ticho, někdo zapnutou televizi či rádio a bůhví co ještě. Proto posuďte sami, jaké prostředí pro vás bude nejvhodnější a kde budete mít zaručený „klid” na učení.
V jakém pořadí se učit?
Dobré je začít s látkou, ve které se cítíte být „jisti v kramflecích“. Právě takové budete věnovat méně času než těm, které nebudou pro vás tak jednoduché... Poté je rozumné navázat důležitými částmi, které jsou náročné, a jim věnovat patřičnou pozornost, tedy naučit se je do hloubky a důkladně procvičit. Rozhodně se nevyplatí tuto fázi zkracovat a odcházet od ne zcela zvládnutých kapitol. Na konec pak nechat části, které jsou méně významné, případně ty, kde se nelze příliš zlepšit.
Styl učení
Tak jako u prostředí, i v tomto případě každému vyhovuje něco jiného. Zkuste najít nějakou alternativu právě jen a jen pro sebe. Můžete zkusit lepení lístečků po celém bytě, kde je budete mít pořád na očích, nebo si třeba nahrát látku do telefonu, pak si ji vždy pouštět při jakékoliv volné příležitosti. V tomhle směru se meze nekladou.
03 titulka kam

Speciální příloha KAM ZA VZDĚLÁNÍM je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 21. ledna

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments