Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 cipisekSvětýlka, rozzářené dětské tváře a setkání s opravdovým panem myslivcem - taková byla lampionová podzimní cesta s Cipískem. V úterý 5. listopadu totiž proběhl už dvanáctý ročník oblíbené akce Mateřského centra Cipísek s názvem „Bude zima, bude mráz aneb lampionová cesta za panem myslivcem“.

„Smyslem celé akce nebylo jen se sejít a pobavit, ale hlavně předat myslivcům krmení pro lesní zvěř na zimu. Letošní lampionové cesty se zúčastnily stovky rodin s dětmi, od těch nejmenších v kočárku až po školáky. Pan myslivec Karel Michl, se kterým naše mateřské centrum spolupracuje už řadu let, si s potěšením odvezl plné auto pytlů kaštanů, bukvic, suchého pečiva či ovoce,“ informovala s nadšením Večerník Markéta Skládalová, programová koordinátora Mateřského centra Cipísek v Prostějově.
Děti s rodiči pak čekalo zpívání s kytarou, promítání pohádky i malá odměna. „Ale hlavně spousta zážitků ze setkání s panem myslivcem, z množství svítících lampionů a také z dobrého pocitu, že mohli pomoci lesním zvířátkům,“ připomněla Markéta Skládalová.
Mateřské centrum Cipísek děkuje všem příchozím za báječnou atmosféru i přinesené krmení a panu myslivci K. Michlovi za dlouholetou spolupráci. „Poděkování patří také Lesům ČR, Statutárnímu městu Prostějov a Olomouckému kraji za zajištění promítání i odměny pro děti a v neposlední řadě také studentkám Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově a dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali při zajišťování akce,“ dodala Skládalová.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-