Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 prvorepublikova_noblesaOdhadovat věk u některých žen bývá velice ošemetné. Některá třináctiletá děvčata se dokáží zmalovat do podoby dvojnásobně starých „královen večírků“, pětatřicetileté ženy se zase často (marně) snaží působit dojmem osmnáctiletých žabek. Pokud byste se snažili odhadnout věk manželky světově proslulého vědce a vynálezce kontaktních čoček Otty Wichterleho, pak byste se určitě sekli o několik desítek let. Večerník se za touto dámou koncem uplynulého týdne vypravil, aby ji poblahopřál k dalším narozeninám, které slaví právě dnes...

Ludmile Wichterlové se od mládí neřekne jinak než Linda. V pondělí 18. srpna se tato šarmantní dáma v záviděníhodné fyzické a zejména psychické svěžesti dožívá neuvěřitelných sedmadevadesáti let.

„Při zdraví mě udržuje to, že tolik času trávím na Stražisku! A také to, že jsem měla hodného muže, který mě celý život šetřil,“ má jasno o důvodu své dlouhověkosti Linda Wichterlová, která je mimo jiné i živoucí kronikou obce. Nejenže pamatuje její nezaměnitelnou prvorepublikovou atmosféru, o dění na Stražisku se stále živě zajímá. „Vždycky, když se sem na jaře vrátím, hned zamířím na obecní úřad, abych od paní hospodářky zjistila, co je u nás nového, kdo se narodil, kdo se oženil a tak dále,” prozradila paní Wichterlová, kterou chladnější podzimní rána opět „vyženou“ z rodinného letního sídla zpět do Prahy.

33 v_rodinnem_kruhuNavzdory svému pokročilému věku se Linda Wichterlová stále pečlivě stará o zahrádku, ráda a hodně čte, aniž by potřebovala brýle, a velmi solidně slyší. „Je to však přece jen o něco horší, než bývalo. Třeba do divadla už nechodím, protože hercům špatně rozumím. Jen si nejsem jistá, zda je to mojí nedoslýchavostí nebo jejich nedostatečně školenou dikcí,“ usmívá se Linda Wichterlová, která vyniká neobyčejným všeobecným přehledem i životním nadhledem. „Hlavní je, že mi pořád chutná. Jím úplně všechno, nejraději mám moučníky,“ pochvaluje si.

Své narozeniny oslavila už o uplynulém víkendu. Stalo se tak v širokém rodinném kruhu, který čítá již osmnáct pravnoučat! Její nejstarší pravnučce Barboře je dvacet let, ta nejmladší Cecílie pak má tři roky. K početnému zástupu gratulantů se touto cestou ještě jednou připojuje i redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, která paní Wichterlové přeje, ať je i nadále stále zdravá a plná životního elánu i optimismu.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-