Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 prvorepublikova_noblesaOdhadovat věk u některých žen bývá velice ošemetné. Některá třináctiletá děvčata se dokáží zmalovat do podoby dvojnásobně starých „královen večírků“, pětatřicetileté ženy se zase často (marně) snaží působit dojmem osmnáctiletých žabek. Pokud byste se snažili odhadnout věk manželky světově proslulého vědce a vynálezce kontaktních čoček Otty Wichterleho, pak byste se určitě sekli o několik desítek let. Večerník se za touto dámou koncem uplynulého týdne vypravil, aby ji poblahopřál k dalším narozeninám, které slaví právě dnes...

Ludmile Wichterlové se od mládí neřekne jinak než Linda. V pondělí 18. srpna se tato šarmantní dáma v záviděníhodné fyzické a zejména psychické svěžesti dožívá neuvěřitelných sedmadevadesáti let.

„Při zdraví mě udržuje to, že tolik času trávím na Stražisku! A také to, že jsem měla hodného muže, který mě celý život šetřil,“ má jasno o důvodu své dlouhověkosti Linda Wichterlová, která je mimo jiné i živoucí kronikou obce. Nejenže pamatuje její nezaměnitelnou prvorepublikovou atmosféru, o dění na Stražisku se stále živě zajímá. „Vždycky, když se sem na jaře vrátím, hned zamířím na obecní úřad, abych od paní hospodářky zjistila, co je u nás nového, kdo se narodil, kdo se oženil a tak dále,” prozradila paní Wichterlová, kterou chladnější podzimní rána opět „vyženou“ z rodinného letního sídla zpět do Prahy.

33 v_rodinnem_kruhuNavzdory svému pokročilému věku se Linda Wichterlová stále pečlivě stará o zahrádku, ráda a hodně čte, aniž by potřebovala brýle, a velmi solidně slyší. „Je to však přece jen o něco horší, než bývalo. Třeba do divadla už nechodím, protože hercům špatně rozumím. Jen si nejsem jistá, zda je to mojí nedoslýchavostí nebo jejich nedostatečně školenou dikcí,“ usmívá se Linda Wichterlová, která vyniká neobyčejným všeobecným přehledem i životním nadhledem. „Hlavní je, že mi pořád chutná. Jím úplně všechno, nejraději mám moučníky,“ pochvaluje si.

Své narozeniny oslavila už o uplynulém víkendu. Stalo se tak v širokém rodinném kruhu, který čítá již osmnáct pravnoučat! Její nejstarší pravnučce Barboře je dvacet let, ta nejmladší Cecílie pak má tři roky. K početnému zástupu gratulantů se touto cestou ještě jednou připojuje i redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, která paní Wichterlové přeje, ať je i nadále stále zdravá a plná životního elánu i optimismu.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments