Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 prvorepublikova_noblesaOdhadovat věk u některých žen bývá velice ošemetné. Některá třináctiletá děvčata se dokáží zmalovat do podoby dvojnásobně starých „královen večírků“, pětatřicetileté ženy se zase často (marně) snaží působit dojmem osmnáctiletých žabek. Pokud byste se snažili odhadnout věk manželky světově proslulého vědce a vynálezce kontaktních čoček Otty Wichterleho, pak byste se určitě sekli o několik desítek let. Večerník se za touto dámou koncem uplynulého týdne vypravil, aby ji poblahopřál k dalším narozeninám, které slaví právě dnes...

Ludmile Wichterlové se od mládí neřekne jinak než Linda. V pondělí 18. srpna se tato šarmantní dáma v záviděníhodné fyzické a zejména psychické svěžesti dožívá neuvěřitelných sedmadevadesáti let.

„Při zdraví mě udržuje to, že tolik času trávím na Stražisku! A také to, že jsem měla hodného muže, který mě celý život šetřil,“ má jasno o důvodu své dlouhověkosti Linda Wichterlová, která je mimo jiné i živoucí kronikou obce. Nejenže pamatuje její nezaměnitelnou prvorepublikovou atmosféru, o dění na Stražisku se stále živě zajímá. „Vždycky, když se sem na jaře vrátím, hned zamířím na obecní úřad, abych od paní hospodářky zjistila, co je u nás nového, kdo se narodil, kdo se oženil a tak dále,” prozradila paní Wichterlová, kterou chladnější podzimní rána opět „vyženou“ z rodinného letního sídla zpět do Prahy.

33 v_rodinnem_kruhuNavzdory svému pokročilému věku se Linda Wichterlová stále pečlivě stará o zahrádku, ráda a hodně čte, aniž by potřebovala brýle, a velmi solidně slyší. „Je to však přece jen o něco horší, než bývalo. Třeba do divadla už nechodím, protože hercům špatně rozumím. Jen si nejsem jistá, zda je to mojí nedoslýchavostí nebo jejich nedostatečně školenou dikcí,“ usmívá se Linda Wichterlová, která vyniká neobyčejným všeobecným přehledem i životním nadhledem. „Hlavní je, že mi pořád chutná. Jím úplně všechno, nejraději mám moučníky,“ pochvaluje si.

Své narozeniny oslavila už o uplynulém víkendu. Stalo se tak v širokém rodinném kruhu, který čítá již osmnáct pravnoučat! Její nejstarší pravnučce Barboře je dvacet let, ta nejmladší Cecílie pak má tři roky. K početnému zástupu gratulantů se touto cestou ještě jednou připojuje i redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, která paní Wichterlové přeje, ať je i nadále stále zdravá a plná životního elánu i optimismu.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments