Příjemnou noc, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bk prostejovPo dvou venkovních vítězství na pardubické a svitavské palubovce čekal na naše Orly domácí zápas proti týmu Levharti Chomutov. Nevyzpytatelný tým, který dokáže potrápit kohokoliv, nastoupil k dnešnímu zápasu bez kapitána, hlavní opory a ex-orla Pavla Staňka a prakticky od začátku tak měli naši borci jasnou převahu. Už v první desetiminutovce se dostali do dvouciferného vedení, které i přes odpor soupeře udrželi v polovině utkání 55:39. Ve třetí části soupeř sice mírně stáhnul, ale drobné minisérie dostaly naše hráče do dvacetibodového vedení, které jsme udrželi téměř do konce.

 

 

BK Prostějov - Levharti Chomutov 104:87 (32:15 55:39 75:57)

BK Prostějov:  Slezák Pavel 20, Švrdlík Kamil 19, Kohout Ondřej 15, Marko Roman 15, Bohačík Jaromír 12, Dufault Austin Lee 12, Pandula Dušan 11, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0

Levharti Chomutov:  Bosák Pavel 20, Glover Showron E. 14, Hanzlík Zdeněk 14, Pecka Ladislav 9, Štěpánek Jan 8, Bašta Martin 7, Žampach Adam 7, Pack John David 4, Honomichl Václav 2, Jakeš Martin 2, Halada Filip 0

STŘELBA 3B.: 18/7:24/8
STŘELBA 2B.: 55/33:53/22
TH: 27/17:25/19
Doskoky: 46:40
CHYBY: 20:23
ROZHODČÍ:  Macela Miroslav, Kapl Antonín, Nejezchleb Petr

Utkání s vysokým ofenzivním tempem zahájili naši borci silným nástupem, kdy po akcích Panduly s Dufaultem vedli domácí 9:2. Hostům se v úvodní desetiminutovce vůbec nedařilo zastavit naše Orly a tak bodový deficit Levhartů poměrně rychle narůstal. Když v šesté minutě Marko přesně zacílil, byl už náš náskok desetibodový 18:8 a díky desetibodové sérii na úseku osmé až desáté minuty jsme naše vedení navýšili na sedmnáct bodů 30:13 a posléze 32:15, kterým taky první část dnešního utkání skončila.

Zatímco první čtvrtina patřila jednoznačně našim Orlům, ostatní čtvrtiny tak jasný průběh už neměly. Hned v úvodu druhé části hosté pořádně zabrali a devítibokou sérií stáhli svůj deficit pod magickou dvoucifernou hranici. My jsme se naštěstí po oddechovém času zlepšili a další snížení už jsme nedopustili. Závěr této fáze jsme navíc vyhráli jasným poměrem 14:2, což nás posunulo do osmnáctibodového vedení 55:37. Hosté pak sice ještě dvojkou v samotném závěru upravili, ale jednalo se opravdu o kosmetickou úpravu – 55:39.

Ve třetí části dnešního utkání neměl prakticky ani jeden z celků navrch a rozdíl ve skóre se prakticky neměnil. Drobné minisérie na obou stranách posouvaly skóre kupředu, ale vývoj byl pořád stejný a rychlým tempem spěl do závěrečné fáze. V té jsme na úvod inkasovali několik levných košů, ale náš náskok byl dostačující a měli jsme tak dostatek času na odpověď a odvrácení náporu hostů. Díky Bohačíkovi se Švrdlíkem jsme v tomto kvartálu bodově za soupeřem nezaostávali a nakonec dovedli zápas do vítězného konce poměrem 104:87.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments