Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bk prostejovPo dvou venkovních vítězství na pardubické a svitavské palubovce čekal na naše Orly domácí zápas proti týmu Levharti Chomutov. Nevyzpytatelný tým, který dokáže potrápit kohokoliv, nastoupil k dnešnímu zápasu bez kapitána, hlavní opory a ex-orla Pavla Staňka a prakticky od začátku tak měli naši borci jasnou převahu. Už v první desetiminutovce se dostali do dvouciferného vedení, které i přes odpor soupeře udrželi v polovině utkání 55:39. Ve třetí části soupeř sice mírně stáhnul, ale drobné minisérie dostaly naše hráče do dvacetibodového vedení, které jsme udrželi téměř do konce.

 

 

BK Prostějov - Levharti Chomutov 104:87 (32:15 55:39 75:57)

BK Prostějov:  Slezák Pavel 20, Švrdlík Kamil 19, Kohout Ondřej 15, Marko Roman 15, Bohačík Jaromír 12, Dufault Austin Lee 12, Pandula Dušan 11, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0

Levharti Chomutov:  Bosák Pavel 20, Glover Showron E. 14, Hanzlík Zdeněk 14, Pecka Ladislav 9, Štěpánek Jan 8, Bašta Martin 7, Žampach Adam 7, Pack John David 4, Honomichl Václav 2, Jakeš Martin 2, Halada Filip 0

STŘELBA 3B.: 18/7:24/8
STŘELBA 2B.: 55/33:53/22
TH: 27/17:25/19
Doskoky: 46:40
CHYBY: 20:23
ROZHODČÍ:  Macela Miroslav, Kapl Antonín, Nejezchleb Petr

Utkání s vysokým ofenzivním tempem zahájili naši borci silným nástupem, kdy po akcích Panduly s Dufaultem vedli domácí 9:2. Hostům se v úvodní desetiminutovce vůbec nedařilo zastavit naše Orly a tak bodový deficit Levhartů poměrně rychle narůstal. Když v šesté minutě Marko přesně zacílil, byl už náš náskok desetibodový 18:8 a díky desetibodové sérii na úseku osmé až desáté minuty jsme naše vedení navýšili na sedmnáct bodů 30:13 a posléze 32:15, kterým taky první část dnešního utkání skončila.

Zatímco první čtvrtina patřila jednoznačně našim Orlům, ostatní čtvrtiny tak jasný průběh už neměly. Hned v úvodu druhé části hosté pořádně zabrali a devítibokou sérií stáhli svůj deficit pod magickou dvoucifernou hranici. My jsme se naštěstí po oddechovém času zlepšili a další snížení už jsme nedopustili. Závěr této fáze jsme navíc vyhráli jasným poměrem 14:2, což nás posunulo do osmnáctibodového vedení 55:37. Hosté pak sice ještě dvojkou v samotném závěru upravili, ale jednalo se opravdu o kosmetickou úpravu – 55:39.

Ve třetí části dnešního utkání neměl prakticky ani jeden z celků navrch a rozdíl ve skóre se prakticky neměnil. Drobné minisérie na obou stranách posouvaly skóre kupředu, ale vývoj byl pořád stejný a rychlým tempem spěl do závěrečné fáze. V té jsme na úvod inkasovali několik levných košů, ale náš náskok byl dostačující a měli jsme tak dostatek času na odpověď a odvrácení náporu hostů. Díky Bohačíkovi se Švrdlíkem jsme v tomto kvartálu bodově za soupeřem nezaostávali a nakonec dovedli zápas do vítězného konce poměrem 104:87.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-