Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výraznou stopu zanechal prostějovský basketbal v Utkání hvězd v děčínské hale. Nejlepším střelcem Mazáků, které vedl na rozehrávce Roman Marko, byl Pavel Slezák. Ani jeho body ale týmu nepomohly. Ve vzájemném měření sil se poprvé radovaly Mladé pušky po výsledku 141:122. Do exhibičního utkání zasáhli také další borci s prostějovskou minulostí - Eugene Lawrence, Pavel Bosák, Kamil Švrdlík, Lukáš Palyza, Jaromír Bohačík a Jakub Krakovič.

Mladé pušky ještě ani jednou neslavily vítězství, a tak chtěly udělat vše pro to, aby do třetice prestižní výhru získaly na svou stranu. Od začátku mladší basketbalisté předváděli úžasné kousky, i když na sehrání pár útoků potřebovali. Dokonce v jejich podání byl poznat i náznak obrany, což v podobných utkáních nebývá příliš zvykem. Povedenou desetiminutovku zakončil výstavním buzzerem z poloviny hřiště Autrey a „Pušky“ vedly 34:24.

Úvod druhého dějství vyšel lépe Mazákům, kteří využili pár nedotažených akcí soupeře a především hrozili čím dál více z dálky. Jenže mladá kolena se „Puškám“ nerozklepala. Párkrát zafungovala děčínská spolupráce a také přidal ruku k dílu ostravský Painter. Díky tomu „Pušky“ nastřílely za čtvrtinu 45 bodů. I přes inkasovaných osmatřicet bodů tak získaly další náskok k dobru při cestě za svým prvním vítězstvím.

Ani poločasová přestávka na obrazu hry nic nezměnila. Mladé pušky už ale nebyly tak produktivní jako v předchozím dějství. I tak si ale udržovaly značný náskok a jako první v zápase překonal stobodovou hranici Jaromír Bohačík. V závěru ale Mazáci využili pár chybiček Pušek a stáhli rozdíl na patnácti bodů. To v takovém zápase není nemožné zlikvidovat.

A tak se Mazáci vytáhli s aktivnější obranou a vsadili vše na střelbu z dálky. Tato taktika se jim vyplácela a přiblížili se až na dostřel deseti bodů, jenže střeleckou slinu chytil Deshawn Painter, který pálil zpoza trojkového oblouku s nevídanou přesností a i díky 29 bodům si na konci zápasu vysloužil cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments