Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výraznou stopu zanechal prostějovský basketbal v Utkání hvězd v děčínské hale. Nejlepším střelcem Mazáků, které vedl na rozehrávce Roman Marko, byl Pavel Slezák. Ani jeho body ale týmu nepomohly. Ve vzájemném měření sil se poprvé radovaly Mladé pušky po výsledku 141:122. Do exhibičního utkání zasáhli také další borci s prostějovskou minulostí - Eugene Lawrence, Pavel Bosák, Kamil Švrdlík, Lukáš Palyza, Jaromír Bohačík a Jakub Krakovič.

Mladé pušky ještě ani jednou neslavily vítězství, a tak chtěly udělat vše pro to, aby do třetice prestižní výhru získaly na svou stranu. Od začátku mladší basketbalisté předváděli úžasné kousky, i když na sehrání pár útoků potřebovali. Dokonce v jejich podání byl poznat i náznak obrany, což v podobných utkáních nebývá příliš zvykem. Povedenou desetiminutovku zakončil výstavním buzzerem z poloviny hřiště Autrey a „Pušky“ vedly 34:24.

Úvod druhého dějství vyšel lépe Mazákům, kteří využili pár nedotažených akcí soupeře a především hrozili čím dál více z dálky. Jenže mladá kolena se „Puškám“ nerozklepala. Párkrát zafungovala děčínská spolupráce a také přidal ruku k dílu ostravský Painter. Díky tomu „Pušky“ nastřílely za čtvrtinu 45 bodů. I přes inkasovaných osmatřicet bodů tak získaly další náskok k dobru při cestě za svým prvním vítězstvím.

Ani poločasová přestávka na obrazu hry nic nezměnila. Mladé pušky už ale nebyly tak produktivní jako v předchozím dějství. I tak si ale udržovaly značný náskok a jako první v zápase překonal stobodovou hranici Jaromír Bohačík. V závěru ale Mazáci využili pár chybiček Pušek a stáhli rozdíl na patnácti bodů. To v takovém zápase není nemožné zlikvidovat.

A tak se Mazáci vytáhli s aktivnější obranou a vsadili vše na střelbu z dálky. Tato taktika se jim vyplácela a přiblížili se až na dostřel deseti bodů, jenže střeleckou slinu chytil Deshawn Painter, který pálil zpoza trojkového oblouku s nevídanou přesností a i díky 29 bodům si na konci zápasu vysloužil cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments