Ve druhém utkání osmifinále Českého poháru zůstali pouze na střídačce některé obvyklé opory, odpočíval především Nemanja Bezbradica a David Pekárek. S maskou na obličeji, která chránila zlomený nos z nedávného ligového utkání, se do sestavy naopak vrátil František Váňa. Kapitán se vrátil v pravý okamžik a k vítězství 95:87 přispěl čtyřiatřiceti body.

První střelu utkání proměnil hostující Sedmák, Olomoucko ale rychle kontrovalo a pak bylo naprosto vyrovnaným soupeřem. Dlouho se hrálo systémem koš za koš, slušně se dařilo i střelcům z dálky a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Až v 8. minutě domácí mírně odskočili na 22:17, přičemž třinácti body k tomu přispěl kapitán Váňa. Ve vedení se udrželi až do konce čtvrtiny – 23:22.

S vědomím velkého náskoku Hradce z prvního osmifinále nebyly obrany ani na jedné straně stoprocentní a toho využívali především střelci z dálky. Hodně vynikal rozehrávač Kouřil, který proměnil čtyři trojky při stoprocentní úspěšnosti. Přidali se i další hráči, navíc dokázali podpořit své ofenzivní úsilí na obranném doskoku. V závěru poločasu díky tomu soupeři odskočili na 53:44.

Hned po obrátce Henry navýšil vedení Olomoucka na dvouciferný rozdíl a po trojce Erika Klepače to bylo ve 22. minutě dokonce 58:44. Následovala však série osmi hradeckých bodů, po níž se Sokoli vrátili do utkání. Hanákům pak pomohlo šest bodů Váni, po kterých se hráči uklidnili a dotáhli čtvrtinu k průběžnému vedení 72:65 na začátku poslední čtvrtiny.

Královští Sokoli v poslední periodě ukázali, že nepřijeli na Hanou prohrát a přestože místy prohrávali o devět bodů, dokázali se necelé tři minuty před koncem přiblížit na rozdíl tří bodů. Koncovku ovšem pohlídali Váňa s Kouřilem a díky tomu se Olomoucko s pohárem rozloučilo vítězstvím.

HLASY TRENÉRŮ:

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„Před zápasem jsme měli dva cíle. Prvním bylo vítězství a to se podařilo. Současně jsme chtěli dát volno Bezbradicovi a Pekárkovi, kteří toho v poslední době odehráli opravdu hodně. Soupeř hrál s vědomím velkého náskoku z prvního zápasu, utkání nám ale nedaroval, takže především naši mladí kluci se zase něco naučili. Doufám, že se nám bude podobně dařit i ve zbývající části ligy.“

Lubomír PETERKA – Královští Sokoli Hradec Králové:

„Z postupu máme radost. Reálně rozhodl první zápas. Do odvety jsme nevstoupili úplně koncentrovaní, domácím se dařilo střelecky a zaslouženě vyhráli. V koncovce jsem nechal hrát mladé kluky, protože máme nějaké problémy a potřebujeme se dát dohromady. Postup mezi nejlepších osm se počítá, když budeme mít štěstí na los, popereme se o další postup. Chceme mezi nejlepší čtyřku.“

Český pohár – osmifinále; 2. zápas

BK Olomoucko – Královští Sokoli Hradec Králové

95:87   (23:22 53:44 72:65)

Střelba za 2b.: 19/35:15/32. Trojky: 15/31:16/32. Trestné hody: 12/17:9/10. Doskoky: 35:31. Asistence: 20:25. Fauly: 13:19.

Rozhodčí: Vondráček, Nejezchleb, Hecl.

Nejvíce bodů Královských Sokolů: Šoula 22, Sedmák, Halada 16, Loškonský 15.

Sestava a body Olomoucka: Váňa 34, Kouřil 21, Henry 15, Sychra 6, Štěpán 5, A. Klepač, Feštr 4, E. Klepač, Trávníček 3, Dohnal.

HYUNDAI ČESKÝ POHÁR - OSMIFINÁLE

Další výsledky: Brno – Ostrava 98:62 (25:14, 47:34, 71:53). Nejvíce bodů: Balint 15, Blake 13, Husták 13 – Heinzl 16, Šmíd 15, Pumprla 11. První zápas: 94:76. Celkem: 192:138. Postup: Brno. * Děčín – Kolín 78:85 (20:39, 41:57, 55:75). Nejvíce bodů: Kroutil 19, Šiška 19, Kotásek 14 – Novotný 17, Číž 16, Wallace 13. První zápas: 76:92. Celkem: 155:177. Postup: Kolín. * USK Praha – Ústí nad Labem 70:77 (15:25, 37:42, 53:63). Nejvíce bodů: Proleta 16, Mareš 13, Sehnal 11 – Šotnar 16, Autrey 13, Pecka 11. První zápas: 91:76. Celkem: 161:153. Postup: USK Praha.