Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 bk_pardubiceKe druhému utkání v nadstavbové části A1 nastoupili prostějovští basketbalisté proti průběžně druhému celku tabulky Pardubicím. Ty držely krok pouze v úvodní části zápasu, ve zbývajícím průběhu si Orli své vedení pohlídali a zdánlivě snadno si poradili se svým soupeřem.

V první čtvrtině se mužstva střídala ve vedení a bylo jen otázkou času, kdy si některému týmu podaří poodskočit na větší bodový rozdíl. To se podařilo v závěru úvodní části Prostějovu, který si tak vybudoval šestibodový náskok.

Druhá část se nesla ve znamení trojkových pokusů, jenž měli na svědomí převážně domácí hráči, čímž si vytvořili až sedmnáctibodový náskok. Pardubicím se podařilo také trojkovými pokusy snížit, na menší než jedenáctibodový rozdíl to však nestačilo.

Co se soupeři nepodařilo v průběhu první půle zápasu, dokázal hned v úvodu té druhé. Díky přesné střelbě se Pardubice dostaly až na dostřel pouhých dvou bodů. Následně se však domácí trefili hned z několika trojkových pokusů a poodskočili opět na dvouciferný rozdíl ve skóre. Ten si až do konce střetnutí uhájili a připsali si tak důležité vítězství k případnému lepšímu umístění před play-off. Konečné skóre 99:86 se zrodilo především díky téměř 50% úspěšnosti trojkových pokusů. Domácí tým tak zvládl i další nadstavbové utkání, když v tom prvním také sahal po plném bodovém zisku, nakonec padl až v prodloužení. Prostějovské publikum se může těšit i na další představení „Orlí letky“ hned zkraje března a to ve čtvrtek sedmého, kdy hostí BK Děčín.

BK Prostějov - BK JIP Pardubice 99:86 (27:21 26:21 19:23, 27:21)

BK Prostějov: Prášil Jaroslav 22, Pandula Dušan 20, Kohout Ondřej 14, Švrdlík Kamil 14, Bratčenkov Vojtěch 11, Slezák Pavel 10, Marko Roman 6, Bohačík Jaromír 2, Pekárek David

BK JIP Pardubice: Muirhead Corey 26, Nelson Travis 17, Bohačík Petr 13, Pospíšil Zbyněk 11, Kotas Lukáš 7, Čarnecký Michal 5, Žabas Evaldas 4, Faifr Samuel 3, Peterka Ondřej, Peterka Martin, Příhonský Josef

STŘELBA 3B.: 32/15:11/5

STŘELBA 2B.: 39/21:46/28

TH: 18/12:26/15

Doskoky: 32:28

CHYBY: 23:19

ROZHODČÍ:  Hruša Petr, Vondráček Marek, Holubek Tomáš;

KOMISAŘ: Latík Zdeněk

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments