Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

maskot bkDevět hráčů měli na soupisce hráči Prostějova v duelu s Děčínem. Obvyklou osmičku rozšířil talentovaný basketbalista Filip Šmíd zapůjčený z prvoligového Brna. Univerzál, který může nastupovat hned na několika postech při své premiéře v dresu Orlů zaujal. Slušnou práci odvedl v obraně a za necelých dvanáct minut přidal šest bodů.

„Filip nám opravdu pomohl. Doufám, že nezůstane pouze u jednoho zápasu. S Brnem sice hraje prvoligové play-off, přesto jsme domluveni, že pokud to bude možné, nastoupí také v naší sestavě,“ řekl kouč Orlů Zbyněk Choleva.

Šmíd v Brně patří mezi nejvíce vytížené hráče s průměrem sedmadvacet minut na zápas. V létě dokonce v Prostějova absolvoval část přípravy, pak se ale zranil a zůstal v kádru Brna. „Je to šikovný hráč, který může hrát na rozehrávce, křídle i pod košem. V naší situaci je jeho univerzálnost velkou předností,“ uvědomuje si Choleva.

Jednadvacetiletý hráč v duelu s Děčínem musel do hry nečekaně brzy už v průběhu první čtvrtiny. Situaci si vynutily tři rychlé fauly Kamila Švrdlíka, po kterých musel prostějovský pivot střídat. „Ničeho se nezalekl a svoji premiéru zvládl hodně dobře,“ pochválil svého svěřence prostějovský kormidelník.

Fanouškům Orlů nová posila ukázala dvě přesné střely za dva body, stejný počet trestných hodů a tři doskočené míče. „Ve srovnání s našimi mladými dorostenci, kteří už za nás také nastoupili je vidět, že Filip hraje mužskou soutěž. Své si uhraje,“ míní Choleva.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-