Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 svrdlikBasketbaloví Orli vstoupili do play-off letošního ročníku Mattoni NBL vítězně. Slovenský celek Astrum Levice, který vyhrál nadstavbovou skupinu A2 porazili 86:74, když klíčové vedení získali v první čtvrtině.

BK Prostějov - Astrum Levice 86:74 (30:16, 18:20, 17:23, 21:15)

STŘELBA 3B.: 19/7:19/4
STŘELBA 2B.: 46/23:41/18
TH: 28/19:35/26
DOSKOKY: 36:32
CHYBY: 26:24
ROZHODČÍ: Hruša Petr, Kučera Stanislav, Kapl Antonín
KOMISAŘ: Cígler Vilém

BK Prostějov: Švrdlík Kamil 19, Marko Roman 16, Pandula Dušan 14, Bohačík Jaromír 12, Kohout Ondřej 10, Bratčenkov Vojtěch 7, Prášil Jaroslav 6, Slezák Pavel 2, Polášek Rudolf, Šmíd Filip. Trenér: Zbyněk Choleva.

Astrum Levice: Nuhanović Salih 23, Fields Brandon 19, Kemp Willie Devale 13, Addinson Brian 6, Grznár Richard 6, Simmons Jeremy B.J. 4, Mrviš Tomáš 3, Lehman Filip, Marchyn Matej, Nuber Róbert, Vojtek Jozef. Trenér: Oleg Meleščenko.

Úvodní utkání 1. kola vyřazovací části  bylo ze začátku v podání domácích Orlů poněkud nervózní. Rychle prohrávali 2:10, pak ale drtivou sérií 23:2 otočili skóre a po deseti minutách vedli 30:16, když důležité body zaznamenal především Švrdlík hrající na začátku s obrovskou energií.

Ve druhé části utkání se hosté snažili o korekci průběžného výsledku. Levicím se to povedlo až v závěru poločasu. Místy až sedmnáctibodovou ztrátu stáhli na rozdíl dvanácti bodů. Hráči Prostějova po dvaceti minutách vedli 48:36.

Po změně stran Orli dali rychle dva koše, pak se střelecky odmlčeli. V obraně se týmu dařilo, v útoku to bylo o poznání horší a díky tomu slovenské mužstvo snížilo až na 53:47 ve prospěch Hanáků. Po 30 minutách to bylo 65:59 a vítěze musela určit poslední desetiminutovka.

V ní na sebe v důležitém okamžiku vzal zodpovědnost Pandula a pěti body v řadě navýšil prostějovský náskok. Další důležité body přidal Bratčenkov a Kohout a díky tomu se v koncovce žádné drama nekonalo. Orli v sérii na tři vítězné zápasy získali první bod. Odveta se hraje ve středu v Levicích.


OČIMA TRENÉRŮ:

Zbyněk Choleva - BK Prostějov:
Jsme moc rádi za dnešní vítězství a vedení v sérii 1:0. Levice jsme v letošním roce potkali sice dvakrát, ale pak jsme je ztratili z očí a dnes to tak pro nás byl krok do neznáma. Začátek utkání sice nebyl podle našich představ, ale pak jsme už hráli naši hru. Hodně nás dnes podržel Kamil Švrdlík zpod koše a dodal nám sebevědomí. Byli jsme více aktivní než náš soupeř a díky dravým nájezdům jsme soupeře dostali do problémů s fauly. Ve ¾ jsme nehráli moc dobře, když jsme některé situace špatně řešili, ale nakonec jsme vše zvládli a zápas skončil našim vítězstvím. Je to 1:0 a nezbývá, než se připravit na horkou půdu v Levicích.

Oleg Meleščenko - Astrum Levice:
„Domácí Prostějov byl dnes alespoň desetkrát agresivnější než my a to jak v útoku, tak i v obraně. Jednoznačně tak ukázal, že mu druhé místo v Mattoni NBL náleží právem. Zaslouží si ho zejména svojí bojovností, pohybem a celkovým projevem hry. My jsme sice začali dobře, ale pak to bylo velmi špatné. Domácí nás dokázali ubránit, nedovolili nám snadno skórovat, soupeř získal sebevědomí a pak už ho šlo jen těžko zastavovat. Myslím si, že série bude ještě hodně tvrdá a dlouhá.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-