Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 bratcenkoZatímco v lize se basketbalistům Prostějova daří, závazky minulého vedení z první poloviny sezony vůči hráčům, realizačnímu týmu a obchodním partnerům se daří likvidovat pouze pomalu. Dluhy se stále pohybují v řádech milionů korun. Tento nepříjemný stín se tak bohužel stále vznáší nad jinak velice sympatickými výkony a výsledky prořídlého kádru Orlů i na začátku play off...

„Na začátku roku vedení společnosti Prostějovský basketbal s.r.o. zastupovaného Milanem Matzenauerem závazky uznalo a slíbilo, že je vyrovná do konce května. Podle všeho ještě vyrovnané nejsou. Hráči a trenéři už ale podle dostupných informací dostali část výplat,“ uvedl současný šéf prostějovského basketbalu Ivan Pospíšil.

Jak Večerník zjistil, velká část dluhů zůstává nezaplacena. Basketbalistům chybí tři výplaty, podobně jsou na tom trenéři. Na své peníze ještě čekají také další partneři a dodavatelé, například dopravci.

Situace je pro basketbalového fanouška značně nepřehledná, proto Pospíšil Prostějovskému Večerníku na přímý dotaz celý vývoj problému vysvětlil. „Před lety se basketbal rozdělil na dvě části. Tým mužů v Mattoni NBL zajišťovala firma Prostějovský basketbal s. r. o. a kompletní mládežnické týmy potom spadají pod občanské sdružení BK Prostějov.

Nelehkou finanční situaci „A“- týmu se bohužel nedařilo řešit a Milan Matzenauer se v lednu rozhodl skončit a odhlásit tým z rozehrané Mattoni NBL. „V tu chvíli jsme se museli za občanské sdružení velice rychle, doslova během několika hodin, rozhodnout, jestli ligový tým v nejvyšší soutěži ze dne na den skončí, nebo bude pokračovat. Takový konec a do jisté míry i ostudu jsme nechtěli připustit, rychle jsme jednali s hráči, kteří v Prostějově zůstali a podařilo se nám sehnat hraniční peníze na zbytek sezony. Takže od 1. února jdou všechny závazky za občanským sdružením. Ale s platbami za tým do 31. ledna 2013 nemáme a nemůžeme mít vůbec nic společného. Jsou závazkem společnosti Prostějovský basketbal s. r. o., jejímž jediným jednatelem je pan Matzenauer,“ přiblížil realitu Pospíšil, podle něhož občanské sdružení nikdy žádné nezaplacené závazky nemělo. „Nikdy jsme nedlužili ani korunu.“

Otázkou zůstává, zda úspěšný tým nepoloží dluhy předcházejícího vedení. Rozhodující pro další vývoj budou následující týdny. „Chceme o budoucnost prostějovského basketbalu v nejvyšší soutěži bojovat! Sháníme prostředky na příští sezonu. Nedílnou součásti je podpora vedení kraje a města, které si opravdu velmi vážíme v této nelehké situaci. Uvidíme, jestli se nám to podaří, ale jasno chceme mít po skončení play off. Už kvůli hráčům, kteří potřebují vědět, jestli zůstanou nebo si budou shánět jiné angažmá,“ dodal Pospíšil.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments