Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 bratcenkoZatímco v lize se basketbalistům Prostějova daří, závazky minulého vedení z první poloviny sezony vůči hráčům, realizačnímu týmu a obchodním partnerům se daří likvidovat pouze pomalu. Dluhy se stále pohybují v řádech milionů korun. Tento nepříjemný stín se tak bohužel stále vznáší nad jinak velice sympatickými výkony a výsledky prořídlého kádru Orlů i na začátku play off...

„Na začátku roku vedení společnosti Prostějovský basketbal s.r.o. zastupovaného Milanem Matzenauerem závazky uznalo a slíbilo, že je vyrovná do konce května. Podle všeho ještě vyrovnané nejsou. Hráči a trenéři už ale podle dostupných informací dostali část výplat,“ uvedl současný šéf prostějovského basketbalu Ivan Pospíšil.

Jak Večerník zjistil, velká část dluhů zůstává nezaplacena. Basketbalistům chybí tři výplaty, podobně jsou na tom trenéři. Na své peníze ještě čekají také další partneři a dodavatelé, například dopravci.

Situace je pro basketbalového fanouška značně nepřehledná, proto Pospíšil Prostějovskému Večerníku na přímý dotaz celý vývoj problému vysvětlil. „Před lety se basketbal rozdělil na dvě části. Tým mužů v Mattoni NBL zajišťovala firma Prostějovský basketbal s. r. o. a kompletní mládežnické týmy potom spadají pod občanské sdružení BK Prostějov.

Nelehkou finanční situaci „A“- týmu se bohužel nedařilo řešit a Milan Matzenauer se v lednu rozhodl skončit a odhlásit tým z rozehrané Mattoni NBL. „V tu chvíli jsme se museli za občanské sdružení velice rychle, doslova během několika hodin, rozhodnout, jestli ligový tým v nejvyšší soutěži ze dne na den skončí, nebo bude pokračovat. Takový konec a do jisté míry i ostudu jsme nechtěli připustit, rychle jsme jednali s hráči, kteří v Prostějově zůstali a podařilo se nám sehnat hraniční peníze na zbytek sezony. Takže od 1. února jdou všechny závazky za občanským sdružením. Ale s platbami za tým do 31. ledna 2013 nemáme a nemůžeme mít vůbec nic společného. Jsou závazkem společnosti Prostějovský basketbal s. r. o., jejímž jediným jednatelem je pan Matzenauer,“ přiblížil realitu Pospíšil, podle něhož občanské sdružení nikdy žádné nezaplacené závazky nemělo. „Nikdy jsme nedlužili ani korunu.“

Otázkou zůstává, zda úspěšný tým nepoloží dluhy předcházejícího vedení. Rozhodující pro další vývoj budou následující týdny. „Chceme o budoucnost prostějovského basketbalu v nejvyšší soutěži bojovat! Sháníme prostředky na příští sezonu. Nedílnou součásti je podpora vedení kraje a města, které si opravdu velmi vážíme v této nelehké situaci. Uvidíme, jestli se nám to podaří, ale jasno chceme mít po skončení play off. Už kvůli hráčům, kteří potřebují vědět, jestli zůstanou nebo si budou shánět jiné angažmá,“ dodal Pospíšil.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-