Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 novy_trenerV minulém ročníku se basketbalistky Prostějova do posledních kol rvaly o postup do druhé ligy, koncovku sezóny však lépe zvládly jejich sokyně z OSK Olomouc. Nyní tak mají „oděvářky“další pokus k proklouznutí do vyšších pater ženského basketbalu. Dopomoci by jim k tomu měl i nový trenér.

 

Tím se stal zkušený Černohorec Željko Živkovič, jenž doposud vedl prostějovské extraligové kadetky. S bilancí devíti výher a tří proher se o pouhý bod umístily hráčky TJ OP Prostějov v sezóně 2012/2013 na druhém místě Středomoravské ligy žen. Trenérka Mazalová se mohla opírat především o zkušenosti sester Nely a Gábiny Svobodových či rychlonohé Martiny Kalábové, v závěru pak ještě Veroniky Horákové. Každá z členek z kádru prostějovských basketbalistek se však vysokou měrou podílela na celkovém umístění.

Týmu se do nové sezóny ujal dosavadní trenér kadetek Željko Živkovič, který v Prostějově působí již třetím rokem. Zkušený Černohorec vedl mládežnické týmy, ale i ligové mužské výběry ve Zlíně, následně v Brně, aby se nakonec usadil v Prostějově. To trenérka Mazalová se přesouvá k žákovské kategorii „U13“.

„Dohodli jsme se, že se budu věnovat pouze minižačkám, hlavního týmu se ujme trenér Živkovič, který má potřebnou licenci. Co je podstatné, je začlenění jeho dorosteneckých svěřenkyň do ženského výběru a také vedení společných tréninků, což nám v minulé sezóně chybělo,“ prozradila Večerníku příčinu svého konce u ženského týmu Václava Mazalová.

I z toho je vidět, že vedení prostějovských basketbalistek by rádo vidělo jednotlivé výběry na nejvyšších stupních. „V podstatě pokračujeme v nezměněné sestavě, do týmu jsem začlenil tři dorostenecké hráčky Švécarovou, Tilšarovou a Fialovou. Trénujeme dvakrát, u dorostenek až pětkrát týdně, abychom byli dobře připravení na sezónu. První kolo bylo odloženo, přesné důvody ani sám neznám, snad v Olomouci nesehnali volnou tělocvičnu, v pátek již začínáme naostro, doma s krnovskou rezervou. Chtěli bychom hrát basketbal, který má určitý smysl, aby mladší hráčky měly motivaci ke zdokonalování sebe sama a bavily se hrou. Co se týče postupu, rozhodně se nebráníme a uděláme maximum pro nejlepší výsledek,“ prozradil předsezónní plány nový lodivod basketbalistek Željko Živkovič.

Letos v pouze pětičlenné skupině Středomoravské oblasti se týmy utkají ve dvaceti kolech základní části vzájemně hned celkem čtyřikrát. Poprvé se „oděvářky“ představí již tento pátek ve svém tradičním azylu na ZŠ Dr. Horáka od 20.00 hodin, poslední utkání pak sehrají koncem března v Šumperku.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments