Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 novy_trenerV minulém ročníku se basketbalistky Prostějova do posledních kol rvaly o postup do druhé ligy, koncovku sezóny však lépe zvládly jejich sokyně z OSK Olomouc. Nyní tak mají „oděvářky“další pokus k proklouznutí do vyšších pater ženského basketbalu. Dopomoci by jim k tomu měl i nový trenér.

 

Tím se stal zkušený Černohorec Željko Živkovič, jenž doposud vedl prostějovské extraligové kadetky. S bilancí devíti výher a tří proher se o pouhý bod umístily hráčky TJ OP Prostějov v sezóně 2012/2013 na druhém místě Středomoravské ligy žen. Trenérka Mazalová se mohla opírat především o zkušenosti sester Nely a Gábiny Svobodových či rychlonohé Martiny Kalábové, v závěru pak ještě Veroniky Horákové. Každá z členek z kádru prostějovských basketbalistek se však vysokou měrou podílela na celkovém umístění.

Týmu se do nové sezóny ujal dosavadní trenér kadetek Željko Živkovič, který v Prostějově působí již třetím rokem. Zkušený Černohorec vedl mládežnické týmy, ale i ligové mužské výběry ve Zlíně, následně v Brně, aby se nakonec usadil v Prostějově. To trenérka Mazalová se přesouvá k žákovské kategorii „U13“.

„Dohodli jsme se, že se budu věnovat pouze minižačkám, hlavního týmu se ujme trenér Živkovič, který má potřebnou licenci. Co je podstatné, je začlenění jeho dorosteneckých svěřenkyň do ženského výběru a také vedení společných tréninků, což nám v minulé sezóně chybělo,“ prozradila Večerníku příčinu svého konce u ženského týmu Václava Mazalová.

I z toho je vidět, že vedení prostějovských basketbalistek by rádo vidělo jednotlivé výběry na nejvyšších stupních. „V podstatě pokračujeme v nezměněné sestavě, do týmu jsem začlenil tři dorostenecké hráčky Švécarovou, Tilšarovou a Fialovou. Trénujeme dvakrát, u dorostenek až pětkrát týdně, abychom byli dobře připravení na sezónu. První kolo bylo odloženo, přesné důvody ani sám neznám, snad v Olomouci nesehnali volnou tělocvičnu, v pátek již začínáme naostro, doma s krnovskou rezervou. Chtěli bychom hrát basketbal, který má určitý smysl, aby mladší hráčky měly motivaci ke zdokonalování sebe sama a bavily se hrou. Co se týče postupu, rozhodně se nebráníme a uděláme maximum pro nejlepší výsledek,“ prozradil předsezónní plány nový lodivod basketbalistek Željko Živkovič.

Letos v pouze pětičlenné skupině Středomoravské oblasti se týmy utkají ve dvaceti kolech základní části vzájemně hned celkem čtyřikrát. Poprvé se „oděvářky“ představí již tento pátek ve svém tradičním azylu na ZŠ Dr. Horáka od 20.00 hodin, poslední utkání pak sehrají koncem března v Šumperku.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments