Dobré poledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 novy_trenerV minulém ročníku se basketbalistky Prostějova do posledních kol rvaly o postup do druhé ligy, koncovku sezóny však lépe zvládly jejich sokyně z OSK Olomouc. Nyní tak mají „oděvářky“další pokus k proklouznutí do vyšších pater ženského basketbalu. Dopomoci by jim k tomu měl i nový trenér.

 

Tím se stal zkušený Černohorec Željko Živkovič, jenž doposud vedl prostějovské extraligové kadetky. S bilancí devíti výher a tří proher se o pouhý bod umístily hráčky TJ OP Prostějov v sezóně 2012/2013 na druhém místě Středomoravské ligy žen. Trenérka Mazalová se mohla opírat především o zkušenosti sester Nely a Gábiny Svobodových či rychlonohé Martiny Kalábové, v závěru pak ještě Veroniky Horákové. Každá z členek z kádru prostějovských basketbalistek se však vysokou měrou podílela na celkovém umístění.

Týmu se do nové sezóny ujal dosavadní trenér kadetek Željko Živkovič, který v Prostějově působí již třetím rokem. Zkušený Černohorec vedl mládežnické týmy, ale i ligové mužské výběry ve Zlíně, následně v Brně, aby se nakonec usadil v Prostějově. To trenérka Mazalová se přesouvá k žákovské kategorii „U13“.

„Dohodli jsme se, že se budu věnovat pouze minižačkám, hlavního týmu se ujme trenér Živkovič, který má potřebnou licenci. Co je podstatné, je začlenění jeho dorosteneckých svěřenkyň do ženského výběru a také vedení společných tréninků, což nám v minulé sezóně chybělo,“ prozradila Večerníku příčinu svého konce u ženského týmu Václava Mazalová.

I z toho je vidět, že vedení prostějovských basketbalistek by rádo vidělo jednotlivé výběry na nejvyšších stupních. „V podstatě pokračujeme v nezměněné sestavě, do týmu jsem začlenil tři dorostenecké hráčky Švécarovou, Tilšarovou a Fialovou. Trénujeme dvakrát, u dorostenek až pětkrát týdně, abychom byli dobře připravení na sezónu. První kolo bylo odloženo, přesné důvody ani sám neznám, snad v Olomouci nesehnali volnou tělocvičnu, v pátek již začínáme naostro, doma s krnovskou rezervou. Chtěli bychom hrát basketbal, který má určitý smysl, aby mladší hráčky měly motivaci ke zdokonalování sebe sama a bavily se hrou. Co se týče postupu, rozhodně se nebráníme a uděláme maximum pro nejlepší výsledek,“ prozradil předsezónní plány nový lodivod basketbalistek Željko Živkovič.

Letos v pouze pětičlenné skupině Středomoravské oblasti se týmy utkají ve dvaceti kolech základní části vzájemně hned celkem čtyřikrát. Poprvé se „oděvářky“ představí již tento pátek ve svém tradičním azylu na ZŠ Dr. Horáka od 20.00 hodin, poslední utkání pak sehrají koncem března v Šumperku.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments