Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 novy_trenerV minulém ročníku se basketbalistky Prostějova do posledních kol rvaly o postup do druhé ligy, koncovku sezóny však lépe zvládly jejich sokyně z OSK Olomouc. Nyní tak mají „oděvářky“další pokus k proklouznutí do vyšších pater ženského basketbalu. Dopomoci by jim k tomu měl i nový trenér.

 

Tím se stal zkušený Černohorec Željko Živkovič, jenž doposud vedl prostějovské extraligové kadetky. S bilancí devíti výher a tří proher se o pouhý bod umístily hráčky TJ OP Prostějov v sezóně 2012/2013 na druhém místě Středomoravské ligy žen. Trenérka Mazalová se mohla opírat především o zkušenosti sester Nely a Gábiny Svobodových či rychlonohé Martiny Kalábové, v závěru pak ještě Veroniky Horákové. Každá z členek z kádru prostějovských basketbalistek se však vysokou měrou podílela na celkovém umístění.

Týmu se do nové sezóny ujal dosavadní trenér kadetek Željko Živkovič, který v Prostějově působí již třetím rokem. Zkušený Černohorec vedl mládežnické týmy, ale i ligové mužské výběry ve Zlíně, následně v Brně, aby se nakonec usadil v Prostějově. To trenérka Mazalová se přesouvá k žákovské kategorii „U13“.

„Dohodli jsme se, že se budu věnovat pouze minižačkám, hlavního týmu se ujme trenér Živkovič, který má potřebnou licenci. Co je podstatné, je začlenění jeho dorosteneckých svěřenkyň do ženského výběru a také vedení společných tréninků, což nám v minulé sezóně chybělo,“ prozradila Večerníku příčinu svého konce u ženského týmu Václava Mazalová.

I z toho je vidět, že vedení prostějovských basketbalistek by rádo vidělo jednotlivé výběry na nejvyšších stupních. „V podstatě pokračujeme v nezměněné sestavě, do týmu jsem začlenil tři dorostenecké hráčky Švécarovou, Tilšarovou a Fialovou. Trénujeme dvakrát, u dorostenek až pětkrát týdně, abychom byli dobře připravení na sezónu. První kolo bylo odloženo, přesné důvody ani sám neznám, snad v Olomouci nesehnali volnou tělocvičnu, v pátek již začínáme naostro, doma s krnovskou rezervou. Chtěli bychom hrát basketbal, který má určitý smysl, aby mladší hráčky měly motivaci ke zdokonalování sebe sama a bavily se hrou. Co se týče postupu, rozhodně se nebráníme a uděláme maximum pro nejlepší výsledek,“ prozradil předsezónní plány nový lodivod basketbalistek Željko Živkovič.

Letos v pouze pětičlenné skupině Středomoravské oblasti se týmy utkají ve dvaceti kolech základní části vzájemně hned celkem čtyřikrát. Poprvé se „oděvářky“ představí již tento pátek ve svém tradičním azylu na ZŠ Dr. Horáka od 20.00 hodin, poslední utkání pak sehrají koncem března v Šumperku.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments