Dobré poledne, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 nblS novým názvem, novým logem a novým generálním partnerem půjdou do sezony basketbalisté Prostějova. Stejná naopak zůstává trenérská dvojice Zbyněk Choleva, David Hájek a poslední úspěšná sestava posílená o dva zkušené hráče. Nemění se ani ambice týmu Orli Prostějov. Klub chce obhájit stříbrné medaile z minulého ročníku Mattoni NBL.

„Tým se podařilo udržet pohromadě, což je velký úspěch, navíc jsme posílili příchody Radka Nečase a Jana Kratochvíla. Nemůžeme říct, že chceme hrát o páté místo. Cílem je finále,“ prohlásil na předsezónní tiskové konferenci šéf klubu Ivan Pospíšil.

 

Loňskou sezonu dohrávalo torzo mužstva. Někteří hráči odešli, Jaroslav Prášil si utrhl achilovku, se sebezapřením vydržel u týmu do postupu do finále Dušan Pandula. Nakonec zbylo sedm hráčů připravených nastoupit. Tato situace už se nebude po doplnění opakovat. Jedenáctičlenná soupiska byla doplněná o tři dorostence, kteří budou podle potřeby s áčkem především trénovat. „Sestava je pro tuto chvíli uzavřená. Pokud bychom ale měli například zdravotní problémy, budeme uvažovat o doplnění,“ uvedl Pospíšil.

Klub má podepsané partnerské smlouvy a rozpočet by měl být zajištěný. Finančním problémům se chtějí Orli vyhnout obloukem. „V dnešní složité době nechci tvrdit, že máme rozpočet pokrytý ze sta procent. Ale věřím, že žádné potíže s penězi nebudou. Těch jsme si užili už dost,“ přeje si Pospíšil.

Vzhledem k zisku stříbrných medailí mohli basketbalisté startovat v evropských pohárech. O této možnosti ale vedení neuvažovalo. Hlavním důvodem byly pochopitelně finance. Současně ale klubová generalita poukazovala na některé další úskalí účasti týmu v pohárové Evropě. „Ani kvalitní soupeři diváky do hlediště nijak extrémně nepřitáhli. Před časem na zápas s německým Bonnem přišel stejný počet jako na Pardubice v lize.

A kromě toho naši hráči ukázali v pohárech svoji kvalitu a pak přestoupili jinam,“ zavzpomínal na vystoupení Orlů v pohárech Pospíšil.

V novém ročníku se bude hrát jiným systémem než v minulé sezoně. Týmy spolu budou hrát čtyřkolově. Výjimku dostal od Asociace ligových klubů Nymburk, který odehraje pouze dvě kola. Ostatní mužstva tak odehrají celkem dvaačtyřicet zápasů. „Bude to lepší pro hráče

i diváky. Loni se hrálo jednou týdně a někdy se stalo, že se doma tým ukázal třeba po třech kolech,“ poznamenal šéf Orlů.

Novinkou projde také tabulka. Od nové sezony se bude tvořit podle procentuální úspěšnosti jednotlivých klubů.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments