Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 nblS novým názvem, novým logem a novým generálním partnerem půjdou do sezony basketbalisté Prostějova. Stejná naopak zůstává trenérská dvojice Zbyněk Choleva, David Hájek a poslední úspěšná sestava posílená o dva zkušené hráče. Nemění se ani ambice týmu Orli Prostějov. Klub chce obhájit stříbrné medaile z minulého ročníku Mattoni NBL.

„Tým se podařilo udržet pohromadě, což je velký úspěch, navíc jsme posílili příchody Radka Nečase a Jana Kratochvíla. Nemůžeme říct, že chceme hrát o páté místo. Cílem je finále,“ prohlásil na předsezónní tiskové konferenci šéf klubu Ivan Pospíšil.

 

Loňskou sezonu dohrávalo torzo mužstva. Někteří hráči odešli, Jaroslav Prášil si utrhl achilovku, se sebezapřením vydržel u týmu do postupu do finále Dušan Pandula. Nakonec zbylo sedm hráčů připravených nastoupit. Tato situace už se nebude po doplnění opakovat. Jedenáctičlenná soupiska byla doplněná o tři dorostence, kteří budou podle potřeby s áčkem především trénovat. „Sestava je pro tuto chvíli uzavřená. Pokud bychom ale měli například zdravotní problémy, budeme uvažovat o doplnění,“ uvedl Pospíšil.

Klub má podepsané partnerské smlouvy a rozpočet by měl být zajištěný. Finančním problémům se chtějí Orli vyhnout obloukem. „V dnešní složité době nechci tvrdit, že máme rozpočet pokrytý ze sta procent. Ale věřím, že žádné potíže s penězi nebudou. Těch jsme si užili už dost,“ přeje si Pospíšil.

Vzhledem k zisku stříbrných medailí mohli basketbalisté startovat v evropských pohárech. O této možnosti ale vedení neuvažovalo. Hlavním důvodem byly pochopitelně finance. Současně ale klubová generalita poukazovala na některé další úskalí účasti týmu v pohárové Evropě. „Ani kvalitní soupeři diváky do hlediště nijak extrémně nepřitáhli. Před časem na zápas s německým Bonnem přišel stejný počet jako na Pardubice v lize.

A kromě toho naši hráči ukázali v pohárech svoji kvalitu a pak přestoupili jinam,“ zavzpomínal na vystoupení Orlů v pohárech Pospíšil.

V novém ročníku se bude hrát jiným systémem než v minulé sezoně. Týmy spolu budou hrát čtyřkolově. Výjimku dostal od Asociace ligových klubů Nymburk, který odehraje pouze dvě kola. Ostatní mužstva tak odehrají celkem dvaačtyřicet zápasů. „Bude to lepší pro hráče

i diváky. Loni se hrálo jednou týdně a někdy se stalo, že se doma tým ukázal třeba po třech kolech,“ poznamenal šéf Orlů.

Novinkou projde také tabulka. Od nové sezony se bude tvořit podle procentuální úspěšnosti jednotlivých klubů.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments