Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin

06 28 bk valmezVe čtvrtfinále Českého poháru nastoupili basketbalisté Prostějova ve čtvrtek 6. února na palubovce českobudějovické haly proti druholigovému Valašskému Meziříčí. A od úvodního rozskoku potvrzovali roli vysokého favorita. Tým Ariete přitom nastoupil bez trojice Ondřej Kohout, Radek Nečas a Jaroslav Prášil, přesto s papírově slabším celkem neměl sebemenší problémy a po drtivém vítězství 107:37 si zajistil postup do zápasů o medaile. Prostějov vlétl do utkání s odhodláním nešetřit svého valašského soupeře. Orli rychle odskočili na 19:0 a jejich protivník se poprvé prosadil Václavkem až na konci šesté minuty.

V další pasáži úvodní čtvrtiny Ariete sice v útoku trochu zpomalilo, přesto druholigové mužstvo stále válcovalo. Jen Pavel Slezák stihl za čtvrtinu jedenáct bodů, když trefil tři ze čtyř tříbodových pokusů. Střelba z velké vzdálenosti byla v utkání oblíbenou disciplínou prostějovských střelců. Míč proletěl obroučkou hned v patnácti případech a úspěšných bylo hned sedm Orlů. Snaživý protivník zaostával ve všech směrech s výjimkou útočného doskoku. Vzhledem k vysokému rozdílu ve skóre to ale týmu Zbyňka Cholevy příliš nevadilo. Prostějovský kouč nasadil do duelu osm hráčů a ti se o minuty na palubovce rozdělili celkem rovnoměrně. O postupujícím bylo brzy rozhodnuto, jedinou otázkou pak byl konečný bodový rozdíl. Ariete magickou hranici sta nastřílených bodů překonalo necelé dvě minuty před koncem trojkou Kratochvíla. Stejný hráč těsně před koncem pečetil prostějovské vítězství o sedmdesát bodů.

107 ARIETE PROSTĚJOV
37   KK Valašské Meziříčí

Očima trenérů

Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„Splnili jsme naši povinnost a využili výhodný los, který nám v prvním kole turnaje přiřadil soupeře z druhé ligy. O vítězství bylo rychle rozhodnuto. Mohli jsme podle potřeby střídat, i když nám chyběli tři obvyklí hráči. Díky tomu se nám podařilo ušetřit nějaké síly, což bylo důležité.“

Petr NACHTMANN - KK Valašské Meziříčí:
„Prognózy před utkáním se naprosto potvrdily, šlo o souboj Davida s Goliášem. I tak jsme si utkání užili. Nebyla to žádná sláva, ale ani velký trapas. I když soupeř nebyl kompletní a nehrál pochopitelně na plný plyn, ukázal nám, kde je naše místo. Možnost zahrát si takový zápas jsme brali jako odměnu. Náš malý a stále na basketbalové mapě nový klub se zviditelnil nejen na celostátní úrovni, ale také ve městě, kde působí.“

P2_tenis

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

137

Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“

Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.