Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 28 bk valmezVe čtvrtfinále Českého poháru nastoupili basketbalisté Prostějova ve čtvrtek 6. února na palubovce českobudějovické haly proti druholigovému Valašskému Meziříčí. A od úvodního rozskoku potvrzovali roli vysokého favorita. Tým Ariete přitom nastoupil bez trojice Ondřej Kohout, Radek Nečas a Jaroslav Prášil, přesto s papírově slabším celkem neměl sebemenší problémy a po drtivém vítězství 107:37 si zajistil postup do zápasů o medaile. Prostějov vlétl do utkání s odhodláním nešetřit svého valašského soupeře. Orli rychle odskočili na 19:0 a jejich protivník se poprvé prosadil Václavkem až na konci šesté minuty.

V další pasáži úvodní čtvrtiny Ariete sice v útoku trochu zpomalilo, přesto druholigové mužstvo stále válcovalo. Jen Pavel Slezák stihl za čtvrtinu jedenáct bodů, když trefil tři ze čtyř tříbodových pokusů. Střelba z velké vzdálenosti byla v utkání oblíbenou disciplínou prostějovských střelců. Míč proletěl obroučkou hned v patnácti případech a úspěšných bylo hned sedm Orlů. Snaživý protivník zaostával ve všech směrech s výjimkou útočného doskoku. Vzhledem k vysokému rozdílu ve skóre to ale týmu Zbyňka Cholevy příliš nevadilo. Prostějovský kouč nasadil do duelu osm hráčů a ti se o minuty na palubovce rozdělili celkem rovnoměrně. O postupujícím bylo brzy rozhodnuto, jedinou otázkou pak byl konečný bodový rozdíl. Ariete magickou hranici sta nastřílených bodů překonalo necelé dvě minuty před koncem trojkou Kratochvíla. Stejný hráč těsně před koncem pečetil prostějovské vítězství o sedmdesát bodů.


107 ARIETE PROSTĚJOV
37   KK Valašské Meziříčí

Očima trenérů

Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„Splnili jsme naši povinnost a využili výhodný los, který nám v prvním kole turnaje přiřadil soupeře z druhé ligy. O vítězství bylo rychle rozhodnuto. Mohli jsme podle potřeby střídat, i když nám chyběli tři obvyklí hráči. Díky tomu se nám podařilo ušetřit nějaké síly, což bylo důležité.“

Petr NACHTMANN - KK Valašské Meziříčí:
„Prognózy před utkáním se naprosto potvrdily, šlo o souboj Davida s Goliášem. I tak jsme si utkání užili. Nebyla to žádná sláva, ale ani velký trapas. I když soupeř nebyl kompletní a nehrál pochopitelně na plný plyn, ukázal nám, kde je naše místo. Možnost zahrát si takový zápas jsme brali jako odměnu. Náš malý a stále na basketbalové mapě nový klub se zviditelnil nejen na celostátní úrovni, ale také ve městě, kde působí.“

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-