Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

basketPo jednom z nejlepších výkonů v sezoně porazilo prostějovské Ariete v semifinále Českého poháru tým Pardubic, čímž soupeři  oplatil nedávnou ligovou porážku. Svěřenci kouče Zbyňka Cholevy zdolali v pátečním měření sil Východočechy poměrně přesvědčivě 86:64, když dvouciferný náskok získali už během první čtvrtiny. Pardubice postoupily snadno přes Děčín, v semifinále se ale držely pouze na samotném začátku. Z vyrovnaného úvodu se jako první vymanil Prostějov a šňůrou 14:0 otočil z nepříznivého 4:6 na 18:6. Tradičního soupeře Orlů trápila nepřesná střelba a také ztráty, po nichž Hanáci využívali svých rychlých protiútoků. Pak se sice prosadil Čarnecký, ale Slezákova trojka Prostějovu už po první čtvrtině zajistila solidní náskok (24:12).

Dvě další ztráty ve dvou prvních útocích druhé desetiminutovky donutily trenéra Východočechů Dušana Bohunického požádat si o oddechový čas, který však nepomohl. Prostějov hrál výborně v obraně a vysoce účelně v útoku a o svém vítězství rozhodl v průběhu dvaceti minut (54:25). Do druhého poločasu vstoupily Pardubice koncentrovaněji než do toho prvního, v útoku už tolik nekazily. Orli si však své vedení zkušeně hlídali a v průběhu třetí periody nedovolili soupeři pomýšlet na dramatickou koncovku. Orli  mírně polevili až v samotném závěru, což ale na jejich vysoké výhře nemohlo nic změnit. Tým Ariete potvrdil, že pohárovou soutěž nebere na lehkou váhu a v předstihu si zajistil po čtyřech letech postavení na stupních vítězů.

64 BK JIP PArdubice
86 ARIETE PROSTĚJOV

Očima trenérů
Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„V první řadě jsme dobře bránili. S tím jsme začali utkání, byla tam vůle. Byli jsme aktivní v útoku a ono nám to vycházelo. To byl důvod úspěchu v kombinaci s dobrou obranou, kdy jsme Pardubice dostávali pod tlak. Stejně tak aktivita v útoku, kdy jsme hráli z ´pod koše´, nabíhali do volných prostorů nebo jsme trefili trojku. Byla to určitě naše nejlepší hra v této sezóně.“

Dušan BOHUNICKÝ - BK JIP Pardubice:
„Hned od úvodu byl Prostějov koncentrovanější tým. My jsme byli jenom přihlížející hráči jak na obranné, tak na útočné polovině. Prostějov hrál rychlý basketbal, my jsme měli problém v situacích jeden na jednoho. Vážím si síly mužstva, že jsme se ve druhém poločase dokázali zvednout a ten zápas alespoň zkorigovali. Na našem týmu bylo vidět více energie než v první půli.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments