Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

basketPo jednom z nejlepších výkonů v sezoně porazilo prostějovské Ariete v semifinále Českého poháru tým Pardubic, čímž soupeři  oplatil nedávnou ligovou porážku. Svěřenci kouče Zbyňka Cholevy zdolali v pátečním měření sil Východočechy poměrně přesvědčivě 86:64, když dvouciferný náskok získali už během první čtvrtiny. Pardubice postoupily snadno přes Děčín, v semifinále se ale držely pouze na samotném začátku. Z vyrovnaného úvodu se jako první vymanil Prostějov a šňůrou 14:0 otočil z nepříznivého 4:6 na 18:6. Tradičního soupeře Orlů trápila nepřesná střelba a také ztráty, po nichž Hanáci využívali svých rychlých protiútoků. Pak se sice prosadil Čarnecký, ale Slezákova trojka Prostějovu už po první čtvrtině zajistila solidní náskok (24:12).

Dvě další ztráty ve dvou prvních útocích druhé desetiminutovky donutily trenéra Východočechů Dušana Bohunického požádat si o oddechový čas, který však nepomohl. Prostějov hrál výborně v obraně a vysoce účelně v útoku a o svém vítězství rozhodl v průběhu dvaceti minut (54:25). Do druhého poločasu vstoupily Pardubice koncentrovaněji než do toho prvního, v útoku už tolik nekazily. Orli si však své vedení zkušeně hlídali a v průběhu třetí periody nedovolili soupeři pomýšlet na dramatickou koncovku. Orli  mírně polevili až v samotném závěru, což ale na jejich vysoké výhře nemohlo nic změnit. Tým Ariete potvrdil, že pohárovou soutěž nebere na lehkou váhu a v předstihu si zajistil po čtyřech letech postavení na stupních vítězů.

64 BK JIP PArdubice
86 ARIETE PROSTĚJOV

Očima trenérů
Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„V první řadě jsme dobře bránili. S tím jsme začali utkání, byla tam vůle. Byli jsme aktivní v útoku a ono nám to vycházelo. To byl důvod úspěchu v kombinaci s dobrou obranou, kdy jsme Pardubice dostávali pod tlak. Stejně tak aktivita v útoku, kdy jsme hráli z ´pod koše´, nabíhali do volných prostorů nebo jsme trefili trojku. Byla to určitě naše nejlepší hra v této sezóně.“

Dušan BOHUNICKÝ - BK JIP Pardubice:
„Hned od úvodu byl Prostějov koncentrovanější tým. My jsme byli jenom přihlížející hráči jak na obranné, tak na útočné polovině. Prostějov hrál rychlý basketbal, my jsme měli problém v situacích jeden na jednoho. Vážím si síly mužstva, že jsme se ve druhém poločase dokázali zvednout a ten zápas alespoň zkorigovali. Na našem týmu bylo vidět více energie než v první půli.“

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-