Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Letošní cyklistická sezóna poznamenaná koronavirem se navrátila k závodnímu tempu a program je tak našlapaný, že v předminulém týdnu startoval elitní tým Tufo Pardus Prostějov na domácí akci i v zahraničí, kde se v nabité konkurenci prosadili Daniel Babor a Tomáš Bárta. V tuzemsku odstartoval Český pohár na silnici ŠKODA Cup 2020, v Polsku pak jezdci absolvovali etapový závod Dookola Mazowsza i jednorázovku Puchar MON, přičemž obě klání jsou zařazena do mezinárodního kalendáře UCI.

Post by: Marek Sonnevend

Czech Cycling Tour se stala v posledních letech nejvýznamnější silniční akcí tuzemské cyklistiky každoročně lákající k účasti špičkovou mezinárodní konkurenci včetně elitních stájí z širší světové špičky. A letošní jedenáctý ročník velkého etapového závodu bude opět úzce spojen i s prostějovským regionem!

Post by: Michal Sobecký

 Pořádnou dávku adrenalinu i úspěchů okusili jezdci BMX kol v Uničově. U příležitosti Moravské ligy tam vybojovali pozoruhodné úspěchy, navíc hned v několika kategoriích. Jak už to během aktuálního nestálého letního počasí bývá, ani v případě závodů na severu Hané jezdcům nepřálo. I přesto si však Prostějované odvezli několik medailí, i když nakonec ani jeden kov nejcennější. „Jelo se v sobotu po dešti, dráha tak byla měkká. Pořadatelé ale vše zvládli na jedničku,“ pochválil na dálku vedoucí prostějovských závodníků Martin Žerava.

Post by: Marek Sonnevend

Mládež cyklistického týmu Tufo Pardus Prostějov má za sebou první z vrcholů letošní sezóny. V Praze šlo o dráhové mistrovství republiky ve sprinterských disciplínách 2020, kde hanácké naděje ukázaly svou všestrannost ziskem více než dvaceti medailí včetně půltuctu mistrovských titulů!

Post by: Marek Sonnevend

Kvalitní i početnou konkurenci nalákaly do Prostějova cyklistické závody v Českém poháru mládeže a žen na dráze, které proběhly na místním oválu od 26. do 28. června i s vloženými soutěžemi mužů. A to za maximální přízně počasí, kdy se obří bouřka strhla až v pátečním večeru po skončení programu úvodního dne a jinak bylo celou dobu krásně. Čehož aktéři využili k maximálně povedenému sportování po všech stránkách.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-