Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 neubaerova_1AKTUALIZACE: Se stříbrnou medailí na krku se vrátila zpět na Hanou basketbalistka TJ OP Prostějov Adéla Neubauerová (na snímku). Šestnáctiletá rozehrávačka byla totiž členkou úspěšného českého výběru, jenž na kontinentálním šampionátu své věkové kategorie po osmi výhrách v řadě prohrál až ve finále. Výkony v maďarském Debrecínu si navíc vysloužila zařazení do All-Stars turnaje.

„Vůbec jsme nečekali, že něčeho takového dosáhneme. Cílem bylo udržet se a trenér měl v plánu bojovat o deváté až šestnácté místo. Už samotným postupem mezi osmičku nejlepších jsme se postarali
o úspěch. Zatím jsme ale neslavili, to nás čeká až na společném srazu v září,“ svěřila se exkluzivně Večerníku talentovaná Prostějovanka.

Krátce před vrcholem sezony trápily Neubauerovou zdravotní patálie, na samotné akci už ale opět patřila ke klíčovým hráčkám výběru a k roli tvůrkyně hry připojila i jednasedmdesát bodů. V základní skupině přispěla čtyřmi body k výhře 86:45 nad Dánskem, při vítězstvích 77:43 nad Švédskem a 64:47 nad Itálií byla s jedenácti body druhou nejlepší střelkyní Češek. 

„V rámci možností jsem výkony Adély sledoval a věděl jsem, že je při chuti. Jedná se o super úspěch, málokdo čekal, že zopakují ročník 1997. Je hezké mít v týmu vicemistryni Evropy, moc jsem jí to přál. Jen mě mrzí, že tam nebyla i Míša Krátká, kterou přibrzdilo zranění,“ okomentoval pro Večerník úspěch její oddílový trenér Željko Živkovič.

Po prvenství Češek ve čtyřčlenné základní skupině následovaly další tři bitvy v osmifinálové grupě. A všechny opět dopadly dobře. Belgie si po vyrovnané první půli odnesla prohru 40:51, proti Francii se Neubauerové a spol. podařilo obrátit výsledek 9:21 po první čtvrtině až na konečných 53:46, na závěr podlehlo Lotyšsko 59:77. Na této trojici vítězství se mladá hráčka TJ OP podílela celkově devatenácti body.

Osobně se lodivod Prostějovanek Živkovič už těší, že na své vystoupení naváže i v klubu a bude tak dále rozvíjet svůj talent. „Je skromná i pracovitá, úspěch by s ní neměl zamávat. Zájem o hráčku už byl, chodí zde ale na gympl a má dobrou partu ve škole, takže věřím, že o odchodu nepřemýšlí,“ přeje si kouč TJ OP Prostějov, jenž se zbývajícími hráčkami zahájil přípravu předminulé pondělí 4. srpna.

Do čtvrtfinále proti Turecku tak nebylo o favoritovi pochyb, prvních dvacet minut ale vše směřovalo k velkému překvapení. Po prvním poločase totiž Turkyně držely náskok 35:25. Následoval ale úsek 21:0 pro Češky a výsledkem byl poměrně přesvědčivý postup po výsledku 70:55. „První půle se nám vůbec nepodařilo, myslím si, že roli hrála i tréma, protože soupeřky postupovaly ze čtvrtého a my z prvního místa. Trenér nám k tomu ale v šatně něco řekl, povzbudili jsme se a dařilo se nám ve střelbě,“ oddechla si Neubauerová.

V semifinálové repríze skupinového souboje s Francií se Češkám podařilo udržet konstantní výkon a náskok se bodík po bodíku navyšoval v každé desetiminutovce, až z toho bylo skóre 61:49.

Jediný neúspěch tak nastal až ve finále proti Rusku, souboj dvou do té doby neporažených celků zvládly lépe soupeřky, a to v poměru 72:47. V tomto utkání se naopak týmu kouče Richarda Fouska nepodařilo zachytit úvod druhé půle, i tak to ale nezměnilo nic na tom, že hráčky ročníku 1998 napodobily své o rok starší kolegyně, které získaly stříbrné medaile loni.

„Neměly jsme co ztratit, už před zápasem nám trenér poděkoval. Rusky bohužel byly silovější,“ zmínila Neubauerová, jež se společně se svou spoluhráčkou Julií Reisingerovou dostala do nejlepší pětice turnaje. „Nečekala jsem to a velice mě to potěšilo. Nikdo tam ale nejel s individuálními ambicemi, byly jsme dobrá parta a hrály jako tým,“ usmívala se šťastná prostějovská naděje.

 

Nyní si může Adéle Neubauerová užívat krátkého volna, brzy už ale opět začne přípravu na novou sezonu. „Z Prostějova zřejmě zatím odcházet nebudu. Bylo by to složitější se školou a byla bych i daleko od rodiny,“ potvrdila exkluzivně Večerníku své setrvání na Hané.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-