Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 vanaZákladními stavebními kameny k umístění českého výběru do třetího místa a postupu „šestnáctky“ do elitní divize evropského basketbalu se mají stát Martin Nábělek a František Váňa z Prostějova. Zatímco první z této dvojice má za úkol útočné akce coby rozehrávač rozjíždět, druhý z nich stojí jako pivot na jejich konci a umísťuje míče do obroučky.

„Se zápasy proti Polsku jsem byl spokojen, podařily se nám herně i výsledkově. Tým odvedl dobrou práci a konečně jsme se trochu vzchopili po prohrách. Osobně jsem se cítil naprosto výborně, hrál jsem totiž dobře,“ hodnotil Váňa prostějovské dvojutkání kladně.

Velký talent prostějovského basketbalu přiznal, že se stále připravuje na pozici, kterou od něj spoluhráči i realizační tým očekávají. A věří, že úloha jedné z opor zvládne. „Je to mnohem větší zátěž a nasazení než v extralize kadetů či juniorů. V každém případě se těším na nové zkušenosti. Pomáhá mi i fakt, že kouče znám. Vím, jak co vnímá, co po mně chce. Stejně tak jsme s Martinem Nábělkem dobře sehraný a máme dobrou partu,“ pochvaluje si Váňa.

Cílem českého týmu do šestnácti let tak není nic jiného, než postoupit ze skupiny a zvládnout i play off tak dobře, aby to stačilo na vstupenku o kategorii výš. „Uděláme pro to maximum. Trenér nás upozorňoval, že většina soupeřů bude mít větší silovější hráče, musíme se tedy připravit na tento styl hry,“ zmínil s tím, že za největší soupeře považuje Maďary.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-