Dobrý večer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Atraktivní a rychlá cyklistika byla o víkendu k vidění na prostějovském velodromu. Na Velké ceně Českého svazu cyklistiky se předvedl ohromný zástup z řad zahraniční konkurence a také závodníci domácích týmů se chtěli blýsknout v tom nejlepším světle.

K vidění byly napínavé závody, plné rychlosti, výdrže a technických dovedností všech týmů. Důležitá byla rovněž taktika v jízdách.

Pátečním vítězem mužského omnia se stal Christos Volikakis. Návrat na místo činu vyšel řeckému závodníkovi na jedničku a navázal tak na loňské vítězství. Druhé a třetí místo obsadili ukrajinští reprezentanti Roman Gladysh a Maksym Vasyliev. Výborným výkonem v závěrečné bodovačce se na celkové čtvrté místo vyšvihl Wojciech Pszczolarski z domácího týmu PARDUS –TUFO Prostějov. Ve scratchi žen zvítězila Nikol Plosaj z Polska, druhé místo obsadila Lucie Hochmann z Dukly Praha a třetí místo další polská závodnice Lucja Pietrzak. V bodovacím závodě žen zvítězila Anita Yvonne Stenberg z Norska, před polskými závodnicemi Justynou Kaczkowskou a Monikou Graczewskou. Vítězkami madisonu žen se staly Kaczkowska a Pietrzak, druhé místo obsadily Wiktoria Pikulik a Daria Pikulik z Polska, třetí místo dvojice Dukly Praha Lucie Hochmann a Jarmila Machačová. V ženském sprintu zvítězila Olena Starikova z Ukrajiny před druhou Julitou Jagodzinskou, třetí místo obsadila další polská závodnice Urszula Loś, která si i v boji o třetí místo poradila se Sárou Kaňkovskou z Dukly Brno. Ve velmi atraktivním finále mužského keirinu zvítězil polský reprezentant Patryk Rajkowski před Martinem Čechmanem z Dukly Brno, třetí místo obsadil Krzystof Maksel z Polska. V juniorském omniu zvítězil slovenský závodník Štefan Michalička, druhé místo obsadil Lukas Viehberger z Rakouska, třetí místo Mateusz Jakubasz z Polska. V těžké zahraniční konkurenci se na domácí dráze výborně předvedl René Smékal z PARDUS – TUFO Prostějov, který vybojoval čtvrté místo a zároveň tak byl jediným českým závodníkem v první desítce. Páteční program provázela velmi přátelská atmosféra mezi jednotlivými stájemi. Na okruh taktéž dorazilo velké množství fanoušků cyklistiky.
Další skvělé závodní souboje byly k vidění v sobotu, kdy celá velká cena gradovala. Program zahájily rozjížďky do bodovacího závodu i scratche, ve finálové jízdě scratche zvítězil Christos Volikakis, který zvítězil před svým bratrem Zaferisem Volikakisem, třetí místo obsadil Cesar Martingil z Portugalska. Hodně aktivní byli domácí závodníci PARDUS – TUFO Prostějov, ale v těžké konkurenci se nejlépe umístil na pátém místě Daniel Babor. V bodovacím závodě parádním výkonem zvítězil Matteo Donega z Itálie, druhé místo obsadil Volodymyr Dzhus z Ukrajiny a třetí místo vybojoval domácí matador Wojciech Pszczolarski z PARDUS – TUFO Prostějov. Závěrečný madison byl v režii závodníků z Ukrajiny, kteří se v Prostějově po oba dny prezentovali vysokou výkonností i aktivitou. Zcela po zásluze zvítězila dvojice Roman Gladysh – Vitaliy Hryniv, třetí místo vybojovala dvojice týmu Favorit racing Ondřej Vendolský – Denis Rugovac. Parádní souboje byly k vidění v mužském sprintu, ve kterém zvítězil Andriy Vynokurov. Pětatřicetiletý závodník z Ukrajiny si ve finále poradil s o generaci mladším Martinem Čechmanem z Dukly Brno, který stejně jako v pátečním keirinu vybojoval výborné druhé místo. „Byl jsem překvapený, že jsem se do finále vůbec dostal. Měli jsme měsíční volno po mistrovství světa, takže teď to pro nás začíná. Na těchto závodech jsme chtěli hlavně natrénovat a já to osobně hodnotím velmi pozitivně, protože takový úspěch jsem nečekal. V pátek druhé místo v keirinu, dneska ve sprintu. Zlato tam není, ale i tak je to super výsledek,“ zhodnotil svůj výkon na závodech Martin Čechman z týmu Dukla Brno. Třetí místo obsadil Patryk Rajkowski z Polska. V keirinu žen na páteční vítězství ze sprintu navázala Olena Starikova z Ukrajiny, druhé místo obsadila Urszula Lós z Polska a velmi pěkné třetí místo obsadila Sára Kaňkovská z Dukly Brno. „Jelo se mi dobře, až na ten silnější vítr. Každopádně jsem neměla tak dlouho čekat a nastoupit dřív. Mohla jsem to vyřešit lépe,“ uvedla po finálové jízdě Sára Kaňkovská.
V omniu žen nejstabilnější výkony předvedla vítězka páteční bodovačky Anita Yvone Stenberg z Norska, která si poradila se silnou konkurencí především polských závodnic. Druhé místo obsadila Daria Pikulik a třetí místo Lucja Pietrzak. Ve scratchi juniorů zvítězil Štefan Michalička ze Slovenska, druhé místo obsadil Jakub Bielak z Polska, třetí místo zůstalo zásluhou Reného Smékala v Prostějově. V bodovacím závodě byli závodníci prostějovského týmu ještě více vidět, zvítězil Mateusz Jakubasz z Polska, druhé místo bral Lukas Viehberger z Rakouska, ale třetí místo opět vybojoval domácí René Smékal, který se po oba dny prezentoval velice aktivně. Pěkné sedmé, potažmo osmé místo vybojovali další závodníci prostějovského týmu Tomáš Konečný a Lukáš Kolařík. V juniorském madisonu zvítězila rakouská dvojice Viehberger - Schmidbauer, druhé místo obsadila ukrajinská dvojice Ganzin – Kanaka, třetí místo Smékal – Müller z domácího týmu. „Program byl poslední dobou náročný, před týdnem byly závody v Srbsku a Polsku. Dneska už bylo hodně cítit, že chybí energie a oba dva jsme měli hodně těžké nohy,“ zhodnotila po závodě dvojice domácích závodníků.
Veskrze pozitivně lze hodnotit teprve čtvrtý ročník prostějovského mítinku. „Musím říct, že z pohledu konkurence i z pohledu organizace se závod velmi povedl. Věřím, že i my jsme předvedli nějaké výkony, které potěšily místní diváky. Martin Čechman obsadil skvělá druhá místa, Sára Kaňkovská třetí dnes, takže v týmu panuje spokojenost,“ pochvaloval si Petr Klimeš, trenér Dukly Brno a reprezentace.
Závody druhé kategorie UCI přilákaly do Prostějova peloton vskutku světové úrovně. Příjemné počasí a rostoucí zájem veřejnosti pak výsledný dojem jen podtrhly. Kvalitu závodů rovněž povýšilo stále se zlepšující zázemí, poprvé, byť zatím jen provizorně, bylo otevřeno nově rekonstruované západní křídlo budovy zázemí velodromu. „Z mého pohledu se závody vydařily parádně. Panovalo celou dobu pěkné počasí, což je u takovýchto otevřených velodromů zásadní. Co se týče našich závodníků, vypíchl bych výkon našeho juniora Smékala, který je prvním rokem v této kategorii. Konkurence, která se tady sešla, je ohromná. Mysleli jsme, že to bude takový domácí závod plný českých jezdců a doplněný o ty zahraniční. Nakonec se to v dobrém slova smyslu zvrtlo a přijely týmy ze čtrnácti států, takže se z toho stal opravdu prestižní podnik,“ neskrýval radost ředitel závodu Michal Mráček.Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments