Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velké jméno si udělal ve včerejším závodě kategorie Elite profesionálů na mistrovství světa v silniční cyklistice Karel Hník (na snímku). Člen prostějovského PARDUS-TUFO si vysloužil pochvalu od zkušenějších kolegů i českých fanoušků, když dlouho držel v jedenáctičlenné skupině uprchlíků, která si vytvořila až více jak sedmnáctiminutový náskok. Přestože to nakonec nevyšlo a sedmadvacetiletý Hník musel třicet kilometrů před cílem skončit, spoluvytvořil krásný závod.

„Užil jsem si to, ale jsem celkem popravený," přiznal v cíli.
Sedmadvacetiletý Hník v úvodu závodu vystihl správný moment a dostal se do úniku dne. Splnil tak úkol od reprezentačního kouče Tomáše Konečného. „Měli jsme v plánu, že někdo z nás půjde do úniku. Ze začátku jsme hlídali nástupy a nechtěli jsme nechat ujet více jak deset lidí,“ popisoval Hník.

To se povedlo a když jezdec třetidivizní stáje z Prostějova do dalšího úniku naskočil, mohli být Češi v čele s lídrem Romanem Kreuziger v klidu.

Jedenáctičlenná skupina uprchlíků vzorně spolupracovala. Vytvořila si až 17 minut náskok. „Říkal jsem si, že je to docela síla, ale taky jsem věděl, že silné týmy tam nemají zastoupení, takže bylo zřejmé, jak se bude vše vyvíjet dál,“ doplnil Hník.

Další průběh mu dal za pravdu: zejména národní týmy Španělska, Itálie a Francie začaly postupně náskok stahovat. Tempo postupně rostlo a počet členů vepředu se snižoval. Eliminační byl osmikilometrový kopec, který se jel celkem sedmkrát. „V pátém okruhu jsem začal ztrácet, ale čeští fanoušci mě podrželi, tak jsem se máčknul a ještě to zkusil. Bolelo mě u srdce, když jsem odpadal,“ přiznal.

Na rovině Čecha dojeli cyklisté, kteří zkoušeli z pelotonu dlouhý útok. Hník tak několik kilometrů absolvoval za zadním kolem olympijského šampiona Grega van Avermaeta a španělského vrchaře Omara Fraileho.

„Ale při nájezdu do předposledního okruhu jsem jim už nestačil. Tak jsem se snažil užít si atmosféru. Bylo to něco neskutečného. Viděl jsem u tratě spoustu Čechů a musím jim poděkovat, protože mi hodně pomohli,“ vykládal v cílovém prostoru, když jeho pouť v závodě mistrovství světa skončila 30 kilometrů před cílem.

Rozhodčí už ho společně ze Zdeňkem Štybarem, ale i Irem Danem Martinem zastavili. Hník se tak vyhnul závěrečnému šílenému výšlapu na Höll. „Popravdě, v tomhle stavu bych ho možná ani nevyjel. Mám hvězdičky před očima a jsem úplně mrtvej.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments