Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velké jméno si udělal ve včerejším závodě kategorie Elite profesionálů na mistrovství světa v silniční cyklistice Karel Hník (na snímku). Člen prostějovského PARDUS-TUFO si vysloužil pochvalu od zkušenějších kolegů i českých fanoušků, když dlouho držel v jedenáctičlenné skupině uprchlíků, která si vytvořila až více jak sedmnáctiminutový náskok. Přestože to nakonec nevyšlo a sedmadvacetiletý Hník musel třicet kilometrů před cílem skončit, spoluvytvořil krásný závod.

„Užil jsem si to, ale jsem celkem popravený," přiznal v cíli.
Sedmadvacetiletý Hník v úvodu závodu vystihl správný moment a dostal se do úniku dne. Splnil tak úkol od reprezentačního kouče Tomáše Konečného. „Měli jsme v plánu, že někdo z nás půjde do úniku. Ze začátku jsme hlídali nástupy a nechtěli jsme nechat ujet více jak deset lidí,“ popisoval Hník.

To se povedlo a když jezdec třetidivizní stáje z Prostějova do dalšího úniku naskočil, mohli být Češi v čele s lídrem Romanem Kreuziger v klidu.

Jedenáctičlenná skupina uprchlíků vzorně spolupracovala. Vytvořila si až 17 minut náskok. „Říkal jsem si, že je to docela síla, ale taky jsem věděl, že silné týmy tam nemají zastoupení, takže bylo zřejmé, jak se bude vše vyvíjet dál,“ doplnil Hník.

Další průběh mu dal za pravdu: zejména národní týmy Španělska, Itálie a Francie začaly postupně náskok stahovat. Tempo postupně rostlo a počet členů vepředu se snižoval. Eliminační byl osmikilometrový kopec, který se jel celkem sedmkrát. „V pátém okruhu jsem začal ztrácet, ale čeští fanoušci mě podrželi, tak jsem se máčknul a ještě to zkusil. Bolelo mě u srdce, když jsem odpadal,“ přiznal.

Na rovině Čecha dojeli cyklisté, kteří zkoušeli z pelotonu dlouhý útok. Hník tak několik kilometrů absolvoval za zadním kolem olympijského šampiona Grega van Avermaeta a španělského vrchaře Omara Fraileho.

„Ale při nájezdu do předposledního okruhu jsem jim už nestačil. Tak jsem se snažil užít si atmosféru. Bylo to něco neskutečného. Viděl jsem u tratě spoustu Čechů a musím jim poděkovat, protože mi hodně pomohli,“ vykládal v cílovém prostoru, když jeho pouť v závodě mistrovství světa skončila 30 kilometrů před cílem.

Rozhodčí už ho společně ze Zdeňkem Štybarem, ale i Irem Danem Martinem zastavili. Hník se tak vyhnul závěrečnému šílenému výšlapu na Höll. „Popravdě, v tomhle stavu bych ho možná ani nevyjel. Mám hvězdičky před očima a jsem úplně mrtvej.“

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments