Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zahraniční hvězda TUFO-PARDUS Prostějov Wojciech Pszczolarski sahala po dalším velkém úspěchu. Úřadující mistr Evropy v bodovacím závodě na nedávném světovém šampionátu v domácím Polsku potvrdil v této disciplíně příslušnost k absolutní špičce a jen o fous mu unikla další medaile. Jako bonus navíc sedmadvacetiletý cyklista figuruje v čele rankingu UCI. Vedle bodovačky jednotlivců absolvoval polský reprezentant ještě madison spolu s Danielem Staniszewským. V něm byli klasifikováni na osmém místě.

Bodovací závod na mistrovství světa dráhařů byl napínavý do posledního momentu. Pszczolarski si v něm počínal velmi aktivně, byl tahounem skupinky závodníků, která stíhala peloton o kolo, ve výsledném hodnocení některým soupeřům nadělil kol hned několik.
Prostějovský závodník byl velkým adeptem na některý z cenných kovů a do posledního bodování po něm také sahal. O tom, že skončí těsně pod stupni vítězů, nakonec rozhodl poslední spurt, v němž jej o bronz připravil irský reprezentant Mark Downey. Wojciech sice vybojoval shodný počet bodů, avšak v pořadí na pásce za ním zaostal.
„Musím říct, že skončit v obou závodech v top ten ve světě je super. Samozřejmě mě ale mrzí, že jsem přišel o bronz v bodovačce v posledním sprintu. Někdo ale musel skončit čtvrtý, tentokrát přišla řada na mě. Myslím, že si s odstupem času řeknu, že to není špatný výsledek. Chvíli před mistrovstvím světa jsem měl ošklivý pád a ani jsem nevěděl, jestli odstartuju,“ přemítal krátce po závodě člen žluto-modré stáje. „Těší mě i výsledek v madisonu, byl rekordně rychlý a osmým místem jsme Polsku získali body do rankingu vzhledem k olympiádě v Tokiu. Teď mě ještě čekají závody Six Day Series v Hongkongu a pak už se zase na chvíli vrátím na silnici,“ podělil se o své dojmy Wojciech Pszczolarski.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments