Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zahraniční hvězda TUFO-PARDUS Prostějov Wojciech Pszczolarski sahala po dalším velkém úspěchu. Úřadující mistr Evropy v bodovacím závodě na nedávném světovém šampionátu v domácím Polsku potvrdil v této disciplíně příslušnost k absolutní špičce a jen o fous mu unikla další medaile. Jako bonus navíc sedmadvacetiletý cyklista figuruje v čele rankingu UCI. Vedle bodovačky jednotlivců absolvoval polský reprezentant ještě madison spolu s Danielem Staniszewským. V něm byli klasifikováni na osmém místě.

Bodovací závod na mistrovství světa dráhařů byl napínavý do posledního momentu. Pszczolarski si v něm počínal velmi aktivně, byl tahounem skupinky závodníků, která stíhala peloton o kolo, ve výsledném hodnocení některým soupeřům nadělil kol hned několik.
Prostějovský závodník byl velkým adeptem na některý z cenných kovů a do posledního bodování po něm také sahal. O tom, že skončí těsně pod stupni vítězů, nakonec rozhodl poslední spurt, v němž jej o bronz připravil irský reprezentant Mark Downey. Wojciech sice vybojoval shodný počet bodů, avšak v pořadí na pásce za ním zaostal.
„Musím říct, že skončit v obou závodech v top ten ve světě je super. Samozřejmě mě ale mrzí, že jsem přišel o bronz v bodovačce v posledním sprintu. Někdo ale musel skončit čtvrtý, tentokrát přišla řada na mě. Myslím, že si s odstupem času řeknu, že to není špatný výsledek. Chvíli před mistrovstvím světa jsem měl ošklivý pád a ani jsem nevěděl, jestli odstartuju,“ přemítal krátce po závodě člen žluto-modré stáje. „Těší mě i výsledek v madisonu, byl rekordně rychlý a osmým místem jsme Polsku získali body do rankingu vzhledem k olympiádě v Tokiu. Teď mě ještě čekají závody Six Day Series v Hongkongu a pak už se zase na chvíli vrátím na silnici,“ podělil se o své dojmy Wojciech Pszczolarski.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments