Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Současná ženská jednička mezi českými rozhodčími a rodačka z Domamyslic Jana Adámková prožívá snový konec roku 2018. Poté, co letos pískala finále evropské Ligy mistryň a nedávno navázala na Dagmar Damkovou řízením prvoligového utkání mužů v roli hlavní sudí, přišly během prosince další dva výrazné úspěchy.

Ten první souvisel s oznámením rozhodcovské nominace na mistrovství světa žen 2019. Mezi sedmatřiceti jmény zveřejněnými Mezinárodní fotbalovou federací FIFA do role hlavních arbitryň totiž nechybí právě Adámková. A v červnu ve Francii by tedy měla řídit pravděpodobně několik zápasů světového šampionátu něžného pohlaví.
Jana přitom už má zkušenosti z MS 2015, olympijských her 2018 i ze dvou mistrovství Evropy. Ve všech případech ale byla „jen“ asistentkou na lajně, zatímco teď premiérově ponese nejvyšší zodpovědnost na top scéně.
Další pecka následovala hned druhý den, kdy Mezinárodní fotbalová federace historiků a statistiků IFFHS zveřejnila výsledky své ankety o nejlepší rozhodčí planety Země. A Jana Adámková skončila mezi ženami na vynikajícím druhém místě! V hlasování devadesátky expertů z celého světa ji předčila pouze německá kolegyně Bibiana Steinhausová, ovšem i stříbro v takové globální anketě je ohromným úspěchem.
„Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, pak delegace na mistrovství světa a teď skvělé druhé místo v anketě IFFHS,“ řekla šťastná Adámková. „Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS v roli hlavní je splněním snu. A velmi si považuju i vysokého umístění v anketě IFFHS, což beru jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments