Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Současná ženská jednička mezi českými rozhodčími a rodačka z Domamyslic Jana Adámková prožívá snový konec roku 2018. Poté, co letos pískala finále evropské Ligy mistryň a nedávno navázala na Dagmar Damkovou řízením prvoligového utkání mužů v roli hlavní sudí, přišly během prosince další dva výrazné úspěchy.

Ten první souvisel s oznámením rozhodcovské nominace na mistrovství světa žen 2019. Mezi sedmatřiceti jmény zveřejněnými Mezinárodní fotbalovou federací FIFA do role hlavních arbitryň totiž nechybí právě Adámková. A v červnu ve Francii by tedy měla řídit pravděpodobně několik zápasů světového šampionátu něžného pohlaví.
Jana přitom už má zkušenosti z MS 2015, olympijských her 2018 i ze dvou mistrovství Evropy. Ve všech případech ale byla „jen“ asistentkou na lajně, zatímco teď premiérově ponese nejvyšší zodpovědnost na top scéně.
Další pecka následovala hned druhý den, kdy Mezinárodní fotbalová federace historiků a statistiků IFFHS zveřejnila výsledky své ankety o nejlepší rozhodčí planety Země. A Jana Adámková skončila mezi ženami na vynikajícím druhém místě! V hlasování devadesátky expertů z celého světa ji předčila pouze německá kolegyně Bibiana Steinhausová, ovšem i stříbro v takové globální anketě je ohromným úspěchem.
„Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, pak delegace na mistrovství světa a teď skvělé druhé místo v anketě IFFHS,“ řekla šťastná Adámková. „Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS v roli hlavní je splněním snu. A velmi si považuju i vysokého umístění v anketě IFFHS, což beru jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments