Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Současná ženská jednička mezi českými rozhodčími a rodačka z Domamyslic Jana Adámková prožívá snový konec roku 2018. Poté, co letos pískala finále evropské Ligy mistryň a nedávno navázala na Dagmar Damkovou řízením prvoligového utkání mužů v roli hlavní sudí, přišly během prosince další dva výrazné úspěchy.

Ten první souvisel s oznámením rozhodcovské nominace na mistrovství světa žen 2019. Mezi sedmatřiceti jmény zveřejněnými Mezinárodní fotbalovou federací FIFA do role hlavních arbitryň totiž nechybí právě Adámková. A v červnu ve Francii by tedy měla řídit pravděpodobně několik zápasů světového šampionátu něžného pohlaví.
Jana přitom už má zkušenosti z MS 2015, olympijských her 2018 i ze dvou mistrovství Evropy. Ve všech případech ale byla „jen“ asistentkou na lajně, zatímco teď premiérově ponese nejvyšší zodpovědnost na top scéně.
Další pecka následovala hned druhý den, kdy Mezinárodní fotbalová federace historiků a statistiků IFFHS zveřejnila výsledky své ankety o nejlepší rozhodčí planety Země. A Jana Adámková skončila mezi ženami na vynikajícím druhém místě! V hlasování devadesátky expertů z celého světa ji předčila pouze německá kolegyně Bibiana Steinhausová, ovšem i stříbro v takové globální anketě je ohromným úspěchem.
„Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, pak delegace na mistrovství světa a teď skvělé druhé místo v anketě IFFHS,“ řekla šťastná Adámková. „Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS v roli hlavní je splněním snu. A velmi si považuju i vysokého umístění v anketě IFFHS, což beru jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments