Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Současná ženská jednička mezi českými rozhodčími a rodačka z Domamyslic Jana Adámková prožívá snový konec roku 2018. Poté, co letos pískala finále evropské Ligy mistryň a nedávno navázala na Dagmar Damkovou řízením prvoligového utkání mužů v roli hlavní sudí, přišly během prosince další dva výrazné úspěchy.

Ten první souvisel s oznámením rozhodcovské nominace na mistrovství světa žen 2019. Mezi sedmatřiceti jmény zveřejněnými Mezinárodní fotbalovou federací FIFA do role hlavních arbitryň totiž nechybí právě Adámková. A v červnu ve Francii by tedy měla řídit pravděpodobně několik zápasů světového šampionátu něžného pohlaví.
Jana přitom už má zkušenosti z MS 2015, olympijských her 2018 i ze dvou mistrovství Evropy. Ve všech případech ale byla „jen“ asistentkou na lajně, zatímco teď premiérově ponese nejvyšší zodpovědnost na top scéně.
Další pecka následovala hned druhý den, kdy Mezinárodní fotbalová federace historiků a statistiků IFFHS zveřejnila výsledky své ankety o nejlepší rozhodčí planety Země. A Jana Adámková skončila mezi ženami na vynikajícím druhém místě! V hlasování devadesátky expertů z celého světa ji předčila pouze německá kolegyně Bibiana Steinhausová, ovšem i stříbro v takové globální anketě je ohromným úspěchem.
„Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, pak delegace na mistrovství světa a teď skvělé druhé místo v anketě IFFHS,“ řekla šťastná Adámková. „Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS v roli hlavní je splněním snu. A velmi si považuju i vysokého umístění v anketě IFFHS, což beru jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments