Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Současná ženská jednička mezi českými rozhodčími a rodačka z Domamyslic Jana Adámková prožívá snový konec roku 2018. Poté, co letos pískala finále evropské Ligy mistryň a nedávno navázala na Dagmar Damkovou řízením prvoligového utkání mužů v roli hlavní sudí, přišly během prosince další dva výrazné úspěchy.

Ten první souvisel s oznámením rozhodcovské nominace na mistrovství světa žen 2019. Mezi sedmatřiceti jmény zveřejněnými Mezinárodní fotbalovou federací FIFA do role hlavních arbitryň totiž nechybí právě Adámková. A v červnu ve Francii by tedy měla řídit pravděpodobně několik zápasů světového šampionátu něžného pohlaví.
Jana přitom už má zkušenosti z MS 2015, olympijských her 2018 i ze dvou mistrovství Evropy. Ve všech případech ale byla „jen“ asistentkou na lajně, zatímco teď premiérově ponese nejvyšší zodpovědnost na top scéně.
Další pecka následovala hned druhý den, kdy Mezinárodní fotbalová federace historiků a statistiků IFFHS zveřejnila výsledky své ankety o nejlepší rozhodčí planety Země. A Jana Adámková skončila mezi ženami na vynikajícím druhém místě! V hlasování devadesátky expertů z celého světa ji předčila pouze německá kolegyně Bibiana Steinhausová, ovšem i stříbro v takové globální anketě je ohromným úspěchem.
„Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, pak delegace na mistrovství světa a teď skvělé druhé místo v anketě IFFHS,“ řekla šťastná Adámková. „Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS v roli hlavní je splněním snu. A velmi si považuju i vysokého umístění v anketě IFFHS, což beru jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments