Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 trhakAKTUALIZACE: Do nepříjemné situace se krátce po startu nové sezony dostal fotbalový oddíl SK Lipová. Před pár měsíci slavili hráči „A“-mužstva prvenství v I.B třídě olomouckého KFS a postup o patro výš, avšak právě z tohoto úspěchu se rovněž stala velká potíž. Rozpis soutěže totiž stanoví, že účastníci I.A třídy mají povinnost přihlásit alespoň dvě družstva mládeže a maximálně u jednoho z nich se mohou „vykoupit“. Lipovští ovšem při losovacím aktivu nedali dohromady tým dorostenců, žáků ani přípravek, což by znamenalo jediné - konec mužů v I.A třídě, protože žádost o výjimku výkonný výbor olomouckého krajského fotbalového svazu (o KFS) v minulém týdnu zamítl.

Jak z této šlamastyky ven?

Rozpis mistrovských soutěží Olomouckého KFS 2014/2015 ve svém článku číslo 9 praví, že v souladu se Soutěžním řádem mají všechna družstva dospělých povinnost mít v soutěžích také družstva mládeže. Minimální počty činí tři pro krajský přebor, dvě pro I.A třídu a jedno pro I.B třídu. Za jeden chybějící výběr činí kompenzační poplatky v krajském přeboru 25 000 korun, v I.A třídě 15 000 korun, v I.B třídě 10 000 korun. To se ovšem může týkat vždy pouze jednoho týmu, účastníci nejvyšší krajské soutěže tak musí do soutěží vyslat dva mládežnické celky, pro členy I.A třídy platí poloviční povinnost. A právě to se stalo úskalím pro fotbalisty Lipové...

„Máme tu sice školu, ale dětí nemáme tolik, jak by bylo potřeba. Museli jsme vše tedy řešit jinak. Ve hře byla varianta spolupráce s Horním Štěpánovem, dohodli jsme se ale nakonec s Brodkem u Konice. Oni mají oba stupně základní školy a budou u nich hrát starší žáci, mladší žáci i mladší přípravky, my budeme mít starší přípravku,“ informoval Večerník o řešení základního problému předseda klubu Eduard Beníšek.

Šéf dotčeného oddílu to ovšem zcela nepotvrdil. „Zatím nevím, jak to bude. Není to vyloučené, ale přesné informace nemám, musím se ještě poptat trenérů,“ pověděl brodecký předseda Petr Podhorný.

Lipovský klub nejprve požádal krajský svaz o výjimku, se svým dopisem ale neuspěl. „Nemohli jsme ji udělit, takže měli na výběr buď postavit jedno družstvo a za druhé zaplatit patnáct tisíc korun, nebo by následovalo vyloučení. Máme jejich příslib, že postaví starší přípravku, přihláška by už měla být na sekretariátu,“ doplnil informace předseda OFS Prostějov a současně člen krajského výkonného výboru Milan Elfmark, jenž byl pověřen dořešením situace.

Změny v počtu přípravek zaznamenal i sekretář OFS Pavel Peřina, s Lipovou se již počítá. „Odstoupily starší přípravky Čechovic a Horního Štěpánova, který by nedal družstvo dohromady a neměl ani potřebný areál s brankami, takže větší část hráčů zamíří do Lipové. Losování se ale uskuteční až ve středu dvacátého srpna, takže do té doby se ještě může stát cokoliv. Možná se ještě někdo přihlásí, možná se někdo odhlásí,“ potvrdil Peřina původní variantu.

Převod brodecké přípravky řeší lipovské potíže s mládeží pouze částečně, může tak nastat i další krok. „Ve hře je sloučení s jiným oddílem, nebudeme se tomu bránit. Je to jediná varianta, jak neplatit pokuty. Během roku o tom budeme jednat,“ prozradil Beníšek.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments